Parki linowe - Trójmiasto, Kaszuby , pomorskie

 • miejscowość : Trójmiasto i woj. pomorskie
 • ulica : Park linowy - Białogóra, Gdańsk, Gdynia, Dębki, Hel, Jurata, Krynica Morska, Łeba, Malbork, Ostrzyce, Przywidz, Słupsk, Starogard Gdański, Stegna, Szymbark, Ustka, Wdzydze Kiszewskie, Władysławowo
A A

Pierwsze parki linowe powstały na początku XX wieku we Francji. Początkowo miały formę torów przeszkód dla żołnierzy, którzy podnosilli swoją sprawność fizyczną oraz poprawiali zdolności mentalne, np. koncentrację, odwagę. Prekursorem tej formy treningów był Georges Hébert, francuski oficer marynarki wojennej, który był pod wrażeniem sprawności i dzielności m.in mieszkańców Afryki. Tworząc przemyślne konstrukcje chętnie wykorzystywał liny i wysoko położone miejsca na okrętach.


Największy park linowy w Polsce - JUMPY PARK - znajduje się na Pomorzu - w Malborku. Niemal co roku przybywają kolejne - tak są popularne te miejsca. Nic dziwnego - pamiętacie Kevina Costnera w roli Robin Hooda - w swoim podniebnym obozie ? Podwieszone na drzewach podesty i chaty, połączone kładkami i linami pozwalały na sprawną komunikację kilkanaście metrów nad ziemią. Współczesner parki linowe  mają zabezpieczenia i jeszcze więcej atrakcji.


Pomorskie parki linowe • GDAŃSK - Park linowy PORT BRZEŹNO


Park linowy w Gdańsku Brzeźnie powstał w 2014 na terenie Parku Reagana przy deptaku prowadzacym do mola w Brzeźnie (przedłużenie Al. Jana Pawła II). Położony w lesie nad morzem oferuje atrakcje dla całej rodziny. Jako jeden z pierwsPark linowy PORT BRZEŹNOzych obiektów w Polsce, został wyposażony w system bezpieczeństwa CLiC-iT® ADVENTURE. Ten nowy System utrzymuje ducha przygody wspinaczki u dzieci i jednocześnie zapewnia całkowity spokój ich opiekunom. Port Brzeźno w liczbach: posiada 5 tras linowych (Junior, Niską, Średnią I, Średnią II i  Wysoką), ponad 60 przeszkód, znajduje się ok. 200 metrów od plaży i został zbudowany z użyciem ponad 230 kilometrów lin. W ofercie są także:

urodzinki dla dzieci od 4 lat (4 pakiety, w tym z animacjami: pirackimi, detektywistycznymi, indiańskimi i sportowyni)
mprezy integracyjne, wieczory panieńskie i kawalerskie, plenery dla szkół i przedszkoli
NOCNE PRZEJŚCIA - wyjątkowe, niesamowite (dostępne w sezonie, co 2 tygodnie). Więcej... Rezerwacja urodzin, zakup biletów i voucherów online - jest tutaj

Park linowy Port Brzeźno
Gdańsk, deptak do molo w Brzeźnie, na przedłużeniu Al. JP II, Wejście A
Telefon: +48 570 237 497Park linowy PORT BRZEŹNO - Gdańsk
e-mail: info@portbrzezno.pl  
www.portbrzezno.pl
Facebook: www.facebook.com/Portbrzezno
Instagram: www.instagram.com/portbrzezno
GDAŃSK - Park linowy "Małpi Jar", ul. Karwieńska 3 (teren ZOO), tel. 501 449 161 • GDYNIA - Adventure ParK Gdynia - linowy raj w Gdyni!


Kolibki Adwenture Park GdyniaAdventure Park Gdynia. To niezwykłe miejsce w Trójmieście dla nieprzeciętnych ludzi. Stworzone przez pasjonatów mocnych wrażeń, ludzi kochających wypoczynek i sporty na wolnym powietrzu, którzy specjalnie dla Was przygotowali największy w Polsce -  park przygód i rozrywki Adventure Park Gdynia. Jest tu także park linowy - o trzech stopniach trudności. Na kilkunastu hektarach dawnego toru motocrossowego, wśród pięknego lasu z widokiem na Zatokę Gdańską oferujemy:
Park linowy Gdynia Kolibki Adventure
dynamiczne quady
dobry off - road
nową strzelnicę
paintball
■ 3 parki linowe - duży, średni i mały
ściankę wspinaczkową
wielką kulę zorbingową
dzięcięcy park przygód


i dużo miejsca, także pod dachem, gdzie można usiąść, posilić się i odetchnąć. Specjalne 3 miejsca piknikowe pozwalają ugościć od 30 do 300 osób, które będą się u nas czuły naprawdę dobrze. Dla zainteresowanych mamy jeszcze więcej atrakcji na zamówienie.


Park linowy dla dzieci Gdynia Adventure


Zajęcia pozaszkolne dla dzieci - więcej
Imprezy integracyjne dla firm - więcej
Urodziny dla dzieci w Adventure Park - więcej
Vouchery w Adventure Park - więcej
Imprezy okolicznościowe - więcej
Półkolonie


Godziny otwarcia: codziennie 9-19, poza sezonem do zmierzchu. 


Gdynia, ul. Bernadowska 1
tel. 58 380 75 00
tel. 600 263 500
www.adventurepark.pl
e-mail: biuro@adventurepark.pl
GDYNIA, ul. Prusa 9-11, Park Linowy Góra Harców, tel. 509 822 657 • BIAŁOGÓRA - Park linowy nad morzem - Ju-Huu


Firma Ju-Huu S.C. od lat specjalizuje się w budowie parków linowych oraz zarządzaniu własnymi obiektami: w Warszawie, Dębkach i Juracie.
Białogóra jest kolejnym parkiem - w tej lokalizacji - przeznaczonym głównie dla dzieci. Posiada dwie trasy z przeszkodami: łatwą i trudniejszą. Atrakcje tego parku pozwalają na wspólne i przyjemne spędzenie czasu w otoczeniu czystego, leśnego powietrza.
Obiekt jest położony ok. 300 metrów od głównej drogi, naprzeciw punktu Informacji Turystycznej w Białogórze przy ul. Jastaka.


Czynne 1 lipiec - 30 sierpień, codziennie godz.11-20, cennik - jest tutaj
tel. 607 765 126, tel. 604 080 443, tel. 792 751 547
www.ju-huu.pl • DĘBKI - Park linowy Ju-Huu - atrakcje dla dzieci nad morzem


Park jest przeznaczony głównie dla dzieci i składa się z dwóch torów o różnej trudności. Tor Park linowy Ju-huu Dębkiłatwy zbudowany jest z 10 przeszkód, dobranych tak, aby przyzwyczaić początkujących do wysokości, a jednocześnie zainteresować tych bardziej doświadczonych. Natomiast tor trudniejszy wymaga nieco większych umiejętności i z pewnością zainteresuje każdego, kto przeszedł tor łatwiejszy.
Parki linowe Ju-huu znajdą Państwo także w miejscowościach: Białogóra, Jurata, Jarosławiec, Warszawa. Film o parkach Ju-Huu - jest tutaj

Park linowy Ju-Huu, Dębki (wejście na plażę nr 24) przy rzece Piaśnica
Czynne 1 lipiec - 30 sierpień, codziennie godz.11-20, cennik - jest tutaj
tel. 607 765 126, tel. 604 080 443, tel. 792 751 547
www.ju-huu.pl • ELBLĄG - Park linowy i inne atrakcje - NOWA HOLANDIA


  Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia  
Park Rozrywki Nowa Holandia Elbląg
Sztandarową atrakcją Parku Rozrywki Nowa Holandia jest zjeżdżalnia Lew Gigant osiągająca wysokość ponad 28 metrów. Ta największa w Polsce i na świecie nadmuchiwana konstrukcja ma nominację do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Niesamowity widok z góry, dwa tory do zjazdów oraz ścianka wspinaczkowa gwarantują super zabawę.

Inne atrakcje Rodzinnego Parku Nowa Holandia:


Atrakcja Niespodzianka - Poszukaj Franka...
Park linowy zbudowany z dwóch tras - Maluch oraz Średniej (łącznie 26 przeszkód)
Małpi Gaj - dwupoziomowy labirynt ze zjeżdżalnią, wieloma przeszkodami i ogromnym basenem z kolorowymi piłeczkami. To przyjazne miejsce, w którym mniejsze dzieci dają upust swojej niespożytej energii.w
Trampoliny - jeszcze nie cały park trampolin, ale już blisko... Skupisko 8 trampolin gwarantuje doznania na najwyższym poziomie. Bezpieczne skakanie dla każdego, niezależnie od wieku.
Poducha do skakania - wielka poduszka, która wyzwala radość z życia! Dzieci, także te starsze, bardzo lubią tutaj skakanie w podgrupach.
tunel - obłędny tunel o długosci 6 metrów i szerokości 3 metrów. Nasze zmysły spotykają się z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, w której można stracić grunt pod nogami, unieść się nad ziemią i zatopić się w iluzorycznej grze świateł, kolorów i dźwięków.
kopalnia złota - nic dodać nic ująć - warto poszukać...
labirynt - pełen licznych pomieszczeń i łączących je krętych korytarzy. Czy tak łatwo jest stąd wyjść jak wejść? Odpowiedź jest bardzo indywidualna...
ogromny plac zabaw dla dzieci - trampoliny, mniejsze zjeżdżalnie, basen z kulkami, tunele do zabawy w berka i chowanego - świetne miejsce na rozładowanie dziecięcej energii
tramwaj wodny i wypożyczalnia sprzętu wodnego - do dyspozycji gości rowery wodne, łodzie i kajaki. Rejsy tramwajem wodnym siecią kanałów trwa 20 minut.
Mini ZOO - świętowało już urodziny nowych mieszkańców. Można tutaj obserwować z bliska różne zwierzęta. W Nowej Holandi jest również Ptaszarnia oraz Wyspa Nielotów z kolorywmi ptakami.
osada Wikingów (replika) - miejsce spotkania z historią, gdzie we fragmencie odtwarzane są codzienne zajęcia Słowian i Wikingów.
Wyspa Potworów - świat kryptozoologii z naturalnej wielkości postaciami z legend i mitów - Yeti, potwór z Loch Ness, wąż wielogarbny, wąż wielopłetwy, ośmiornica olbrzym.
Wyspa Iluzji - tutaj każda sztuczka jest możliwa - jak to się dzieje?
Wyspy Moai oraz Stonehenge - z replikami słynnych posągów (Wyspa Wielkanocna) oraz kręgów
Dwór Króla Artura i słynny zamek Camelot - komnata Rycerzy Okrągłego Stołu, zbroje, miecze, i halabardy dla małych, ale dzielnych wojów...
Wyspa Zakochanych - gdzie możemy przez chwilę pobyć sami w romantycznych okolicznościach..


To i jeszcze parę ciekawych rzeczy :-) zaledwie 40 minut od Gdańska... zabierz rodzinę i baw się świetnie - nawet cały dzień - w  Nowej Holandii!


Ceny biletów - są tutaj


Nowa Holandia, Elbląg, Nowe Pole 1B
tel. 55 233 89 90 - BAR
tel. 55 615 10 85 - KASY
nowaholandia@nowaholandia.pl
www.rpr.nowaholandia.pl • JURATA - Park linowy Ju-Huu - zapraszamy na Hel!


Park Linowy Ju-Huu to super zabawa dla każdego! Wystarczy wzrost powyżej 120 cm (100 cm na trasie dla najmłodszych) oraz obuwie sportowe - nie ma limitu wiekowego. Osoby niepełnoletnie mogą przejść Park tylko za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani Instruktorzy Wspinaczki Skalnej Polskiego Związku Alpinizmu. Park Ju-Huu to także atestowany sprzęt wysokiej jakości: uprząż, kask, rękawiczki - które otrzymuje uczestnik zabawy. Profesjonalna, doświadczona obsługa dba o przyjemność i pełne bezpieczeństwo wypoczynku w Parku Ju-Huu. Film o parkach Ju-Huu - jest tutaj

Park linowy Ju-huu JurataPark linowy Ju-huu w Juracie składa się z 4 tras o różnym stopniu trudności oraz specjalnej atrakcji - skoku Tarzana. Skok jest dostępny dla osób do 100 kg wagi. Korzystający muszą posiadać odpowiedni poziom rozwoju zdolności motorycznych i dojrzałości emocjonalnej.

Trasa dla najmłodszych (od 100 cm wzrostu) jest umieszczona ok 150 cm nad ziemią. Dzieci są wyposażane w niezbędny sprzęt zapewniający pełną asekurację i bezpieczeństwo jak u dorosłych. Dzieci wraz z rodzicami przechodzą odpowiednie szkolenie, po którym mogą skorzystać z atrakcji parku. Trasa dla najmłodszych - TARZANEK - składa się z 10 zróżnicowanych atrakcji tj. kładka, tyrolki, ścianka wspinaczkowa, itp.

Park linowy Ju-Huu, Jurata, Al. Wojska Polskiego 5-7, Parking Domu Pracy Twórczej PAN
Ceny biletów, godziny otwarcia - są tutaj
tel. 607 765 126, tel. 604 080 443, tel. 792 751 547
www.ju-huu.pl 


KRYNICA MORSKA - Park Linowy nad morzem - tel. 503 144 949 • MALBORK - 2 Parki linowe - Jumpy Park i Malborkstones


Park Linowy Malborkstones MalborkDino Park - Park ruchomych dinozaurów   oraz smoków   gwarantuje ogromną porcję zabawy, adrenaliny i przyjemności dla całej rodziny. Liczba dostępnych atrakcji sprawia, że jeden dzień to zdecydowanie za mało by dokładnie zapoznać się z nimi. A co roku pojawiają się nowe! Dino Park Malbork serwuje obecnie swoim gościom:

- ruchome dinozaury (ok. 40 szt.) wydające dźwięki, imitujące oddychanie, itp. W Parku odbywają się animatroniczne pokazy dinozaurów na żywo.
- przerażające, ruchome smoki
- park linowy Malborkstones z unikalnym systemem bezpieczeństwa Bornak (4 trasy do wyboru)
- jeden z największych placów zabaw dla dzieci w tej części Polski
- jeziorko z pływającymi łódkami,
- kolejkę elektryczną i karuzele
- muzeum skamieniałości
- kino 5D Extreme 
- mini zoo
- drop tower (wieża swobodnego spadania - mega adrenalina!) 
- laserowy tor przeszkód dla dzieci i dorosłychw
- chatkę na kurzej łapce (5 metrów), domek z piernika - jak z bajki
- ludzika z klocków, gadające drzewo
- symulartor VR
- Jungle Safari
- obrazy 3D
- wioskę jaskiniowcówa
- animatroniczne mamuty


 Czynne: koniec kwietnia - październik - tutaj           Ceny biletów (atrakcje + muzeum w cenie jednego) - są tutaj
Oferta dla grup zorganizowanych i wycieczek szkolnych - jest tutaj

Dino Park - Park Ruchomych Dinozaurów i Smoków
Malbork, ul. Parkowa, tel. 55 30 70 700, tel. 55 30 70 800
www.dinopark.malbork.pl
Jumpy Park Malbork - największy park linowy w Polsce


Jumpy Park Malbork - park linowy w MalborkuJumpy Park - największy w Polsce park linowy - znajdujący właśnie w Malborku.  Łącznie oferuje ponad dwa i pół kilometra niezapomnianych przeżyć i przyjemnej adrenaliny. Bezpieczny wysiłek i świetna rozrywka są tutaj dostępne praktycznie przez cały rok. Do wyboru jest 10 tras o różnym stopniu trudności - aby niezależnie od wieku i sprawności, każdy mógł znaleźć przygodę na miarę swoich możliwości.


Unikalnym w Polsce rozwiązaniem są - Himalaje na Zuławach - system 14 punktów do zdobycia, opatrzonych nazwami 14 ośmiotysięczników - tzw. Korony Himalajów (i Karakorum). "Szczyty", umiejscowione na najwyższych drzewach, można zdobywać różnymi drogami linowymi, co pozwala na bardzo kreatywną rozrywkę. Indywidualne planowanie mogą także ćwiczyc dzieci, które mają do dyspozycji swoją małą wersję Himalajów.


- strzelnica, gdzie możemy wypróbować łuki, karabinki i paintballa
- plac zabaw dla dzieci (min. zamek dla dziec)
- plac fitness (silownia na wolnym powietrzu)


Czynne codziennie: 11.00 - 20.00.       
Malbork, ul. Parkowa,    tel. 603 81 80 90,    tel. 603 691 272
Aktualności na FB - są tutaj


Obiekt posiada certyfikaty bezpieczeństwa PZA - Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA - Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. Nasi Goście korzystają z naszej polisy O.C. ( T.U. Alianz Polska)
 • NOWY DWÓR WEJHEROWSKI - Leśna Karczma Faltom*** i park linowy


Park linowy Faltom - Leśna KarczmaWśród 13 hektarów leśnego terenu obok drewnianej karczmy i malowniczego stawu znajduje się profesjonalny park linowy o długości 370 metrów, z trzema trasami i 29-cioma przeszkodami, wyposażony w kompleksowy sprzęt asekuracyjny.

Na chętnych do pokonania Trasy Niebieskiej czekają między innymi: ścianka wspinaczkowa, tyrolka, kładka, przejście między workami bokserskimi, przejście po: siatce, po huśtających się linach, po wiszących pionowo palach i równoważniach.

Park Linowy Leśna Karczma Faltom ***Miłośnikom ekstremalnych wrażeń polecamy Trasę Czerwoną. Są to między innymi: wejście po wiszącej drabince linowej, belki zawieszone swobodnie na dwóch linach w poprzek trasy, kładka z obrotowych belek ułożonych wzdłuż trasy, złośliwe pętle, trawers po firankach, strzemiona, skoki z huśtającej się drabinki na drabinkę, "nauka szpagatu" na złośliwych belkach, zjazd na trapezie, platformy, równoważnie, tyrolka.

Trasa Tyrolkowa składa się z czterech przeszkód. Może z niej korzystać każdy gdyż nie wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Leśna Karczma Faltom*** to także całoroczny obiekt bankietowy o powierzchni ok. 600 m² na 300 osób. Oprócz niego są także:Leśna Karczma Faltom - Nowy Dwór Wejherowski
- domek z kameralnym salonem kominkowym do 50 osób, oraz 4 pokoje z łazienkami dla 10 osób.
- Ogród grillowy, tor leśny dla quadów, obficie zarybiony staw do wędkowania, lesny tor dla quadów, tenis stołowy,  mały zwierzyniec, strzelnica - wiatrówki, łuk, urządzony duży plac zabaw  dla dzieci, boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

Kontakt: tel. 58 7858 178, e-mail: gastronomia@hotelfaltom.pl
Współrzędne geograficzne: GPS N: 54°32'22" E: 18°17'34"
Więcej informacji o Karczmie - jest tutaj; o Parku (m.in cennik) - tutaj • OSTRZYCE - STOLEM  - Park Linowy na KaszubachPark linowy zbudowany przy Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym U Stolema składa się z dwóch tras (o różnym stopniu trudności) mających w sumie długość ok. 300 metrów. Wśród 20 przeszkód-atrakcji, które urozmaicają przejście parku, trafimy na:
Park linowy Stolem Ostrzyce
- most tybetański
- pal Azji
- siatki poziome i pionowe
- ścieżkę nad kanionem
- drabinkę oponową
- 50 metrową kolejkę zjazdową (tyrolkę)
- wózek zjazdowy

Platformy umocowano na dużych drzewach porastającyh zbocze wzniesienia, na wysokości od 4 do 12 metrów nad ziemią. Różnica poziomów sięga 30 metrów, a z najwyżej położonego podestu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Ostrzyckie.
Z parku mogą korzystać wszystkie osoby mające minimum 8 lat i 140 cm wzrostu. Dzieci do lat 14 - pod opieką dorosłych. Więcej zdjęć z parku oraz mapa satelitarna - jest tutaj

Park linowy U Stolema jest kolejną atrakcją Pensjonatu oferującego także mini golf, mini ZOO,  wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz plażę i basen zewnętrzny. Warto też wspomnieć o stawie do wędkowania. Wszystkie atrakcje są malowniczo położone nad jeziorem po którym pływa statek wycieczkowy. Warto rozważyć co najmniej weekend aby dobrze wypocząć i nacieszyć się miejscowymi rozrywkami!

Godziny otwarcia Parku (w sezonie codziennie, poza sezonem w soboty i niedziele) oraz Ceny biletów - są tutaj


Ostrzyce, ul. Droga Kaszubska 8A, tel. 58 684 18 77
www.ustolema.pl • USTKA - park linowy Na Wydmie - nad morzem


Zapraszamy do parku linowego nad morzem - w uzdrowsiku Ustka. Połączenie morskiego jodu oraz olejków sosnowych świetnie wpływa na samopoczucie. Od plaży dzieli nas zaledwie 50 metrów, i kawałek dalej do morza, gdzie można się schłodzić po "linowych" emocjach.

Park Linowy Ustka - Na WydmieOczywiście w Parku Linowym Na Wydmie dbamy o pełne, atestowane i certyfikowane bezpieczeństwo naszych Gości. Nasi instruktorzy oprócz przeszkolenia służą cały czas niezbędną pomocą i poradą. Atrakcje linowe parku zostały tak dobrane by dobra zabawa mogła łączyć i dzieci, i dorosłych, także seniorów.

Oferujemy dla Państwa 3 trasy linowe:

1. Dziecięca (Od 130 cm wzrostu)
Trasa długości 150 metrów liczy 15 przeszkód, m.in 2 tyrolki oraz tzw. "surfing" czyli oryginalna jazda na desce. Usytuowanie trasy pozwala na spokojne oswojenie się z parkiem linowym. Polecamy ją także dla osób z lękiem wysokości.

2. Średnia (od 150 cm wzrostu)
Trasa długości 170 metrów z 17 przeszkodami. Wśród atrakcji znajdziemy pal buszmena i długą tyrolkę.

3. Wysoka (od 150 cm wzrostu)
Najdłuższa trasa, zawieszona 8 metrów nad ziemią, licząca ok. 200 metrów długości i 18 przeszkód, w tym: zjazd tyrolski i dziki skok Tarzana na siatkę.

Park linowy "Na Wydmie" jest czynny w sezonie - od końca kwietnia do połowy września.

Ustka, ul. Wczasowa, tel.  695 444 219, dojazd i więcej zdjęć - jest tutaj • WDZYDZE KISZEWSKIE - Park Linowy Kaszubska Tyrolka


Park Linowy, znajdujący się na terenie komfortowegParki linowe pomorskie - Wdzydze Kiszewskieo Hotelu SPA Niedźwiadek jest nowoczesnym obiektem składającym się z 28 stacji (podzielonych na 3 zróżnicowane trasy) o łącznej długości ponad 450m.  Otwarty także dla Gości z zewnątrz, służy zabawie starszym i młodszym fanom zdrowej i bezpiecznej zabawy. Cennik i godziny otwarcia - są tutaj

Sam Hotel Niedźwiadek można polecić jako miejsce bardzo malowniczo położone, a przy tym świetnie wyposażone w różnorodne atrakcje. Są tu m.in.: kino 6D, marina jachtowa, plac zabaw dla dzieci, basen, gabinety kosmetyczne i SPA, sale fitness i cardio, siłownia plenerowa, muzeum zabawek, kort tenisowy oraz inne udogodnienia.

Kaszubska Tyrolka - Hotel Niedźwiadek, Wdzydze KIeszewskie 32
tel. 58 686 13 13, tel. 691 99 13 33
www.hotelniedzwiadek.pl
Budowę parków linowych oferuje doświadczona firma Ju-Huu s.c. z Warszawy. Firma jest takze operatorem pięciu własnych Park linowy nad morzemobiektów, stąd zapewnia rozwiązania sprawdzające się w praktyce. Trwałe i bezpieczne konstrukcje oraz systemy są budowane zgodnie europejską normą PN-EN 1556-7. Więcej informacji o zasadach budowy oraz warunkach ofertowych - jest tutaj
Zapraszamy - buduj Parki z nami - my się na tym znamy!
tel. 607 765 126, tel. 604 080 443, tel. 792 751 547
Pomorskie parki linowe nad morzem