Fląder Festiwal 2020

logo
A A

25 lipca, plaża Gdańsk-Brzeźno zaprasza na 17 Fląder Festiwal 2020.
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że w wyniku zaistniałej sytuacji przeniesiony został termin imprezy. Nie dlatego też, że środków finansowych starczyło na przeprowadzenie jednego dnia Festiwalu. ani dlatego, że nie będzie z wiadomych względów tradycyjnie dużej sceny na plaży tylko na końcu gdańskiego Molo.
Ta edycja będzie wyjątkowa bo wyjątkowo zostanie złamana zasada, iż na Fląder Festiwalu dany wykonawca występuje tylko raz.
W tym roku zaproszeni zostali artyści, którzy w poprzednich edycjach z różnych powodów nie zagrali albo też mieli przerywane lub nie do końca zrealizowane występy. Najczęstszą przyczyną była natura. Pamiętacie zapewne załamania pogody podczas niektórych edycji np. w 2006, 2011, 2016 i 2019 roku. Najbardziej burzliwym był Fląder 2016 na którym nie odbyły się koncerty takich zespołów jak:  TOTEM, SPACEBOY,  RADIO SLAM, STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH. Owszem niektóre występy zostały przeniesione ale w mniej dogodnym miejscu lub terminie i jak to ciekawie zostało ujęte w starym, dobrym dowcipie: „niesmak pozostał”. Na ostatniej odsłonie FF 2019 gdzie właściwie na koniec występu zespołu DEZERTER nad Scenę Plaża nadciągnęła nawałnica, grupa OGDENS już nie wystąpiła a na scenie Gruba Ryba dzielnie z deszczem walczyli MONA POLASKI i IZZY & THE BLACK TREES.
Przyczyną niespełnionych występów bywały też  problemy techniczne albo np. zapowiedziani artyści z ważnych powodów nie wystąpili a byli ujęci w rozpisce tak jak np. w ubiegłym roku grupa WEEDPECKER.
Nie wszystkie poszkodowane zespoły udało się zaprosić 25 lipca, część miała zajęty termin, inne już nie grają lub są nieaktywne ale większość z nich przyjęła zaproszenie.
I tak oto w ramach tego zadośćuczynienia stworzył się taki lineup:

SCENA MOLO

KIEV OFFICE
KWIATY
MONA POLASKI
RADIO SLAM
STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH
WEEDPECKER

SCENA LA PLAYA

NAKED BROWN
BAD OL' PERVZ
IZZY AND THE BLACK TREES
PSYCHOCUKIER
LUDOJAD
SPACEBOY
Potańcówka

SCENA COMANDOR

TSAR POLOZ
JACEK KULESZA
THE PAU
BAJZEL
Sety DJ


FLĄDER  FESTIWAL największy, plenerowy, niebiletowany festiwal polskiej muzyki niezależnej, alternatywnej na Wybrzeżu. Obecnie jedna z bardziej rozpoznawalnych imprez tego typu w kraju. Festiwal łączy wiele muzycznych gatunków, wypełnia zapotrzebowanie wielu słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów, począwszy od wielu odmian rocka, poprzez blues, folk, jazz, muzykę improwizowaną, a skończywszy na przeróżnych odcieniach muzyki elektronicznej.


Zasadą festiwalu jest, że dani artyści pojawiają się tam tylko raz. Co roku jest całkowicie nowy line-up, więc tym bardziej warto posłuchać występujących, bo taka okazja może pojawić się nieprędko.


17. FLĄDER FESTIWAL odbędzie jak zwykle w tej samej ciekawej scenerii na plaży obok gdańskiego mola. Sceny znajdują się na styku dzielnic Gdańsk- Brzeźno i Zaspa.


FLĄDER FESTIWAL to 3 sceny, 20 wykonawców, plaża, morze, koc ...