Slow Fest Sopot 2022

  • termin : 25 Czerwca 2022 - 26 Czerwca 2022
  • godzina : 11.00 - 17.00
  • miasto : Sopot
  • ulica : molo
  • miejsce : molo w Sopocie
  • bilety : bilet wstępu na molo
  • www : http://slowfestsopot.com
logo
A A

Slow Fest Sopot to jeden z największych i najciekawszych festiwali kulinarnych w tej części Europy. To wyjątkowa okazja spotkania się przy stole w takiej skali. Z jednej strony szefowie kuchni, kucharze, pasjonaci, artyści prezentujący swoje autorskie pomysły z drugiej goście, smakosze, odkrywcy. X edycja Slow Fest Sopot odbędzie się 25-26 czerwca 2022 roku.


Slow Fest Sopot 2022


Slow Fest SopotW myśl zasady festiwalu: wszyscy przy stole są sobie równi. Co roku lista partnerów festiwalu powiększa się potwierdzając jego rangę oraz olbrzymi zasięg. Gotowali z nami: Jacek Szklarek, Jasiu Kuroń, David Gaboriaud, Rafał Niewiarowski, Mariusz Kucharczak, Tomasz Jakubiak, Adam Woźniak,  Reni Jusis , Tomek Makowiecki, Ania Męczyńska, Irek Wojtczak, Kuba Staruszkiewicz, Przemysław Bluszcz, Mietek Szcześniak, Michela Lenta. W tym roku lista zaproszonych gości jest równie ciekawa jak w latach poprzednich. Każdego roku w festiwalu uczestniczy kilkadziesiąt restauracji z Pomorza oraz kilkudziesięciu wystawców/producentów z całej Polski. 

SLOW FOOD jest największą i najstarszą organizacją w branży kulinarnej na Świecie. Zrzesza ok 500 tysięcy opiniotwórczych osób, pasjonatów, artystów, producentów, kucharzy, biznesmenów, restauratorów, dziennikarzy itp. Marka jest synonimem szlachetnych idei i wysokiej kultury. Być sygnowanym Slow Food to ogromne wyróżnienie. To właśnie Slow Food wykreował panującą od lat modę na:  regionalizm, ochronę prawa do smaku, szacunek dla tożsamości miejsca i wspieranie drobnych, lokalnych producentów. Marka Slow Food gwarantuje wysoki poziom produktów oraz ich przetwarzania.

Przy długim eleganckim stole znajdzie się:Wypożyczalnia rowerów gokartów SOPOT
- kilkadziesiąt renomowanych restauracji
- kilkudziesięciu kucharzy, artystów, pasjonatów
- 70 000 porcji degustacyjnych
- 2 000 kg ryb bałtyckich i atlantyckich
- 500 kg ryb z kaszubskich jezior i rzek
- 500 kg produktów regionalnych
- 1 500 kg warzyw
- 1 000 kg owoców
- 10 000 porcji słodyczy

Na odwiedzających czekają też degustacje, wykłady, konkursy, pokazy kulinarne.


PROGRAM - więcej szczegółów na slowfestsopot.com


TOP of The TOP Festiwal Sopot 2022 - jest tutaj
⭐ Najciekawsze imprezy pomorskie - są tutaj
⭐ Atrakcje Sopotu - są tutaj


Slow Fest Sopot 🍴 - festiwal kulinarny w Trójmieście