Grzybobranie w Borach Tucholskich i na Kaszubach 2020

logo
A A

Grzybobranie 2020 w pomorskim już niebawem! Coraz więcej ciepła i deszczu daje nadzieję na zapełnienie koszyków. Jak zwykle jako pierwsze pojawiły się kurki - na razie nieliczne.


Istotne w zbieraniu są także przyjemne okoliczności towarzyszące tej rozrywce. Dlatego,Grzybobranie Bory Tucholskie - Drzewicz tel. 515 065 055 jeśli zależy nam na komfortowym grzybobraniu, warto je zaplanować bez pośpiechu, z noclegiem, w miejscu z odpowiednim wyposażeniem. Zebrane grzyby będziemy mogli na miejscu wygodnie oczyścić, przygotować, a wybrane także wysuszyć. Polecamy miejsca dysponujące suszarkami oraz  informacjami - w jaką część lasu należy się udać na obfite grzybobranie.

 Zapraszamy zatem do lasu - na wszelki wypadek z czymś na komary i pamiętając o zasadach Grzybobranie na Kaszubach 2020odnośnie kleszczy. Pamiętajmy także o zakazie wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi (zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń) - nawet jeśli nie widać znaków zakazu. Korzystajmy wówczas z leśnych parkingów lub dróg udostępnionych dla ruchu.


Poniżej przedstawiamy propozycje grzybobrania z krótkim pobytem w grzybowych okolicach pomorskiego. Udanych, smakowitych zbiorów i wspaniałego relaksu na świeżym, leśnym powietrzu!


Więcej o grzybowych miejscach - jest tutaj.


Zapraszamy na Wielkie Wrześniowe Grzybobranie w Zawiatach!Wrześniowe grzybobranie na Kaszubach 2020


Grzybobranie 2020Nasze ustronnie położone okolice to pogranicze Kaszub i Borów Tucholskich. Blisko stąd do miejscowości Wiele (kąpielisko) z jej słynną Kalwarią Wielewską. Naszym największym skarbem jest jednak czysta, zdrowa przyroda. Teren okalający Białą Górę sprzyja wycieczkom pieszym i rowerowym i oczywiście koronnej zwłaszcza jesienią - grzybobraniu.

Agroturystyka Pod Modrzewiami grzybobranie Bory TucholskieNaszym gościom oferujemy słoneczne pokoje gościnne w samodzielnym budynku, przy lesie i niedaleko wody z możliwością wędkowania (szczupaki, liny, karasie, płoć, okonie, leszcze).
Na miejscu jest przestronny plac, miejsce do zabawy dla dzieci, sala ogólnodostępna z TV (pełniąca rolę świetlicy) oraz wyposażona kuchnia.

Więcej informacji i zdjęć naszej "bazy", idealnej na grzybobranie - jest tutajOkoło 30 kilometrów od Gdańska w kierunku Kościerzyny (przez Przywidz) leży agroturystyka Angel Farm. Na pograniczu lasu, łąki i pól, z piękną panoramą oferuje błogi wypoczynek w komforAngel Farm Borowina Trzepowotowych warunkach. Z dala od hałasu i kurzu miasta, blisko natury, z licznynmi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Angel Farm zaprasza na grzybobranie i noclegi z wyżywieniem (na życzenie) oraz do zorganizowania kameralnego przyjęcia, spotkania lub szkolenia. Do dyspozycji gości są przygotowane 4 w pełni wyposażone  pokoje z łazienkami i balkonami, 2 pokoje ze wspólną łazienką i kuchnią oraz przestronna sala kominkowa i jadalnia.

Więcej zdjęć tego urokliweg miejsca (nie tylko na grzyby) - jest tutajZapraszamy na grzybobranie w Borach Tucholskich, w okolicach Czarnej Wody. 100 metrów od naszych Domki grzybobranie Bory Tucholskietrzech domków rozciagą się lasy, którymi mozna iść dziesiątki - praktycznie aż pod Bydgoszcz. Na miejscu oferujemy mozliwość ususzenia zbiorów lub uwędzenia złowionych ryb (w naszym stawie lub w pobliskim jeziorze)
Każdy domek, dla 6 osób, posiada 2 sypialnie, salonik z wyposażonym anekse kuchennym oraz łazienkę. Wokół jest dużo miejsca dającego poczucie niezbędnej intymności.

Więcej szczegółów oraz zdjęć domków w Borach Tucholskich - jest tutaj Maleńka wieś w otoczeniu rozległych lasów i jezior zapewnia ciszę i  spokój. Piękną przyroda obdarowująca grzybami i jagodami pozwla na wyjątkowy relaks i wypoczynek w oderwaniu od miasta. Tutaj można żyć w rytmie wschodów i zachodów słońca.

kaszuby_u_kuby_plocice_domek_do_wynajecia_400Nieduży domek do wynajęcia dla 6-8 osób posiada 2 pokoje 3 osobowe i salon z kominkiem (z ogrzewaniem podłogowym), w którym znajduje się rozkładana kanapa. Wyposażony aneks kuchenny pozwala wygodnie przyrządzać posiłki.
Teren jest ogrodzony, z miejscem na ognisko i grilla. Po uzgodnieniu można prxzyjechać z małym zwierzęciem domowym.

Więcej informacji oraz zdjęć domku - jest tutajFantastycznie spokojne miejsce gdzie relaks i przyjemność wypoczywania nad wodą jest codziennością. Przyroda, świeże powietrze i sympatyczni Grzybobranie wędkowanie noclegi Kaszubygospodarze :-). Agroturystyka posiada pokoje w domkach oraz 2 domki dla wędkarzy o wyższym standardzie położone na osobnej, ustronnej posesji - ogrodzonej i monitorowanej.
Duży dom jest dla 6 osób, drugi, mały jest apartamentem dla 2 osób z możliwością dostawki.
Gościom oferujemy domowe wyżywienie.

Więcej informacji i zdjęć z Agoszczupaka - jest tutajZapraszamy na wypoczynek do Gacówki w Turowie koło Miastka. Wyjątkowe połączenie wspaniałej Grzybobranie na Kaszubach - ALPY - Gacówkaprzyrody i absolutnego spokoju pozwala na pełne zresetowanie się. Jeśli dodamy wygodę domu, urozmaiconą kuchnię (uwzględniającą indywidualne potrzeby gości) i przemiłą atmosferę - otrzymujemy unikalny komplet wypoczynkowy. W sam raz na wakacje, wczasy rodzinne i weekendy na łonie przyrody.
A grzyby? No cóż, w tej sprawie trzeba się kontaktować z gospodarzami, którzy doskonale znają te okolice. Goście Gacówki mają zwykle pełne kosze...
Więcej o wyjątkowej agroturystyce Gacówka - jest tutaj


Piękny Wrzos - komfortowe miejsce na spotkania i obozy sportowe.


Piękny Wrzos - Szenajda koło Kościerzyny


Agroturystyka Łosiowisko - grzybobranie w Borach Tucholskich


Warsztaty na Kaszubach - zapraszamy do Łosiowiska!


Na grzybobranie - zapraszamy w pomorskie!


 


   Długi Weekend Czerwcowy 2020 - jest tutaj
    Wakacje na Kaszubach i w Borach Tucholskich - są tutaj
   Wakacje nad morzem 2020 - są tutaj