Iluminacje w Parku Oliwskim 2022/2023

  • termin : 05 Grudnia 2022 - 02 Lutego 2023
  • miasto : Gdańsk - Oliwa
  • ulica : opata Jacka Rybińskiego
  • miejsce : Park Oliwski
logo
A A

Iluminacje w Parku Oliwskim będa także w tym roku! Mimo niesprzyjających okoliczności udało się zamknąć budżet. Ulubiony przez gdańszczan park ponownie rozbłyśnie po zmroku.


Iluminacje będą czynne w dniach 5 grudnia 2022 - 2 lutego 2023, codziennie w godzinach od 16.00 do 22.00 (być może w dni świąteczne trochę dłużej)


Zobaczymy choinkę, śwtelną kurtynę, siedemnastowieczne galeonIluminacje Gdańsk Oliwa 2022y, okazałe ozdobne żyrandole czy trójwymiarowe bramy. To niektóre z elementów wyjątkowej scenografii, która sprawiała, że Park Oliwski stawał się idealnym miejscem do wieczornych rodzinnych spacerów.


Świąteczna oprawa parku została specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby podkreślać największe walory tego niezwykłego miejsca, uwydatniając jego architekturę i nawiązując do historii. Zdecydowaną większość świetlnych ozdób obecnych w Oliwe zaprojektowała i wyprodukowała dla Gdańska firma Multidekor. W trosce o parkowe trawniki, w porozumieniu z konserwatorem zabytków elementy dekoracyjne zostaną umieszczone w pobliżu asfaltowych ścieżek i najbardziej uczęszczanych, utwardzonych alejek.


Iluminacje Gdańsk Oliwa 2022


Jak zatem będzie wyglądać tegoroczna świetlna dekoracja? Odwiedzających Park Oliwski już od głównego wejścia przy ulicy Rybińskiego powitają świąteczne życzenia „Wesołych Świąt”, wplecione w figurę 6-metrowej świetlnej choinki. Wprowadzenia w gwiazdkową atmosferę dopełnią imponujące, przestrzenne dekoracje w postaci świetlistych żyrandoli.


W tym roku zwiedzający park będą mogli cieszyć się m.in widokiem świetlnych bram. Niektóre z nich zostaną wzbogacone złotymi motywami florIluminacje w parku Gdańsk Oliwa 2022ystycznymi, inne świetlną kurtyną z efektem płynącej wody. Pojawi się także kilka nowości, m.in figura pawia.


 Powróci najchętniej fotografowana oliwska atrakcja, czyli kurtyna - efektownie rozświetlony szpaler drzew w Alejach Lipowych. Przy wejściu od ulicy Grunwaldzkiej pojawi się znany już mieszkańcom Trójmiasta ogromny świetlny napis GDAŃSK z błyszczącym, czerwonym sercem.


Będziesz w Oliwie?


Hotel biznesowy z parkingiem Gdańsk Oliwa


  Zapraszamy na Iluminacje w Gdańsku Oliwie:-)