André Rieu

  • termin : 10 Czerwca 2022 - 11 Czerwca 2022
  • miasto : Sopot
  • ulica : Plac Dwóch Miast 1
  • miejsce : Ergo Arena
  • bilety : od 190 zł
  • www : http://www.ergoarena.pl
logo
A A

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, trasa koncertowa André Rieu Poland Tour zostaje ponownie przełożona. Na koncerty do ERGO ARENY zapraszamy 10 i 11 czerwca 2022 r. Posiadacze biletów zarówno z roku 2020 jak i 2021 proszeni są o ich zachowanie – dotychczas zakupione będą uprawniały do wejścia na koncerty w nowych terminach.


André Rieu, holenderski „Król Walca”, który przybliża muzykę klasyczną zwykłym ludziom, uczci swoje 70. urodziny czterema niezwykłymi koncertami w Polsce. W czerwc 2022 roku wystąpi w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE z zachwycającym widowiskiem scenicznym w ramach swojej światowej trasy koncertowej.

André Rieu, nazywany Maestrem mas („New York Times”) i Bronią masowego szczęścia („The Spectator”), powraca ze swoją 60-osobową Orkiestrą Johanna Straussa, największą prywatną orkiestrą na świecie, Platynowymi Tenorami i wieloma międzynarodowymi solistami.

Na fundamencie koncertów muzyki klasycznej organizowanych w różnych zakątkach świata André Rieu zbudował prawdziwe imperium. Każdego roku wyrusza z nim w trasę około 110 osób. Rok 2018, w którym na całym świecie sprzedano ponad 700 000 biletów na jego koncerty, był jak dotąd najbardziej udanym rokiem w karierze holenderskiego skrzypka i dyrygenta. André Rieu marzy, żeby pewnego dnia wystąpić na Księżycu. Publiczność może się spodziewać fantastycznych melodii z filmów, musicali, oper i operetek, a także tradycyjnych utworów. Niezapomniany wieczór muzyki i tańca wypełnią również dźwięki walca.


André Rieu jest głęboko przekonany, że muzyka klasyczna stworzona jest dla wszystkich, nie tylko dla elit. Na jego koncertach wszystko jest dozwolone: ​​śmiech, płacz, śpiWypożyczalnia rowerów gokartów SOPOTew i taniec. Rieu sprzedał ponad 40 milionów płyt CD i DVD (jego obecne albumy to CD Happy Days i DVD Welcome to My World II). Na pierwszym miejscu list przebojów znalazło się aż 30 jego utworów, które aż 500 razy zdobyły status platynowych. Jego filmy na YouTubie miały ponad miliard odsłon, a jego profil na Facebooku (The King of Waltz) obserwuje około 5 milionów osób.


André Rieu od ponad 40 lat jest żonaty. Mieszka ze swoją żoną Marjorie w romantycznym zamku z 1452 r. w rodzinnym Maastricht w Holandii. Para ma dwóch synów i pięcioro wnucząt.


BILETY:
- kasa nr 2 ERGO ARENY czynna poniedziałek – piątek godz. 10.00 – 17.00 oraz podczas wydarzeń w hali
-  w sprzedaży internetowej: www.eventim.pl      www.andrerieu.com