Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2022

logo
A A

Także obecny rok jest inny niż poprzednie. Uwzględniając nabyte doświadczenia Organizatorzy zapraszają na najsłynniejszej świątecznej imprezy w Trójmieście (oraz jednej z najpiękniejszych w Europie.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2022 w Gdańsku odbędzie się najprawdopodobniej w dniach 20 listopada - 24 grudnia 2022 roku.


Informacje o sezonie narciarskim 2022/2023 - są tutaj


W zeszłym roku nowością były 2 Dzielnicowe Jarmarki Świąteczne - w dzielnicy Orunia oraz Piecki Migowo.


Jarmark Bożonarodzeniowy 🎄 Gdańsk 2022 - program wkrótce...


.............................................................................................................................


👉 Parkowanie 🚘 🅿️ . Przyjeżdżających na Jarmark samochodem informujemy - na podstawie komunikatu z UM Gdańsk - że pojazd warto zaparkować go poza ścisłym centrum miasta i na Targ Węglowy wybrać się spacerem.


...............................................................................................................................


👉 Inne jarmarki bożonarodzeniowe 🎄 w pomorskim - są tutaj


👉 Gdańska Noc Sylwestrowa ✨ 2022/2023 - jest tutaj


UWAGA - zgodnie z obowiązującymi przepisami stoiska na jarmarkach nie są objęte zakazem handlu w niedziele.


UWAGA - w konkursie na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - tutaj Gdańsk zajął miejsce na podium - 🏆🏆🏆 miejsce!
Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - NOWOŚCI!
Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - pojawi się na Jarmarku od 5 grudnia. Czasem na swoim tronie, czasem między dziećmi, czasem w towarzystwie gdańskich aniołów (przebranych aktorów Teatru Feta).  Na pamiątkę spotkania ze Św. Mikołajem każdy otrzyma specjalną pocztówkę z dedykacją.


Łoś Lucek Jarmark GdańskŚwiąteczną atmosferę na Jarmarku w Gdańsku, - podobniejak w zeszłym roku - podkreśli Siedlisko Łosia. Tak nazywa się uroczy domek przy Wielkiej Zbrojowni, w którym mieszka wyjątkowo postać - Łoś Lucek. Jego głowa posiada ruchome elementy. Aktywny co 15 minut, jest bardzo uzdolniony. Potrafi przemówić ludzkim głosem, np. wierszem,  a nawet zaśpiewać. Dla wielu zabrzmi to znajomo, bo swojego głosu użyczył Luckowi mistrz polskiego dubbingu (m.in Król Julian, Kaczor Donald) - Jarosław Boberek. Łoś jest także niezłym poliglotą, ponieważ oprócz języka polskiego używa również angielskiego, niemieckiego oraz szwedzkiego.


Sprawdzoną atrakcją Jarmarku będzie wysoki na ponad 8 metrów Anielski Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk Młyn. Wyjątkową konstrukcję przyozdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajduje się bufet gastronomiczny z grzanym winem w wersji korzennej, miodowej oraz bezalkoholowej.  Będzie także przyprawiony cydr, herbata z rumem i cytryną oraz grzane piwo z sokiem imbirowym,  Dla dzieci przygotowano gorącą czekoladę i herbatki owocowe.
Rozgrzewające napoje najlepiej smakują jeśli są pite z kolekcjonerskich kubków. W tym roku do wyboru będą 2 wzory: biały z sercem i czerwony z  koniem na biegunach.
Pamiątką dla dzieci mogą być specjalne, okolicznościowe pocztówki od Świętego Mikołaja.

Ozdobą otoczenia Jarmarku, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Choinka Małych Gdańszczan.


Na Jarmarku powtórnie zagości Zaczarowana Kareta ciagnięta przez rZaczarowana Kareta Jarmark Świąteczny Gdańskenifery. Oświetlona konstrukcja, do której można wsiąść np. celem zrobienia pamiatkowego selfie cieszy się wyjątkowym powodzeniem.


Dwupoziomowa Karuzela Gdańska to urządzenie specjalnie zaprojektowane i wykonane we włoskiej, rodzinnej manufakturze. Atrakcja znana już turystom i gdańszczanom, którzy odwiedzili tegoroczny Jarmark Św. Dominika. Wenecka karuzela ma 12 metrów średnicy,  ponad 11 wysokości i mieści jednocześnie 78 osób - dzieci i dorosłych. Jej największą atrakcją kolorowe, ręcznie malowane rzeźby i figury: filiżanki, konie, rydwany oraz ławeczki. Jej nowa wersja posiada ilustracje przedstawiające charakterystyczne regiony z różnych stron Polski.


Smak Tradycji - to linia gdańskich słodyczy, które mogą być unikalną pamiątka z Jarmarku. W sprzedaży dostępne będą m.in Praliny Gdańskie - czekoladki o smaku Advocat, otoczone gdańskimi kamieniczkami, w eleganckim, czarnym pudełku. Produkt smaczny i elegancki - idealny na prezent lub pamiątkę - będzie można kupić w punktach Informacji Turystycznej GOT, m.in w Bramie Wyżynnej przy Targu Węglowym.


 Food Court - przestrzeń w centrum przestrzeni Targu Węglowego - została stworzona z myślą o zgłodniałych i spragnionych. Do wyboru przygotowano pyszne potrawy - specjały różnych kuchni.
Iluminacje świetlne w Gdańsku tradycyjnie wprowadzą pDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastoiękny, zimowy i świąteczny nastrój w różnych częściach miasta. Dekoracyjne oświelenie, nawiązujące do charakteru i historii Gdańska, będzie można podziwiać przez 2 miesiące. Wśród elementów koncepcji przygotowanej przez firmę Multidekor znajdziemy m.in:

złote Lwy Gdańskie z herbem Miasta
10 metrowy dźwig portowy (20 tysięcy lampek)Iluminacje swietlne Gdansk Dźwig Portowy
chłopiec z bębenkiem z powieści Guntera Grassa
sekstant i fotel Heweliusza
termometr Fahrenheita
trójwymiarowe bramy świetlne
16 metrowa choinka przy Neptunie
i wiele innych dekoracji oraz ozdób


Kolejne iluminacje są zwyczajowo uruchamiane w parku w Gdańsku Oliwie (w zeszłym roku w Parku Reagana). Szczegóły świetlnych dekoracji w tym roku - na początku grudnia.
 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Gdańsku!


Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego - kontakt:
tel. 58 554 93 48, tel. 58 554 92 83, tel. 58 554 91 59
Zapraszamy do współpracy, trzymajmy się razem: www.bozonarodzeniowy.gda.pl