Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2023

logo
A A

To najsłynniejsza świąteczna impreza w pomorskim i czołowe wydarzenie w Polsce. W zeszłym zajęła II miejsce na najlepsze tego typu wydarzenie w Europie!


JARMARK BOŻONARODZENIOWY 🌟 2023 w Gdańsku ropocznie się jak poprzednie edycje już w połowie listopada i potrwa do 23 grudnia.


Organizatorzy dbają aby co roku pojawiały się nowinki urozmaicające całIluminacje Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2023e wydarzenie. W zeszłym roku po raz pierwszy w historii Jarmarku jego stoiska pojawiły się na dziedzińcu pobliskiego centrum handlowego - Forum Gdańsk.


Inną nowością były StopKlatki - możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia/ selfie z Jarmarkowymi maskotkami. Były to np. Dziadek i Babcia do Orzechów czyli Państwo Orzechowscy (postacie nawiązują do przedrozbiorowych obyczajów ustawiania w gdańskich ogródkach drewnianych figur XVIII wiecznych żołnierzy Garnizonu Gdańsk).


Po prawie trzech latach jarmark wrócił do Zbrojowni Sztuki i Rękodzieła! Znalazły się w niej m.in. wyjątkowe produkty rękodzielnicze, obrazy, biżuterię z kamieniami szlachetnymi i bursztynem, niepowtarzalne akcesoria i naturalne kosmetyki i domowe dekoracje.


Informacje o sezonie narciarskim 2023/2024 - są tutaj


............................................................................................


Tak było w zeszłym roku ...


Jarmark Bożonarodzeniowy 🎄 Gdańsk - program


Jarmarkowi w 4 strefach (o nich poniżej) będzie towarzyszyć urozmaicony program artystyczny, m.in:
  kolorowe, efektowne parady
 ✔ świąteczne kocerty
  animacje dla dzieci, m.in wizyta Św. Mikołaja


UWAGA - Gdańsk zajął w zeszorocznym głosowaniu na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy 🎄 w Europie - drugie miejsce 🏆🏆 (spośród 21 europejskich miast)!


II najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - Gdańsk


👉 Inne jarmarki bożonarodzeniowe 🎄 w pomorskim - są tutaj


UWAGA - zgodnie z obowiązującymi przepisami stoiska na jarmarkach nie są objęte zakazem handlu w niedziele.


UWAGA - już raz w konkursie na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie Gdańsk zajął parę lat temu miejsce na podium - 🏆🏆🏆 miejsce!Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - NOWOŚCI!
Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - pojawi się na Jarmarku od 5 grudnia. Czasem na swoim tronie, czasem między dziećmi, czasem w towarzystwie gdańskich aniołów (przebranych aktorów Teatru Feta).  Na pamiątkę spotkania ze Św. Mikołajem każdy otrzyma specjalną pocztówkę z dedykacją.


4 Zakątki na Jarmarku 2022


Łoś Lucek Jarmark GdańskZAKATEK  ŁOSIOWY - Świąteczną atmosferę na Jarmarku w Gdańsku - podobniejak w poprzednich latach - podkreśli Siedlisko Łosia. czyli uroczy domek niedaleko Wielkiej Zbrojowni, w którym mieszka wyjątkowo postać - Łoś Lucek. Jego głowa posiada ruchome elementy. Aktywny co 15 minut, jest bardzo uzdolniony. Potrafi przemówić ludzkim głosem, np. wierszem,  a nawet zaśpiewać. Nie stroni od wesołych sucharów... Dla wielu Lucek zabrzmi  znajomo, bo swojego głosu użyczył łosiowi mistrz polskiego dubbingu (m.in Król Julian, Kaczor Donald) - Jarosław Boberek. Łoś jest także niezłym poliglotą, ponieważ oprócz języka polskiego używa również angielskiego, niemieckiego oraz szwedzkiego. .
Tegoroczną nowością Łosiowej Zakątka będzie Magiczne Igloo oraz nowa uliczka Jarmarku - ulica Bogusławskiego z tysiącem świateł nad głowani zwiedzających stoiska artystów i rzemieślników.


ZAKĄTEK RADOSNY - i bardzo przyjemny za sprawą pyszności - dobrego jedzenia i picia (m.in grzane wino). Można tutaj spróbować dań regionalnych oraz potraw z różnych stron świata - z 20 różnych krajów. Sprawdzoną atrakcją tej części Jarmarku będzie wysoki na ponad 8 metrów Anielski Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk Młyn. Wyjątkową konstrukcję zdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajduje się bufet gastronomiczny z grzanym winem w wersji korzennej, miodowej oraz bezalkoholowej. Będzie także przyprawiony cydr, herbata z rumem i cytryną oraz grzane piwo z sokiem imbirowym,  Dla dzieci przygotowano gorącą czekoladę i herbatki owocowe.


ZAKĄTEK MIKOŁAJOWY - wyróżnia się z daleka obecnością tradycyjnej Choinki Młodych Gdańszczan. Kolejne atrakcje zakątka to Świetlisty Tron Św. Mikołaja, wenecka karuzela oraz wielka kula śnieżna.
Wspomania Karuzela Gdańska, dwupoziomowa, to urządzenie specjalnie zapr
ojektowane i wykonane we włoskiej, rodzinnej manufakturze. Atrakcja znana już turystom i gdańszczanom, którzy odwiedzili tegoroczny Jarmark Św. Dominika. Wenecka karuzela ma 12 metrów średnicy,  ponad 11 wysokości i mieści jednocześnie 78 osób - dzieci i dorosłych. Jej największą atrakcją kolorowe, ręcznie malowane rzeźby i figury: filiżanki, konie, rydwany oraz ławeczki. Jej nowa wersja posiada ilustracje przedstawiające charakterystyczne regiony z różnych stron Polski.


ZAKĄTEK ARTYSTYCZNY (czynny od 2 grudnia) - znajduje się pod Jarmark Świąteczny Gdańsk Wielka Zbrojowniadachem, w Wielkiej Zbrojowni, na co dzień będącej we władaniu Akademii Sztuk Pięknych. W tej pięknej, zabytkowej budowli znajdziemy m.in unikatową biżuterię czy ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Dla dzieci atrakcja specjalna - misiowa brama! Do Zbrojowni prowadzi z Jarmarku świetlny tunel.
👉 Parkowanie 🚘 🅿️ . Przyjeżdżających na Jarmark samochodem informujemy - na podstawie komunikatu z UM Gdańsk - że pojazd warto zaparkować go poza ścisłym centrum miasta i na Targ Węglowy wybrać się spacerem.


UWAGA - na 6 piętrze galerii Forum Gdańsk jest możliwe parkowanie (nawet zarezerwowanie parkowania) przy użyciu portalu https://cyfrowyparking.pl/parkingi/gdansk/forum-gdansk. To rozwiązanie umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do stoisk Jarmarku!
Będą także - chociaż mniej liczne niż w poprzednich latach - iluminacje świetlne w Gdańsku, które tradycyjnie wprowadzą piękny, zimowy i świąteczny nastrój w różnych częściach miasta, m.in w Parku Oliwskim - tutaj


Inne, pomorskie jarmarki bożonarodzeniowe


CHOJNICE - Jarmark Bożonarodzeniowy...........................8-10 grudnia 2023


OWIDZ - Owidzki Jarmark Bożonarodzeniowy.......................3 grudnia 2023


SIERAKOWICE - Jarmark Bożonarodzeniowy 2023...........10 grudnia 2023


 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Gdańsku!


Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego - kontakt:
tel. 58 554 93 48, tel. 58 554 92 83, tel. 58 554 91 59
Zapraszamy do współpracy, trzymajmy się razem: www.bozonarodzeniowy.gda.pl