Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2020

  • termin : 20 Listopada 2020 - 27 Grudnia 2020
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Targ Węglowy
  • www : http://www.mtgsa.pl
logo
A A

Jak co roku spacerujący po zimowym Gdańsku, będą mogli odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy 2020, który odbędzie sChoinka Jarmark Forum Gdańskię w dniach 20 listopada 2020 - 27 grudnia 2020. Atrakcje Jarmarku pojawią się tradycyjnie na Targu Węglowym oraz na dziedzińcu pobliskiego centrum handlowo-kulturalnego FORUM GDAŃSK. Program Jarmarku - dopasowany do ograniczeń związanych z pandemią - będzie towarzyszyć stoiskom z rękodziełem, rzemiosłem i gastronomią.


Na zdjęciu obok - najwyższa w Polsce choinka o wysokości 28 metrów!


UWAGA - zgodnie z obowiązującymi przepisami stoiska na jarmarkach nie są objęte zakazem handlu w niedziele.


UWAGA - w konkursie na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - tutaj Gdańsk zajął miejsce na podium - 🏆🏆🏆 miejsce!
Tak było w zeszłym roku ...


Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - NOWOŚCI!


NOWOŚCI 2019 roku!

Adwentowy świecznik pełniący rolę efektownej bramy o wysokości 5 metrów. Na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego widać więcej :-).
Kalendarz adwentowy - największy w Gdańsku - to kolejna nowość, znajdująca się we wspomnianej bramie-świeczniku. Codziennie otwierane okienka kalendarza odkryją swioje niespodzianki, a widzowie będą częstowani słodyczami.

Symulator VR - umożliwia wyjątkową podróż dookoła świata w towarzystwie Świętego Mikołaja

Kula z wirującym śniegiem wewnątrz - ogromna konstrukcja, idealna do pamiątkowych zdjęć i sefie.


Widowiskowe parady tematyczne (mikołajkowe, baśniowe i kolędnicze. Więcej szczegółów poniżej.
Zbrojownia kolejny raz otworzy swoje wnętrza łącząc Targ Węglowy i ulicę Piwną. Znajdzie się tutaj Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła oferujący:


wyroby artystyczne (ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, ceramJarmark Świąteczny Gdańsk Wielka Zbrojowniaiczne ikony, misy, kafle, tkane dywany, biżuteria, zabawki edukacyjne, lalki i przytulanki)
w stylu eko (m.in naturalne, ręcznie wyrabiane kremy i mydła)
modern design (m.in przedmioty upcyklingowe - ręcznie polerowane, drewniane muszki męskie, zegary, lampy, świeczniki, wełniane dzianiny, czapki itp)


Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - pojawi się na Jarmarku od 5 grudnia. Czasem na swoim tronie, czasem między dziećmi, czasem w towarzystwie gdańskich aniołów (przebranych aktorów Teatru Feta).  Na pamiątkę spotkania ze Św. Mikołajem każdy otrzyma specjalną pocztówkę z dedykacją.


Specjalna Lodowa Górka -pojawi się w tym roku na terenie Forum Gdańsk. Zimowa zjeżdżalnia syntetyczna o wysokości 4 metrów i długości stoku 35 metrów posiada 3 tory sanecLodowa Górka Jarmark Gdańskzkowe i może działać także przy dodatnich temperaturach. Specjalne sanki, kaski oraz ochraniacze będą dostępne w działające przy Górce wypożyczalni.
Cena 3 przejazdów (sprzęt w cenie) wyniesiła w zeszłym roku 10 zł.

Rok temu w każdą sobotę na Górce były rozgrywane Zimowe Mistrzostwa w Saneczkarstwie - w konkurencji na najlepszy czas zjazdu. Zwycięzca "tygodnia" otrzymywał tablet i bilety dla całej rodziny na przejazd kołem widokowym Amber Sky. Drugie i trzecie miejsca gwarantowały podwójne takie bilety. Zapisy (bezpłatne jak i udział) odbywały się w dniu zawodów w wypożyczalni lub kasie koła widokowego. Czekamy jeszcze  na tegoroczne zasady!


Łoś Lucek Jarmark GdańskŚwiąteczną atmosferę na Jarmarku w Gdańsku, - podobniejak w zeszłym roku - podkreśli Siedlisko Łosia. Tak nazywa się uroczy domek przy Wielkiej Zbrojowni, w którym mieszka wyjątkowo postać - Łoś Lucek. Jego głowa posiada ruchome elementy. Aktywny co 15 minut, jest bardzo uzdolniony. Potrafi przemówić ludzkim głosem, np. wierszem,  a nawet zaśpiewać. Dla wielu zabrzmi to znajomo, bo swojego głosu użyczył Luckowi mistrz polskiego dubbingu (m.in Król Julian, Kaczor Donald) - Jarosław Boberek. Łoś jest także niezłym poliglotą, ponieważ oprócz języka polskiego używa również angielskiego, niemieckiego oraz szwedzkiego.


Sprawdzoną atrakcją Jarmarku będzie wysoki na ponad 8 metrów Anielski Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2019Młyn. Wyjątkową konstrukcję przyozdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajduje się bufet gastronomiczny z grzanym winem w wersji korzennej, miodowej oraz bezalkoholowej.  Będzie także przyprawiony cydr, herbata z rumem i cytryną oraz grzane piwo z sokiem imbirowym,  Dla dzieci przygotowano gorącą czekoladę i herbatki owocowe.
Rozgrzewające napoje najlepiej smakują jeśli są pite z kolekcjonerskich kubków. W tym roku do wyboru będą 2 wzory: biały z sercem i czerwony z  koniem na biegunach.
Pamiątką dla dzieci mogą być specjalne, okolicznościowe pocztówki od Świętego Mikołaja.

Ozdobą otoczenia Jarmarku, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Choinka Małych Gdańszczan.


Na Jarmarku powtórnie zagości Zaczarowana Kareta ciagnięta przez rZaczarowana Kareta Jarmark Świąteczny Gdańskenifery. Oświetlona konstrukcja, do której można wsiąść np. celem zrobienia pamiatkowego selfie cieszy się wyjątkowym powodzeniem.


Dwupoziomowa Karuzela Gdańska to urządzenie specjalnie zaprojektowane i wykonane we włoskiej, rodzinnej manufakturze. Atrakcja znana już turystom i gdańszczanom, którzy odwiedzili tegoroczny Jarmark Św. Dominika. Wenecka karuzela ma 12 metrów średnicy,  ponad 11 wysokości i mieści jednocześnie 78 osób - dzieci i dorosłych. Jej największą atrakcją kolorowe, ręcznie malowane rzeźby i figury: filiżanki, konie, rydwany oraz ławeczki.


Koło widokowe AmberSky - Kiermasz Świąteczne Smaki - fot. Amber Sky Gdańskto stała już atrakcja Jarmarku - w tym roku na Wyspie Spichrzów. Wszystkie gondole koła są ogrzewane zimą. Dodatkowe promienniki ciepła są także dla oczekujących na przejazd.
A wszystko przy wesołej, świątecznej muzyce, wśród białych choinek i złotych bombek. Nowinką będę Świąteczne Smaki czyli kramy z gastronomią i rzemiosłem umiejscowione tuż przy kole.


Animacje świetlne - wzorem ubiegłego roku, na ścianie Muzeum Busztynu pojawią się wielkoformatowe obrazy opowiadające o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy klimat będzie można również poczuć oglądając liczne iluminacje świetlne na wybranych drzewach lub słupach w różnych zakątkach Gdańska, np. na słynnej ulicy Mariackiej.


Smak Tradycji - to linia gdańskich słodyczy, które mogą być unikalną pamKoło widokowe Amber Sky Jarmark Gdańsk - fot. Amber Skyiątka z Jarmarku. W sprzedaży dostępne będą m.in Praliny Gdańskie - czekoladki o smaku Advocat, otoczone gdańskimi kamieniczkami, w eleganckim, czarnym pudełku. Produkt smaczny i elegancki - idealny na prezent lub pamiątkę - będzie można kupić w punktach Informacji Turystycznej GOT, m.in w Bramie Wyżynnej przy Targu Węglowym.


 Food Court - przestrzeń w centrum przestrzeni Targu Węglowego - została stworzona z myślą o zgłodniałych i spragnionych. Do wyboru przygotowano pyszne potrawy:
  - alzackie podpłomyki
  - belgijskie wafle i frytki
  - chińskie pierogi i kurczaki sushi
  - grecka bugatsa z ciasta filo
  - hiszpańskie churrosy
  - niemieckie wursty i gluhwein w różnych smakach
  - polskie pierogi, paszteciki, żurek, barszcz, makowce
  - węgierskie kurtosze i langosze


Iluminacje świetlne w Gdańsku tradycyjnie wprowadzą pDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastoiękny, zimowy i świąteczny nastrój w różnych częściach miasta. Dekoracyjne oświelenie, nawiązujące do charakteru i historii Gdańska, będzie można podziwiać przez 2 miesiące. Wśród elementów koncepcji przygotowanej przez firmę Multidekor znajdziemy m.in:

złote Lwy Gdańskie z herbem Miasta
10 metrowy dźwig portowy (20 tysięcy lampek)Iluminacje swietlne Gdansk Dźwig Portowy
chłopiec z bębenkiem z powieści Guntera Grassa
sekstant i fotel Heweliusza
termometr Fahrenheita
trójwymiarowe bramy świetlne
16 metrowa choinka przy Neptunie
i wiele innych dekoracji oraz ozdób


Lubisz iluminacje świetlne? Wybierz się do parku w Gdańsku Oliwie, kóry w zeszłym roku przyciągnął setki tysięcy zwiedzających. Szczegóły świetlnych dekoracji w tym roku - na początku grudnia.

Inne jarmarki i kiermasze bożonarodzeniowe w pomorskim :


GDAŃSK - Gdańskie Targi Różności - edycja świąteczna...14 - 15 grudnia 2019


GDYNIA - Jarmark Świąteczny..............................................8 - 22 grudnia 2019


CHOJNICE - Jarmark Bożonarodzeniowy............................13 - 15 grudnia 2019


CZARNE - VI Czarnieński Jarmark Bożonarodzeniowy................14 grudnia 2019


OWIDZ - Jarmark Bożonarodzeniowy............................................1 grudnia 2019


PRUSZCZ GDAŃSKI - Jarmark Bożonarodzeniowy w Faktorii.....7-8 grudnia 2019


PUCK - Jarmark Świąteczny.....................................................7 - 8 grudnia 2019


SWOŁOWO - Jarmark Bożonarodzeniowy w skansenie.........21 - 22 grudnia 2019


TCZEW - Jarmark Bożonarodzeniowy.......................................7 - 8 grudnia 2019


USTKA - Uliczny Kiermasz Świąteczny....................................5 - 8 grudnia 2019


WEJHEROWO - Jarmark Bożonarodzeniowy..............................8 - 22 grudnia 2019
 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 w Gdańsku!


Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego - kontakt:
tel. 58 554 93 48, tel. 58 554 92 83, tel. 58 554 91 59