Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2020 - wirtualny

logo
A A

Obecny rok jest inny niż te, które znaliśmy dotychczas, dlatego inny będzie też Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystkich jego miłośników zapraszamy do odwiedzenia
WIRTUALNEGO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO 2020.

Stworzyliśmy jarmark w scenerii zimowego miasteczka. Staraliśmy się jak najbardziej oddać świąteczną atmosferę. Tak więc, zapraszamy na świąteczne sprawunki on-line, od 20 listopada do 31 grudnia.

Wzdłuż uliczek: Łosia Lucka, św. Mikołaja, Bałwankowej czy Prezentowej rozmieściliśmy "domki", stoiska naszych wystawców i partnerów. Klikając w każdy z nich, będzie można trafić bezpośrednio do sklepu wystawcy i zrobić w nim świąteczne sprawunki. Co będzie można kupić i to nie tylko na świąteczny prezent? Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy będzie można kupić symbol naszego Jarmarku, niezwykłe, drewniane, figurki dziadków do orzechów. Do korzystania ze swoich usług zachęcają lokalni gastronomowie - voucher na romantyczną kolacje, bon na świąteczny catering, świeżo palona kawa czy czekoladowe praliny, to także świetny pomysł na prezent. Nie zabraknie też miodów, orzechów w karmelu pięknie zdobionych pierników i przypraw z całego świata, które dodadzą smaku Świętom. Spraw sobie i bliskim radość, a jednocześnie wesprzyj małych przedsiębiorców. 

Kubek do grzańca, to już nasza jarmarkowa tradycja! Więc absolutnie nie może go zabraknąć w tym roku. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu on-line (https://sklep.visitgdansk.com/pl/), który prowadzić będziemy we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną. Tu czekać będą gdańskie pamiątki oraz limitowana seria oficjalnych jarmarkowych upominków, a wśród nich:
• kubek do grzańca - kolejny do kolekcji
• skarpetki w świąteczny wzór - obowiązkowy element grudniowych stylizacji
• karty do gry - idealna propozycja rozrywki na zimowe wieczory. Tradycyjna talia lub Czarny Piotruś
• zakładka - niezbędny dodatek do każdego mikołajkowego, książkowego prezentu
• komin, którym można zasłonić usta i nos - ten element garderoby, pewnie będzie towarzyszył nam jeszcze przez jakiś czas

Wszystko to, w urocze jarmarkowo-świąteczne desenie, ucieszą z pewnością nie tylko wielbicieli gdańskiego jarmarku. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC.

Ale jarmark to nie tylko handel, to cudowna przedświąteczna atmosfera. Dlatego na stronie, oprócz możliwości zrobienia zakupów znajdzie się też wiele atrakcji. Dla najmłodszych będą to kolorowanki i zagadki, dla wszystkich, przepisy na rozgrzewające grzańce (które najlepiej smakują w jarmarkowych kubeczkach), konkursy i kalendarz adwentowy.

Od 1 do 24 grudnia będziemy otwierać kolejne okienka w kalendarzu. Na profilu (https://www.facebook.com/jarmarkbozonarodzeniowygdansk) czekać będzie kalendarzowe zadanie - inne każdego dnia. Kto je wykona i udokumentuje zdjęciem, które umieści jako komentarz pod postem, może zdobyć nagrodę. Codziennie autora/autorkę najciekawszego zdjęcia będziemy nagradzali upominkiem z limitowanej serii jarmarkowych upominków.

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE
Choć Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tradycyjnej formie, to Gdańsk stroi się na Święta! W sobotę, 5 grudnia, w czterech lokalizacjach: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana staną świąteczne iluminacje i dekoracje, które będzie można podziwiać w czasie spacerów - pamiętając oczywiście o zachowaniu zalecanego dystansu. Partnerem wszystkich gdańskich iluminacji w tym roku jest SAUR Neptun Gdańsk.

W trosce o zdrowie mieszkańców, którzy w ubiegłych latach licznie odwiedzali Park Oliwski, podjęto decyzję o przeniesieniu części świetlnych atrakcji , m.in. świetlistych kurtyn do Parku Reagana. Po raz pierwszy, nad Targiem Węglowym rozbłyśnie gwiaździsty dach! Świetliste bombki, giganty bramy, kareta  z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami do orzechów to tylko część dekoracji, które wprowadzą nas w świąteczny klimat.

Zapraszamy do współpracy, trzymajmy się razem: www.bozonarodzeniowy.gda.pl


................................................................................................................................


Choinka Jarmark Forum GdańskNa zdjęciu obok - najwyższa w Polsce choinka o wysokości 28 metrów!


UWAGA - zgodnie z obowiązującymi przepisami stoiska na jarmarkach nie są objęte zakazem handlu w niedziele.


UWAGA - w konkursie na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - tutaj Gdańsk zajął miejsce na podium - 🏆🏆🏆 miejsce!
Tak było w zeszłym roku ...


Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk - NOWOŚCI!


NOWOŚCI 2019 roku!

Adwentowy świecznik pełniący rolę efektownej bramy o wysokości 5 metrów. Na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego widać więcej :-).
Kalendarz adwentowy - największy w Gdańsku - to kolejna nowość, znajdująca się we wspomnianej bramie-świeczniku. Codziennie otwierane okienka kalendarza odkryją swioje niespodzianki, a widzowie będą częstowani słodyczami.

Symulator VR - umożliwia wyjątkową podróż dookoła świata w towarzystwie Świętego Mikołaja

Kula z wirującym śniegiem wewnątrz - ogromna konstrukcja, idealna do pamiątkowych zdjęć i sefie.


Widowiskowe parady tematyczne (mikołajkowe, baśniowe i kolędnicze. Więcej szczegółów poniżej.
Zbrojownia kolejny raz otworzy swoje wnętrza łącząc Targ Węglowy i ulicę Piwną. Znajdzie się tutaj Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła oferujący:


wyroby artystyczne (ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, ceramJarmark Świąteczny Gdańsk Wielka Zbrojowniaiczne ikony, misy, kafle, tkane dywany, biżuteria, zabawki edukacyjne, lalki i przytulanki)
w stylu eko (m.in naturalne, ręcznie wyrabiane kremy i mydła)
modern design (m.in przedmioty upcyklingowe - ręcznie polerowane, drewniane muszki męskie, zegary, lampy, świeczniki, wełniane dzianiny, czapki itp)


Święty Mikołaj - szczególnie oczekiwany przez dzieci - pojawi się na Jarmarku od 5 grudnia. Czasem na swoim tronie, czasem między dziećmi, czasem w towarzystwie gdańskich aniołów (przebranych aktorów Teatru Feta).  Na pamiątkę spotkania ze Św. Mikołajem każdy otrzyma specjalną pocztówkę z dedykacją.


Specjalna Lodowa Górka -pojawi się w tym roku na terenie Forum Gdańsk. Zimowa zjeżdżalnia syntetyczna o wysokości 4 metrów i długości stoku 35 metrów posiada 3 tory sanecLodowa Górka Jarmark Gdańskzkowe i może działać także przy dodatnich temperaturach. Specjalne sanki, kaski oraz ochraniacze będą dostępne w działające przy Górce wypożyczalni.
Cena 3 przejazdów (sprzęt w cenie) wyniesiła w zeszłym roku 10 zł.

Rok temu w każdą sobotę na Górce były rozgrywane Zimowe Mistrzostwa w Saneczkarstwie - w konkurencji na najlepszy czas zjazdu. Zwycięzca "tygodnia" otrzymywał tablet i bilety dla całej rodziny na przejazd kołem widokowym Amber Sky. Drugie i trzecie miejsca gwarantowały podwójne takie bilety. Zapisy (bezpłatne jak i udział) odbywały się w dniu zawodów w wypożyczalni lub kasie koła widokowego. Czekamy jeszcze  na tegoroczne zasady!


Łoś Lucek Jarmark GdańskŚwiąteczną atmosferę na Jarmarku w Gdańsku, - podobniejak w zeszłym roku - podkreśli Siedlisko Łosia. Tak nazywa się uroczy domek przy Wielkiej Zbrojowni, w którym mieszka wyjątkowo postać - Łoś Lucek. Jego głowa posiada ruchome elementy. Aktywny co 15 minut, jest bardzo uzdolniony. Potrafi przemówić ludzkim głosem, np. wierszem,  a nawet zaśpiewać. Dla wielu zabrzmi to znajomo, bo swojego głosu użyczył Luckowi mistrz polskiego dubbingu (m.in Król Julian, Kaczor Donald) - Jarosław Boberek. Łoś jest także niezłym poliglotą, ponieważ oprócz języka polskiego używa również angielskiego, niemieckiego oraz szwedzkiego.


Sprawdzoną atrakcją Jarmarku będzie wysoki na ponad 8 metrów Anielski Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2019Młyn. Wyjątkową konstrukcję przyozdobią podobizny aniołów, świętych, 3 Króli oraz Rodziny Świętej. Figury zostały wyrzeźbione w drewnie przez mistrza Michała Ostoję-Lniskiego. W parterowej części Młyna znajduje się bufet gastronomiczny z grzanym winem w wersji korzennej, miodowej oraz bezalkoholowej.  Będzie także przyprawiony cydr, herbata z rumem i cytryną oraz grzane piwo z sokiem imbirowym,  Dla dzieci przygotowano gorącą czekoladę i herbatki owocowe.
Rozgrzewające napoje najlepiej smakują jeśli są pite z kolekcjonerskich kubków. W tym roku do wyboru będą 2 wzory: biały z sercem i czerwony z  koniem na biegunach.
Pamiątką dla dzieci mogą być specjalne, okolicznościowe pocztówki od Świętego Mikołaja.

Ozdobą otoczenia Jarmarku, podobnie jak w zeszłym roku, będzie Choinka Małych Gdańszczan.


Na Jarmarku powtórnie zagości Zaczarowana Kareta ciagnięta przez rZaczarowana Kareta Jarmark Świąteczny Gdańskenifery. Oświetlona konstrukcja, do której można wsiąść np. celem zrobienia pamiatkowego selfie cieszy się wyjątkowym powodzeniem.


Dwupoziomowa Karuzela Gdańska to urządzenie specjalnie zaprojektowane i wykonane we włoskiej, rodzinnej manufakturze. Atrakcja znana już turystom i gdańszczanom, którzy odwiedzili tegoroczny Jarmark Św. Dominika. Wenecka karuzela ma 12 metrów średnicy,  ponad 11 wysokości i mieści jednocześnie 78 osób - dzieci i dorosłych. Jej największą atrakcją kolorowe, ręcznie malowane rzeźby i figury: filiżanki, konie, rydwany oraz ławeczki.


Koło widokowe AmberSky - Kiermasz Świąteczne Smaki - fot. Amber Sky Gdańskto stała już atrakcja Jarmarku - w tym roku na Wyspie Spichrzów. Wszystkie gondole koła są ogrzewane zimą. Dodatkowe promienniki ciepła są także dla oczekujących na przejazd.
A wszystko przy wesołej, świątecznej muzyce, wśród białych choinek i złotych bombek. Nowinką będę Świąteczne Smaki czyli kramy z gastronomią i rzemiosłem umiejscowione tuż przy kole.


Animacje świetlne - wzorem ubiegłego roku, na ścianie Muzeum Busztynu pojawią się wielkoformatowe obrazy opowiadające o magii Świąt Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy klimat będzie można również poczuć oglądając liczne iluminacje świetlne na wybranych drzewach lub słupach w różnych zakątkach Gdańska, np. na słynnej ulicy Mariackiej.


Smak Tradycji - to linia gdańskich słodyczy, które mogą być unikalną pamKoło widokowe Amber Sky Jarmark Gdańsk - fot. Amber Skyiątka z Jarmarku. W sprzedaży dostępne będą m.in Praliny Gdańskie - czekoladki o smaku Advocat, otoczone gdańskimi kamieniczkami, w eleganckim, czarnym pudełku. Produkt smaczny i elegancki - idealny na prezent lub pamiątkę - będzie można kupić w punktach Informacji Turystycznej GOT, m.in w Bramie Wyżynnej przy Targu Węglowym.


 Food Court - przestrzeń w centrum przestrzeni Targu Węglowego - została stworzona z myślą o zgłodniałych i spragnionych. Do wyboru przygotowano pyszne potrawy:
  - alzackie podpłomyki
  - belgijskie wafle i frytki
  - chińskie pierogi i kurczaki sushi
  - grecka bugatsa z ciasta filo
  - hiszpańskie churrosy
  - niemieckie wursty i gluhwein w różnych smakach
  - polskie pierogi, paszteciki, żurek, barszcz, makowce
  - węgierskie kurtosze i langosze


Iluminacje świetlne w Gdańsku tradycyjnie wprowadzą pDobre Tanie Taxi Gdańsk Trójmiastoiękny, zimowy i świąteczny nastrój w różnych częściach miasta. Dekoracyjne oświelenie, nawiązujące do charakteru i historii Gdańska, będzie można podziwiać przez 2 miesiące. Wśród elementów koncepcji przygotowanej przez firmę Multidekor znajdziemy m.in:

złote Lwy Gdańskie z herbem Miasta
10 metrowy dźwig portowy (20 tysięcy lampek)Iluminacje swietlne Gdansk Dźwig Portowy
chłopiec z bębenkiem z powieści Guntera Grassa
sekstant i fotel Heweliusza
termometr Fahrenheita
trójwymiarowe bramy świetlne
16 metrowa choinka przy Neptunie
i wiele innych dekoracji oraz ozdób


Lubisz iluminacje świetlne? Wybierz się do parku w Gdańsku Oliwie, kóry w zeszłym roku przyciągnął setki tysięcy zwiedzających. Szczegóły świetlnych dekoracji w tym roku - na początku grudnia.


 
 Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Gdańsku!


Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego - kontakt:
tel. 58 554 93 48, tel. 58 554 92 83, tel. 58 554 91 59