Wczasy zdrowotne na Kaszubach, dieta warzywno-owocowa nad morzem

logo
A A

Na Kaszubach jest pięknie i zdrowo. Dla zadbania o siebie (może np. przed jakimś wydarzeniem, imprezą) warto zaplanować relaksacyjny weekend i kilkudniową przerwę w pracy. W nabraniu formy, rześkości, zdrowia i siły mogą pomóc pomorscy fachowcy.


Odnowa biologiczna, diety witaminowe, wczasy zdrowotne i odWczasy zdrowotne na Kaszubachchudzające - to tylko część oferty kaszubskich ośrodków wczasów zdrowotnych. To tutaj, w Gołubiu koło Szymbarka, po raz pierwszy w Polsce zastosowano dietę warzywno-owocową w procesie przywracania sił witalnych organizmu. Fachowe porady i zabiegi znajdziemy dzisiaj także w specjalistycznych ośrodkach nad morzem. Zapraszamy serdeczenie i całorocznie na Kaszuby, na Kociewie, w Borych Tucholskie i nad morze!


UWAGA - już wkrótce podamy informacje na temat nieinwazyjnej terapii tlenem i wodorem w komorze normobarycznej. Więcej...


Rehabilitacja po Covid-19 - jest tutaj


  Wczasy zdrowotne w pomorskim


Wybrane ośrodki według kolejności zamieszczonych poniżej skróconych ofert:


Ustka ............................................. Hotel Grand Lubicz***** Uzdrowisko Ustka
Czapielski Młyn ..... Ośrodek Wczasów Odchudzających i Odmładzających
Łeba .............................. Ośrodek wypoczynkowy nad morzem ZDROWOTEL
Zgorzałe ......................................... Ośrodek Wczasowy ADLER MEDICAL SPA
Osiek .................................... Centrum Rehabilitacji i Rekreacji DOBRY BRAT
Jastrzębia Góra ......................................................................................... Willa Klif
Rewa ......................................................................
.. Wczasy Zdrowotne Krystyna


Hotel Grand Lubicz *****
Aquapark, Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne
Uzdrowisko Ustka


Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka Hotel Grand Lubicz ***** - otwarty w listopadzie 2014 - to największy i najlepiej wyposażony na Pomorzu luksusowy kompleks wypoczynkowo-uzdrowiskowy. Położony zaledwie 200 metrów od plaży, przy sosnowym lesie, oferuje usługi i atrakcje na najwyższym poziomie, min. aquapark, centrum Medyczno-Rehabilitacyjne oraz centrum rekreacyjne. Przy tworzeniu kompleksu wykorzystano wieloletnie doświadczenie Hotelu Lubicz ****, który zdobywa liczne, prestiżowe nagrody. W połączniu ze światowymi trendami pozwala to stworzyć nową jakość usług nad polskim morzem. Niewiele jest miejsc w Polsce z tak nowoczesnym wyposażeniem, tak profesjonalną kadrą i tak szerokimi możliwościami zadbania o Gości.


Nasi Goście i kuracjusze będą mogli skorzystać z bogatej oferty zabiegów i pakietów typu:


wczasy zdrowotne nad morzemBasen solankowy Ustka - Grand Lubicz
wczasy odchudzające nad morzem
zabiegi rehabilitacyjne nad morzem
odnowa biologiczna nad morzem

Strefa Wellness & Spa Hotelu Grand Lubicz to prawie 30 gabinetów (m.in SPA, internistyczny, dietetyki, neurologiczny, kardiologiczny, dermatologiczny, rehabilitacji specjalistycznej, kosmetyczny, usług pielęgnacyjnych, relaksacyjnych czy fryzjerskich) wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt. Hotelowe SPA to także pokój relaksu i grota solna z wewnętrznymi tężniami solankowymi o powierzchni 120 m2. Ponadto:

basen sportowy: 4-tory, wym. 25m x 10m, głęb. 140-180 cm
basen rekreacyjny o pow. 474 m2 (zjeżdżalnia, sztuczna rzeka, podwodne leżanki wodno-powietrzne)
basen rekreacyjny solankowy, połączony z basenem zewnętrznym - łacznie 364 m2
wanny 12 osobowe z wodą solankową, jodowo-bromową oraz borowinową.
brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi
sauna sucha oraz infrared
łaźnia parowa, błotna oraz ziołowa


Kolejnymi atrakcjami są: kręgielnia, klub bilardowy, sale fitness, wypożyczalnia rowerów, korty do tenisa i squasha, boiska do kosza, siatkówki i badmintona oraz symulator do gry w golfa.

Hotel Grand Lubicz ***** Uzdrowisko Ustka
Ustka, ul. Wczasowa 4, www.hotelgrandlubicz.pl
Tel. 59 815 44 70
Wczasy zdrowotne - odchudzające i oczyszczające z dietą dr Dąbrowskiej


Wczasy odchudzające Kaszuby pomorskie
U ZBÓJA - Gołubie


Zapraszamy do Ośrodka U ZbójaOśrodek, w którym wczasy zdrowotne prowadzone są pod nadzorem medycznym dr Ewy Dąbrowskiej.

Oferujemy państwu niepowtarzalny wypoczynek połączony z poprawą zdrowia i regeneracją sił witalnych organizmu. Zmiana sposobu odżywiania jaką proponujemy w naszym ośrodku w formie diety warzywno-owocowej, pozwala odzyskać zdrowie i powrócić do życia zgodnego z prawami natury – uruchamiają się i usprawniają mechanizmy samoleczące.

Ośrodek U Zbója jest ma odpowiednie warunkiDieta warzywno-owocowa jest odmianą postu, czyli czasowym powstrzymywaniem się od jedzenia . Główną jej cechą jest niedostateczne odżywianie zewnętrzne, co uruchamia zastępcze odżywianie wewnętrzne, zwane też drugim programem energetycznym, dzięki czemu organizm sam się leczy.


Dieta warzywno-owocowa jest wskazana dla osób zdrowych w celach profilaktycznych oraz dla osób cierpiących na takie choroby jak m.in. nadwaga lub otyłość, nadciśnienie, wysoki cholesterol, miażdżyca serca i naczyń, alergie skórne, pokarmowe, astma, choroba zwyrodnieniowa stawów, zaparcia i inne.

Zapraszamy do naszego ośrodka by pomóc państwu postawić pierwsze kroki na drodze ku zdrowiu i witalności.


Basen ośrodka U ZbójaOśrodek Wczasów Zdrowotnych U Zbója znajduje się w Gołubiu (woj. Pomorskie), 60 km od Gdańska. Wieś usytuowana jest pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami: Patulskim i Dąbrowskim, w południowo-zachodniej części Zespołu Jezior Raduńskich, a cały jej obszar leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo terenów rekreacyjnych Pojezierza Kaszubskiego.Komnata solna Kaszuby Ośrodek U Zbója
Dużą atrakcją jest ośrodek narciarski na Wieżycy ( wyciągi orczykowe) – czynny przez całą zimę ( 8 km od Gołubia ).


tel. 58 684 36 57, www.uzboja.pl

CZAPIELSKI MŁYN - Czapielski Młyn


Ośrodek CZAPIELSKI MŁYN to pięknie położony kompleks nad jeziorem Bukrzyno Duże, na wysokosci ok. 180 m np. - w sercu Szwajcarii Kaszubskiej.

Kaszuby to strome często wzgórza, wartkie rzeki, gęste lasy, czyste jeziora i świeże powietrze. Te walory sprzyjają oderwaniu się od codziennych stresów i problemów. Tutaj łatwiej można skupić się na własnym zdrowiu i urodzie, oczyścić i wyciszyć organizm.

Odnowa biologiczna na Kaszubach - Czapielski MłynZ przyjemnością zapraszamy Państwa na turnusy zdrowotne, rekreacyjne i relaksacyjne przez cały rok. Wszyscy, którzy chcą podratować zdrowie oraz poprawić swój wygląd mogą to zrobić u nas. Do dyspozycji kuracjuszy oddajemy bazę odnowy biologicznej z wysoko wykwalifikowanymi masażystami, sauny, solaria, hydromasaże, grotę solną, siłownię, salę gimnastyczną i gabinet kosmetyczny oraz opiekę lekarską i pielęgniarską.

Największą zaletą naszego ośrodka jest możliwość skorzystania z unikalnego systemu żywienia prowadzonego przez Mistrza Kucharskiego, każdy z kuracjuszy ma możliwość wybrania indywidualnego systemu diet (diety warzywno-owocowej wg dr Dąbrowskiej, diety odchudzającej, odmładzającej bądź skorzystania z diety wzmacniającej.


Oto przykłady diet


Dieta warzywno owocowa dr Dąbrowskiej na Kaszubach dieta warzywno - owocowa (460 kcal)
dieta odmładzająco - ochudzająca (800 kcal)
• dieta odmładzająca (1200 kcal)
• dieta wzmacniająca
dieta wzmacniająca (2000+ kcal)


Naszym gościom oferujemy ciche, przytulne i komfortowe noclegi, w większości z widokiem na jezioro oraz balkonami. Opis i zdjęcia po kliknięciu w rodzaj noclegu:


Czapielski Młyn wczasy zdrowotne Kaszuby■ pokoje Standard - 1 i 2 osobowe
Apartamenty Mini
Apartament VIP
Domek Leśny
Domek VIP


Akceptacja zwierząt - po wcześniejszym uzgodnieniu - w domkach leśnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Grota solna Kaszuby pomorskie - Czapielski Młyn- odpowiednią dietę (poprzedzoną konsultacją lekarską)
- opiekę medyczną i pielęgniarską
- prelekcje, wykłady, pokazy
- rekreację, sport, fizykoterapię
- program kulturalny


Pakiety pobytowe 1 i 2 tygodniowe
Pakiety pobytowe weekendowe
Oferta zabiegów SPA, masaży i zajęć sportowych


Odbieramy Gości własnym transportem z dworca PKP w Wieżycy po uprzednim powiadomieniu nas o terminie przyjazdu.
Istnieje możliwość zamówienia odpłatnego transportu z Trójmiasta.


tel. +48 58 684 53 69, +48 507 169 881  Więcej informacji na www.czapielskimlyn.pl
CENTRUM AKTYWNEJ ODNOWY "NA WZGÓRZU" - Odargowo


Świetnie wyposażony ośrodek jest położony zaledWczasy zdrowotne nad morzem - CAOwie 3 kilometry od słynnej plaży w Dębkach nad Morzem Bałtyckim. Specjalnością CAO Na Wzgórzu są turnusy zdrowotne wykorzystujące zarówno świetne zaplecze ( sauny, sala gimnastyczna, kawiarnia, gabinety zabiegowe, itp.) jak i doskonałe, nadmorskie tereny rekreacyjne.


Centrum zaprasza na wczasy odchudzające, wczasy dietetyczne, wakacje nad morzem w spa czy aktywne programy wypoczynku. Profesjonalną opiekę nad Gośćmi sprawują doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin.
W ramach aktywnego wypoczynku CAO oferuje:

 zajęcia na sali gimnastycznej - (m.in kształtowanie i ujędrnianie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej) - takie jak callanetics, pilates, stretching, aerobic i warsztaty taneczne.
 zajęcia na basenie - (kształtowanie i wzmacnianie mięśni) - aqua aerobic
 zajęcia w terenie - - (poprawa kondycji i przemiany materii) - nodic walking, spacery i wycieczki rowerowe po pięknych, nadmorskich trasach.
 wczasy odchudzające z treningiem personalnym - 60 minutowe zajęcia z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem
 oraz programy tygodniowych turnusów:
 - Program 1 - Schudnij zdrowo i z uśmiechem
 - Program 2 - Harmonia Fitness & SPA
 - Program 3 - Beauty & SPA


W ramach zdrowego odżywiania dbamy również o odpowiednie odżywianie, bezpieczne także dla osób zmagających np. z cukrzycą czy nadciśnieniem. Nasi Goście mogą także komponować indywidualne posiłki.  W CAO polecamy:

 - dietę strukturalnąWczasy odchudzające na Kaszubach - CAO
 - dietę wegetariańską
 - dietę warzywno-owocową
 - dietę pełnokaloryczną


Ośrodek Na Wzgórzu oferuje także bogaty zestaw zabiegów SPA, które świetnie regenerują organizm po wysiłku fizycznym:


zabiegi SPA - tutaj
zabiegi SPA na ciało - tutaj
zabiegi SPA na twarz - tutaj
rytuały SPA na ciało - tutaj
seanse w saunie infrared - tutaj
peelingi i masaże - tutaj


Naszym gościom zapewniamy komfortowe, przestronne pokoje 1, 2 oraz 3-osobowe z widokiem na las i morze, każdy z łazienką, balkonem i TV. Dbamy o kameralną, rodzinną atmosferę oraz profesjonalną obsługę w przyjemnych  i funkcjonalnych wnętrzach.


tel. 501 739 669www.nawzgorzu.com.pl
HOTEL ZDROWOTEL - Łeba - wczasy zdrowotne nad morzem!


zapraszamy na wypoczynek nad Bałtykiem, w Łebie, oferując noclegi blisko plaży, w sosnowym lesie. Hotel Zdrowotel Łeba, położony w zacisznym miejscu, posiada udogodnienia także dla dzieci i ich opiekunów. Cały obiekt dostosowany jest do przyjmowania osób poruszających się na wózkach.


Odwiedzający Zdrowotel bardzo cenią sobie nadmorski klimat oraz czyste powietrze. To leśne - aromatyzowane olejkami sosnowymi - i to morskie - z dodatkiem jodu.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzemSpecjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zabiegi rehabilitacyjne z wielu obszarów i bardzo dobrze wyposażony Zakład Usprawniania Leczniczego. Wysoko wyspecjalizowany personel i kadra lekarzy dba o najwyższą skuteczność zabiegów. W Zdrowotelu mamy holistyczne podejście do każdego z pacjentów. Patrzymy na dolegliwości szeroko i kompleksowo. Dlatego wielu z naszych kuracjuszy przyjeżdżając z problemami zdrowotnymi, z tak zwanego pogranicza różnych specjalności, znalazło tutaj skuteczną pomoc.

Uwzględniając turnusy rehabilitacyjne mamy do zaoferowania leczenie chorób reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych i zespoły pourazowe.

Dobre opinie o Ośrodku, świetna kadra i wspaniałe warunki naturalne zachęcają do
przyjazdu i wypoczynku nad morzem. Zapraszamy na:
Zimowe wczasy odchudzające nad morzem
- wczasy dla aktywnych
- wczasy zdrowotne i rehabilitacyjne - turnusy - są tutaj
- pobyty indywidualne i grupowe
- wakacje, urlopy, weekendy

Do dyspozycji Gości Zdrowotelu są:

- wypożyczalnia sprzętu sportowego i plażowego
- mini biblioteka, świetlica
- tenis stołowy
- ogrodzone miejsca parkingowe płatne (kwiecień - październik)
- place zabaw, boisko sportowe, siłownia
- miejsca i programy animacji czasu wolnego,
- sejf w recepcji

 Wczasy zdrowotne w Łebie - noclegi:
Rehabilitacja nad morzem Łeba - Zdrowotel
Oferujemy noclegi w pokojach o zróznicowanym standardzie co pozwala lepiej zaspokoić Państwa potrzeby i oczekiwania - tak cenowe jak i wyposażeniowe. Pokoje (wszystkie z łazienkami) znajdują się w murowanych, całorocznych pawilonach, także w wersji z balokonem, o podwyższonym standardzie, również typu studio.


Oferty specjalne - są tutaj
Oferty specjalne, pakietry pobytowe, promocje - są tutaj


Zdrowotel Łeba
Łeba, ul. Nadmorska 15/17
Infolinia: tel. 801 00 33 87, tel. 59 866 18 17
www.zdrowotel.pl       e-mail: info@zdrowotel.pl
DWOREK SŁONECZKO - Smołdzino - rehabilitacja


Serdecznie zapraszamy do kameralnego, pensjonatu SPA (14 miejsc), zaprojektowanego z uwagą na wczasy zdrowotne i rekreację. Wśród bogatego wyposażenia znajdują się tutaj:

- jacuzzi, SPA
- basen z ciepłą solanką i masażami
- łóżko do masażu kręgosłupa z lampami na podczerwień,
- lampa Bioptromu z koloroterapią,
- sala sportowo-rehabilitacyjna.

Obiekt jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, bliskość morza (ok. 5 km), brak przemysłu i rozległe, słabo zamieszkane okolice - zapewniają świetne warunki do całorocznego, zdrowego wypoczynku. Naszym gościom oferujemy w pełni wyposażone pokoje oraz apartamenty.


W Dworku Słoneczko pomożemy zgubić zbędne kilogramy, nabrać ogólnej tężyzny fizycznej i wspomóc leczenie następujących objawów:

    • bóle głowy, migreny, zatokowe bóle głowy,
    • biegunka, refluks, zgaga, bóle brzucha, wzdęcia,Rehabilitacja nad morzem
    • huśtawka nastrojów, depresja, rozdrażnienie,
    • zaburzenia koncentracji, otępienie,
    • bezsenność lub nadmierna senność,
    • zatkany nos lub ciągły wyciek z nosa,
    • bóle mięśni i stawów,
    • przemęczenie, utrata energii,
    • złe samopoczucie, utrata wiary we własne siły. 
ADLER MEDICAL SPA - Zgorzałe - koło Kartuz (45 km od Trójmiasta)


Adler Medical SPA - to wspaniale położony na KasWczasy odchudzające - Ośrodek Adlerzubach, nad jeziorem Raduńskim, ośrodek kuracyjno-wypoczynkowy.
W Adler Medical SPA połączyliśmy wiedzę terapeutów, lekarzy i dietetyków, aby zapewnić naszym gościom zdrowie przez właściwe zabiegi fizykoterapeutyczne, wspomagające pracę i sprawność naszego organizmu. Proponujemy turnusy odchudzające łączące racjonalną dietę z terapią ruchową oraz zabiegami przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Zachęcamy do pobytów kuracyjnych w programach:

PRO ZDROWIE z fizykoterapią
ODCHUDZANIE oparte na niskim indeksie glikemicznym
FIT PROGRAM dla urody i sprawności

Zapraszamy na wypoczynek kuracyjny, gdzie w prosty i naturalny sposób pomożesz swojemu zdrowiu oraz:


-złagodzisz dolegliwości bóloweAdler Medical SPA Kaszuby
-przeprowadzisz szereg zabiegów rehabilitacyjnych
-dotlenisz i odtoksycznisz organizm
-zwiększysz odporność organizmu
-zadbasz o sylwetkę i kondycję fizyczną

PAKIETY PROMOCYJNE - są tutaj

Tel. 502 486 990        www.adler.kaszuby.pl
CENTRUM REHABILITACJI I REKREACJI DOBRY BRAT - Osiek (Bory Tucholskie)


Dobry Brat jest specjalistycznym ośrodkiem pięknie położonym w samym sercu Borów Tucholskich, na Kociewiu, nad największym w powiecie starogardzkim jeziorem Kałębie (458,81ha). Na terenie miejscowej gminy Osiek znajdują się aż cztery rezerwaty przyrody: Udzierz, Zdrójno, Krzywe Koło, Czapli Wierch. Niepowtarzalny klimat Borów Tucholskich, (70% drzewostanu stanowi sosna) pozwala na leczenie schorzeń związanych ze schorzeniami układu oddechowego oraz na prowadzenie m.in. silvoterapii opartej na kontakcie z przyrodą.

Specjalnością Centrum Dobry Brat w Osieku jest rehabilitacja. Więcej informacji po kliknięciu w nazwę oferowanego zabiegu:


masażeTurnusy rehabilitacyjne Bory Tucholskie Dobry Brat
hydroterapia
fizykoterapia
inhalacje
krioterapia
kinezyterapia
terapia funkcjonalna


Odnowa biologiczna to druga specjalność ośrodka Dobry Brat w Borach Tucholskich:


- sauna
- grota solna
- kąpiele perełkowe i zabiegi SPA
- masaże (lomi lomi, stemplami, itd)


Grota solna Dobry Brat Osiek - pomorskiePolecamy również specjalistyczne turnusy dietetyczne dla każdego - w miłej, rodzinnej atmosferze. Wykorzystując specyficzny mikroklimat Borów Tucholskich proponujemy Państwu metamorfozę fizyczną i psychiczną. Pod opieką psychologa, dietetyka i wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów zadbamy o Państwa zadowolenie i pomożemy usystematyzować wiedzę o zależnościach psychiczno - fizycznych w leczeniu nadwagi.

Dla tych z Państwa, którzy nie mogą skorzystać z pełnowymiarowych turnusów, proponujemy weekendy oczyszczająco – odchudzające. Pełna oferta weekendów i turnusów odchudzających, z wykorzystaniem diet koktajlowych, owsianych lub warzywno-owocowych - jest tutaj

Centrum Dobry Brat, to także okazja skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji:

• Bilard, tenis stołowy, boule, sala cichych gier, boisko do różnych gier zbiorowych
• Możliwość korzystania ze skuterów dla osób niepełnosprawnych
• Przystań wodna ze sprzętem pływającym (kajaki, rowery wodne, żaglówki)
• Biblioteka
• Plac zabaw dla dzieci w lesie i na plaży
• Kuchnia polowa do smażenia np. złowionych ryb, zebranych grzybów
• Zajęcia z arteterapi
• Rowery terenowe 2zł/1h
• Kijki Nordic Walking 2zł/1h
• Suszarnia grzybów

Rehabilitacja w Borach Tucholskich - Dobry BratCentrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne Dobry Brat przygotowało na potrzeby Gości także 3 uniwersalne sale biznesowo – szkoleniowe. Pomieszczenia o wysokim standardzie posiadają pełny dostęp do Internetu oraz światła dziennego. Wszystkie sale szkoleniowe są doskonale wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony do prowadzenia prezentacji.


Osiek, tel. 58 582 12 21, www.dobrybrat.pl
WILLA KLIF - Jastrzębia Góra - wczasy zdrowotne nad morzem

Wczasy odchudzające nad morzem JASTRZĘBIA GÓRAZapraszamy serdecznie do kameralnej Will Klif - nowoczesnego, kameralnego pensjonatu położonego w cichej części Jastrzębiej Góry. Bazując na wieloletnim doświadczeniu  oferujemy wczasy zdrowotne, wczasy odchudzające, wczasy dla aktywnych oraz turnusy rehabilitacyjne. Nasz ośrodek zdrowotny zapewnia kameralne SPA z gabinetami odnowy biologicznej, restaurację, jacuzzi i saunę infrared.

Proponujemy Państwu lecznicze zabiegi fizjoterapeutyczne, zabiegi kosmetyczne, masaże specjalistyczne oraz zabiegi na ciało. Szeroki wachlarz wspomnianyh zabiegów w 7 gabinetach, miła atmosfera oraz wykwalifikowana kadra gwarantuje pełny komfort i zadowolenie z pobytu.

Organizujemy turnusy rehabilitacyjne (tutaj) dla osób niepełnosprawnych lub cierpiących na schorzenia:

- narządu ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich)
- układu krążenia, układu oddechowego i pokarmowego
- z chorobą psychiczną, z padaczką
- reumatoidalne i zespołów bólowych kręgosłupa


Wczasy zdrowotne i odchudzające nad morzem - są tutaj
Zabiegi wellness & SPA nad morzem - są tutaj
Dieta wg dr Ewy Dąbrowskiej nad morzem - jest tutaj

Willa Klif, tel. 505 160 110, tel. 609 49 48 00, www.willaklif.pl
WCZASY ZDROWOTNE KRYSTYNA - Rewa - wczasy nad morzem

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa na wczasy zdrowotne nad morzem w malowniczo położonej Rewie. Kameralny Pensjonat Krystyna dzieli od centrum Gdyni zaledwie 15 km, aod piaszczystej plaży - 200 metrów. Już od ponad 14 lat serdecznie gościmy wczasowiczów, którzy wywożą stąd sympatyczne wspomnienia. W naszej ofercie znajdą Państwo:

Turnusy zdrowotne, odchudzające (dieta dr Ewy Dąbrowskiej)
Polecamy 2 tygodniowe pobyty zdrowotno-odchudzające oparte o dietę dr Ewy Dąbrowskiej, która przywraca właściwe mechanizmy przemiany materii w organiźmie. Kuracja jest oparta o specjalnie dobrane zestawy owowcowo-warzywne odziaływujące leczniczo i profilaktycznie. Więcej - jest tutaj

Turnusy rehabilitacyjne (dla kuracjuszy indywidualnych i zorganizowanych)
Wczasy zdrowotne Krystyna nad morzem
- usprawniająco-rekreacyjne,
- rekreacyjno sportowe i sportowe,
- szkoleniowe (nauka zdrowego zywienia, dietetycznego żywienia, kurs żywienia optymalnego, nauka gotowania)
- rozwijające zainteresowania i uzdolnienia      

Wśród przeprowadzanych zabiegów terapeutycznych są m.in: hydroterapia (hydromasaż, wodny masaż wirowy kończyn dolnych, aquavibron, fizjoterapia - elektroterapia (prądy diadynamiczne, jonoforeza, prąd galwaniczny, prądy interferencyjne, tens), światłolecznictwo (laser, Bioptron, solux) i ultradźwięki (ultrajonoforeza), inhalacje,  masaż pneumatyczny (fotel, masażer stóp), masaże (drenaż limfatyczny, klasyczny, sekwencyjny) Więcej szczegółów (m.in dieta sokowa) - jest tutaj

Wczasy Zdrowotne Krystyna, tel. tel/fax. 58 679 11 34, tel. 609 494 800
tel. 505 160 110, www.pensjonatkrystyna.pl
VILLA BÓR - Ostrowite - kameralne wczasy zdrowotne w Borach Tucholskich

Zaprasza mgr farmacji Mariola Nicewicz, specjalista farmacji klinicznej i medycyny komplementarnej, z wieloletnią praktyką w dziedzienie badań klinicznych leków, badania ich niepożądanych skutków, antybiotyloterapii, insulinoterapii, leków psychotropowych i dermatologii.
Wczasy zdrowotne Bory TucholskieZ wieloletnią praktyką w dziedzinie medycyny naturalnej, m.in Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Więcej informacji o poszczególnych metodach, zaleceniach i wskazaniach - jest tutaj

 Dieta i oczyszczanie
Zdrowe jedzenie sprzyja dobremu samopoczuciu i długowieczności, jest podstawą leczenia przewlekłych chorób, przywraca zdrowie i wiarę w siebie...
Akupunktura pomaga w odchudzaniu
Otyłość jest skutkiem braku równowagi między dostarczoną do ciała energią, a zużytą. Akupunktura jest jedną z naturalnych metod stosowanych także przy bezsenności, bezpłodności, cellitu, stresie, depresji i wielu innych dolegliwości...
Elektropunktura
To akupunktura  bez igieł, bez szkodliwych (w stosunku do farmakologii) objawów ubocznych. Niezastąpiona w leczeniu bólu...
Auriculoterapia
To akupunktura ucha, w której stusje się małe igły wkłuwane  w małżowinę uszną tak, aby nie przeszkadzaływ wykonywaniu codziennych czynnosći...
Masaż bańkami chińskimi
Poprawia ukrwienie w danym obszarze powierzchni skóry. Ułatwia krążenie energii, łagodzo stres i napięcia...

Więcej o warunkach pobytowych w Willi Bór w Borach Tucholskich - jest tutaj
Wczasy zdrowotne na Kaszubach będziecie przyjemnie wWczasy zdrowotne nad morzem rehabilitacjaspominać! Piękne krajobrazy, czyste powietrze i woda oraz przyjaźni ludzie - to walory, dla których warto tu przyjechać. Pomorskie oferuje klimat nadmorskich uzdrowisk i ciszę ustronnych enklaw - każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Luksusowa odnowa biologiczna, relaksujący spacer wzdłuż pieknego jeziora, przyjemny odpoczynek w grocie solnej, słynna dieta warzywno-owocowa...