Hotel Podewils*** XV-wieczny Zamek Rycerski

  • miejscowość : Krąg
  • ulica : Krąg 16
  • telefon : +48 94/ 34 70 516
  • telefon 2 : +48 606 986 139
  • fax : +48 94 / 31 69 111
  • www : http://www.podewils.pl
  • e-mail : krag@podewils.pl
  • ilość miejsc : 120
  • całoroczny : tak
 
iconiconiconicon
iconiconiconicon
iconiconiconiconiconicon
A A

Hotel Podewils*** Zamek Rycerski w Krągu koło Polanowa położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, w miejscu, które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami.


XV wieczny Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Ze względu na piękne położenie i bogatą roślinność nazwano go Kwiatowym Zamkiem. Legenda głosi, ze „...liczba okien w zamku odpowiada ilości dni w roku, liczba pomieszczeń ilości tygodni, liczba wejść – liczbie miesięcy, a cztery wieże są odpowiednikiem czterech por roku...”.


Hotel Podewils *** Zamek Rycerski Krąg


Noclegi - pokoje i apartamenty


Przestronne  zamkowe komnaty - w tym wyjątkowe apartamenty - mogą łącznie przyjąc ok. 120 osób. 
Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają błogi wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca – niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-Sat, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem a takze suszarką do włosów. w
Dodatkowe miejsca noclegowe znajdują sie w pobliskim Folwarku Zamkowym.

Restauracja


Hotel Zamek Krąg *** restauracjaZ przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolenników zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną przyjemnym wspomnieniem.


Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzi fiolet i tonie w zieleni drzew, a następnie, powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd - będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

Szkolenia i konferencje


Hotel Podewils- Zamek Rycerski w Krągu jest miejscem do przeprowadzania zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce i z profesjonalnym wyposażeniem, łączami internetowymi(ISDN) może obradować do 400 osób. Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób (od 6 do 12) posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w basztach zamku lub w przestronnych apartamentach. W przerwie między konferencjami polecamy Państwu wspaniałe przerwy kawowe, z których przerwa kawowa z ciastem z zamkowej kuchni cieszy się najlepszą opinią.


Śluby i wesela - w w plenerze oraz salach zamkowych


Bajkowa sceneria zamkowych ślubów i wesel na trwałe zapada w pamięci naszych Gości i pięknie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Oprócz wsparcia i pomocy przy organizacji  uroczystości ślubnych i weselnych oferujemy m.in:
 - zamkową kaplicę
 - 3 sale w Zamku: do 30 i 60 osób, salę balową do tańca
   (sala ma wyjście na taras z widokiem na jezioro)
 - salę bankietową do 130 osób; 80 m od Hotelu
 - namiot weselny do 200 osób

Usługi dodatkowe


Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy. Rycerze pod murami Zamku Hotelu Podewils***Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach Przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej.


Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach – Wyprawa po złote runo – w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku – po 24:00 w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

Dodatkowe atrakcje Hotelu


Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy


- fitness centrum, saunę
- masaże,
- plac zabaw i pokój zabaw dla dzieci
- możliwość pływania w jeziorze,
- wycieczki, nordic walking
- wypożyczenie rowerów górskich, łódek, kijków NW
- wędkowanie z łódek i pomostu


W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Gości w Hotelu zostały wdrożone niezbędne zasady - tutaj


 Hotel Podewils*** Zamek Rycerski


Hotel Podewils *** Zamek Rycerski w Krągu zaprasza!