Pokazy pieczenia prawdziwego, swojskiego chleba. Uczestnictwo w pokazach, własnoręczny wypiek

  • miejscowość : Kaszuby, pomorskie
  • ulica : Chmielno, Chynowie, Gdańsk, Gniewino, Gołubie, Kamienicki Młyn, Kiełpino, Pażęce, Piaszno, Pierszczewo, Przywidz, Ręboszewo, Sierakowice, Stężyca, Węsiory, Wieżyca
A A

Pokazy pieczenia swojskiego chleba. Kto nie wzdycha na myśl o prawdziwym chlebie, ten pewnie Warsztaty pieczenia chleba Kaszubynie zna jego smaku. Ale jest okazja by go poznać. Zapraszamy na prawdziwą ucztę - na obserwację i degustację chleba powstającego tylko na bazie mąki, wody i soli. Bez konserwantów, bez spulchniaczy, bez drożdży piekarskich. Tajemnica dobrego wypieku tkwi bowiem w zakwasie i odpowiednim podejściu do wyrabianego ciasta, dającego  w efekcie pyszny chleb. Taki bochen pachnie świeżością i potrafi wytrzymać smakowo do następnego wypieku - kiedyś zwyczajowo prowadzonego co 2 tygodnie. A spróbowany na miejscu, jeszcze ciepły - potrafi zauroczyć.Na Kaszubach są gospodarstwa proponujące także własnoręczne przygotowanie tradycyjnego chleba. Wspólnie upieczony, domowy chleb smakuje podwójnie!


Poniżej - zapraszamy do kilku sympatycznych miejsc, gdzie możemy umówić się na pieczenie nawet całą wycieczką. Prosimy tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


Pieczenie chleba - pokazy, animacje, warsztaty


■ CHMIELNO - AGROTURYSTYKA U CHŁOPAJest takie miejsce w Chmielnie na Kaszubach, gdzie warto przyjechać z całą klasą na 1- 2- lub trzydniowy pobyt. W bardzo wygodnych i bezpiecznych warunkach zapewnimy urozmaicony pobyt dla dzieci, które poprzez zabawę mogą poznać wiejskie tradycje i sztukę.

Pieczenie chleba - oferta dla szkół i grup - agroturystyka U Chłopa Dodatkowo oferujemy również:


■ pokazy pieczenia chleba, robienie masła
■ przejażdżki wozem, możliwość zrobienia ogniska
■ gotowanie zupy z dyni, zabawy i warsztaty (papierowa łąka!)
■ zwiedzanie muzeum ceramiki, malowanie na szkle
■ bliskie spotkania z krową, owcąProponujemy Państwu również możliwość skorzystania z naszej szerokiej oferty edukacyjnej w formie zajęć warsztatowych. Szczegóły oferty oraz ceny - są tutaj

Chmielno
tel. 604 595 158, tel. 58 684 23 32
e-mail: uchlopa14@wp.pl
www.uchlopa.com

■ CHYNOWIE - HAJDUKI - Ośrodek jeździecki i wypoczynkowy


Ośrodek Jeździecki Hajduki - Chynowie k. GniewinaObiekt o wspaniałych możliwościach wypoczynkowych i rekreacyjnych, posiadający również prawdziwy piec chlebowy, który umożliwia wypiek swojskiego pieczywa.  Cała infrastruktura pozwala na przygotowanie relaksujących zajęć dla dużej grupy dzieci i dorosłych. Zapach i smak świeżego chleba może być przyjemnym wspomnieniem na całe lata.
Jeśli dodamy do tego inne atrakcje na miejscu oraz noclegi, to warto uwzględnić  Hajduki pod kątem wyboru ciekawego miejsca na weekend, wczasy, urlop, wakacje czy Zieloną Szkołę. Zapraszamy!


Chynowie (okolice Gniewina i Wejherowa)
tel. 693 433 962
e-mail: stajnia@hajduki.info
www.hajduki.info
■ KAMIENICKI MŁYN - AGROTURYSTYKA NAD STRUMYKIEM


Nad Strumykiem - piec chlebowy i swojski chleb na KaszubachBardzo sympatyczne miejsce, przy lesie, nad strumykiem i blisko malowniczego jeziora Junno. Gospodarze zapraszają na pokazy i degustację pysznego, swojskiego chleba. Wypiek odbywa się oczywiście w prawdziwym piecu chlebowym. Całą "procedurę" przygotowania i wypieku chleba może na raz oglądać do 10 osób. Można również, po uzgodnieniu, samemu spróbować swoich sił. Tych, którzy chcą śledzić wszystko od A do Z - zapraszamy na nocleg na miejscu. Przygotowane wieczorem ciasto "dojrzewa" przez noc, a rano, po wyrobieniu, jest wstawiane do pieca.

Gospodarstwo Nad Strumykiem świetnie nadaje się na wakacje, wczasy i weekendy. Piękna, cicha, niemal górzysta okolica, czyste jezioro - warto tu przyjechać! Więcej o tym miejscu - jest tutaj

Kamienicki Młyn (okolice Sierakowic)
tel. 58 681 92 00
tel. 668 858 914
e-mail: dorota.gosz@neostrada.pl
■ PAŻĘCE k. Stężycy - AGROTURYSTYKA PAŻĘCE


Wspaniałe warunki do grupowych zajęć są w gospodarstwie agroturystyczAgroturystyka p. Kiedrowskich - piec chlebowynym Pażęce państwa Kiedrowskich. Ich  opalany drzewem, piec chlebowy pozwala na mistrzowskie wypieki nieosiągalne dla współczesnych piekarni - nawet przy zastosowaniu tych samych składników.


Kontakt całoroczny aby wcześniej umówić pokaz i degustację:
tel. (58) 684 60 36
tel.kom. 504 073 418, 504 073 408
e-mail: damroka5@wp.pl
Więcej o Agroturystyce Pażęce - jest tutaj
■ PIASZNO koło Bytowa - GÓRA LEMANA


Serdecznie zapraszamy do wyjątkowego miejsca - na Górę Lemana koło Bytowa. Znajduje sie Pieczenie chleba Kaszubytutaj agoturystyka Klemensa Lemana, który zbudował tutaj prawdziwą, prehistoryczną wioskę - neolityczną osadę Gotów. Można zamieszkać w drewnianej chacie, skorzystać z ręcznych żaren i samemu zemleć ziarno na mąkę. Zjeść własnoręcznie wypieczony chleb, z własnoręcznie przygotowanej na Pieczenie Chleba mąki... A warto spróbować, bo receptura wypieku państwa Lemanów została wyróżniona na konkursie podczas I Jarmarku Pomorskiego w Bytowie.  Cała osada znalazła się w Polskiej Księdze Rekordów i Osobliwości jako największy prywatny skansen w Polsce.
Dorocznie w Piasznie odbywają się różne imprezy, na których jest gwarantowana dobra zabawa.


Tel. kontaktowy: 59 821 58 08
 www.goralemana.cba.pl, e-mail: kleman1@wp.pl
■ PIERSZCZEWO k. Gołubia i Szymbarka


Cofnij się w czasie, poznaj tajniki skrywane przez Naszych przodków! Baw się i ucz dzięki naszej ofercie warsztatów  tematycznych  dla uczniów szkół podstawowych.
Tutaj uczniowie mają możliwości poznania ciekawej pracy rolnika, Pieczenie chleba warsztaty dla dzieci - Pierszczewowytwarzania masła, wypieku chleba, hodowli zwierząt domowych i ptaków. Mogą karmić zwierzęta mieszkające w naszej zagrodzie. W ramach warsztatów gospodarz uatrakcyjnia dzieciom pobyt w zagrodzie zabierając je na przejażdżkę zaprzęgiem konnym.


Zapraszamy do obejrzenia filmu:
Wyrób chleba w Pierszczewie (U Miodowskich) - jest tutaj


Zagroda Edukacyjna „U Miodowskich”
Mirosława Miodowska- Jaroś
Pierszczewo  42
83-316 Gołubie
tel. 696 788 455
tel. 723-385-048
e-mail: biuro@pirsno.pl
■ RĘBOSZEWO koło Kartuz - kawiarnia Wiatrakcje

Kawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszuby - pokazy pieczenia chlebaSerdecznie zapraszamy do kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka, który jest świetnym punktem widokowym. Kawiarnia, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.

W naszym menu znajdują się: kawa, herbata, ciastka oraz napoje oraz gofry i naleśniki z dodakami. Dla smakoszy mamy wyjątkowy specjał - Chwatny Gbur na czarnym chlebie z prawdziwego pieca.

Nasz piec chlebowy służy także podczas organizacji pokazów pieczenia chleba i bułeczek. Pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba odbywa się w letnie weekendy lub na zamówienie. Zapraszamy dzieci i dorosłych, grupy i wycieczki szkolne do ok. 40 osób. Chętnych dzielimy na mniejsze zespoły, które korzystają w międzyczasie np. z placu zabaw czy kawiarni. Oprócz tego mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…

Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie.

Ręboszewo koło Kartuz
tel. 608 379 568
■ WĘSIORY - WILLA TRADYCJA

Willa Tradycja Węsiory - swojski chleb z pieca i tradycyjne wędlinyNasza działalność to nie tylko firma prowadzona od lat przez rodzinę Kamińskich, ale także swoisty sposób na życie. Bliżej natury, bliżej historii, bliżej tradycji, a przede wszystkim bliżej tego co smaczne i zdrowe. Szanujemy i kultywujemy praktyki przekazywane z pokolenia na pokolenie, wędząc swojskie wędliny oraz ryby, piekąc chleb czy prosiaka w ceglanym piecu, przyrządzając go po staropolsku.
A to wszystko bez konserwantów i chemikaliów czyli zdrowo, ekologicznie i smacznie.

Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, grup oraz firm (m.in catering). Zapewniamy domową kuchnię: pyszne śniadania, obiady i kolacje. Smakosze znajdą u nas:

- szeroki wybór dań wegetariańskich oraz dania na parze.
- domowe, własnego wyrobu dżemy niskosłodzone z kaszubskich truskawek oraz jagód z naszych kaszubskich lasów.
- pieczone za zamówienie ciasta i torty - wszystko z najlepszych, wysokiej jakości produktów.
- pieczone prosię nadziewane kaszą gryczaną z podrobami.


Zapraszamy do naszej restauracji oraz sklepiku SLOW FOOD.
Willa Tradycja Węsiory - własne, pyszne, wędzone ryby
Organizujemy także różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (do 40 osób) takie jak chrzciny, komunie, małe wesela, urodziny, jubileusze oraz firmowe imprezy integracyjne. Więcej o Willi Tradycja - jest tutaj

Węsiory
tel. 504 056 282
tel. 501 258 831
e-mail: pensjonat@willatradycja.pl
www,willatradycja.pl
■ WIEŻYCA - Stadnina Kolano

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do naszej stadniny położonej niedaleko słynnej góry Wieżyca.

Imprezy na Kaszubach - WieżycaW naszej sali biesiadnej z kominkiem organizujemy przyjęcia oraz imprezy okolicznościowe. Dysponujemy kuchnią z piecem chlebowym opalanym drewnem jak i wędzarnią, w których przygotowane są tradycyjne potrawy (m.in prawdziwy, swojski chleb) i regionalne specjały kaszubskie.


Do dyspozycji gości są także 2 kolejne sale - restauracyjna oraz szkoleniowo - rekreacyjna.

Proponujemy przejazdy bryczką, wozami drabiniastymi, a w zimie kuligi. Oferujemy na miejscu noclegi - pokoje gościnne, domki letniskowe oraz dwa pensjonaty.

Wieżyca Kolano
tel. 665 516 907, tel. 58 684 38 93
stadninakolano@wp.pl
www.stadninakolano.pl


Zapraszamy na pieczenie tradycyjnego chleba w pomorskim!