Kajak Jamboree 2020 - XIII spotkanie podróżników kajakarzy

  • termin : 15 Lutego 2020
  • godzina : 14.00 - 21.00
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Św. Piotra 2
  • miejsce : Klub Muzyczny „Ucho”
  • bilety : 25 zł
logo
A A

Kajak Jamboree 2020 - już za chwilę, bo 15 lutego 2020 w klubie muzycznym UCHO w Gdyni!  XIII spotkanie podróżników kajakarzy to kolejny wieczór poświęcony przeglądowi zdjęć i filmów o tematyce kajakowej nadesłanych z całej kajakowej Polski i nie tylko. Celem imprezy jest popularyzowanie turystyki kajakowej i oczywiście dobra zabawa.


Patronem honorowym imprezy jest Prezydent Miasta Gdyni oraz Aleksander Doba – człowiek, który udowadnia że nie ma ograniczeń w aktywnym poznawaniu świata.


Myślisz, że kajaki to tylko pływanie po pobliskim jeziorze na wypożyczonej dwójce? Przyjdź i zobacz, że dziedzin kajakarstwa jest mnóstwo - nizinne, morskie, górskie... a nawet akrobacje czyli freestyle!. Zdziwiony? Zapraszamy, zobacz jakie to fajne! Kajakarz w maleńkiej polietylenowej skorupce, skaczący z wodospadu w Norwegii czy rafting po kipiącej topieli Zambezi, czwartej największej rzeki Afryki. To nie pokazy umiejętności kaskaderskich, tylko sceny z wyjazdów i wypadów polskich miłośników kajakarstwa.

Czekamy na prace (filmy i zdjęcia) prezentujące kajakarstwo we wszystkich jego odmianach i kolorach. Pływasz w górach, budujesz kajaki, grasz w canu-polo, a może organizujesz komercyjne spływy, pokaż się, pochwal się swoją aktywnością, pasją czy przygodami.
Ale to nie wszystko!
Cokolwiek łączy się z kajakarstwem i prezentuje Twoją pasję powinno znaleźć się na Kajak Jamboree.  Nie czekaj, napisz do nas i zgłoś swoje prace!
Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie kajakjamboree.pl
Aktualności na FB - są tutaj

Nagrodą główną w konkursie filmowym jest, przyznawana wspólnie głosami publiczności oraz Jury przechodnia statuetka Złotej Żyrafy wraz z nagrodą rzeczową.

Dla autorów najlepszych zdjęć przyznawane są:
- nagroda Jury oraz nagroda rzeczowa
- nagroda publiczności oraz nagroda rzeczowa

Zapraszamy wszystkich, którzy na kajakach już pływali, jak i tych którzy szukają inspiracji czy nowego hobby, oraz wszystkich zainteresowanych kajakowymi opowieściami. Gwarantujemy  ciekawy wieczór, wiele wspaniałych relacji z miejsc, do których człowiek na piechotę nie dojdzie, pocztówki i filmiki z widokami, które zarezerwowane są tylko dla kajakarzy.
Po części oficjalnej, jest część mniej oficjalna czyli wspólne tany tany, przy rytmach wszelakich, ale z pewnością wesołych.


Kajak Jamboree Gdynia 2020


Kajak Jamboree to jedyny przegląd w Polsce w całości poświęcony kajakarstwu. Do udziału w zaproszeni są: ekstremalni kajakarze górscy, spektakularni kajakowi freestyle’owcy, zwolennicy pływania po morskich falach i pasjonaci przepięknych, nizinnych rzek. Do Gdyni przyjadą w tym czasie członkowie klubów kajakowych z całego kraju. Zaprezentują zabawne lub zapierające dech w piersiach filmy, zachwycające zdjęcia (a o czym wiedzą wszyscy wodniacy - rzeki prezentują się najpiękniej z perspektywy kajaka właśnie), będzie też przestrzeń do śmiechu, czyli kajakarskie memy.


Kajak Jamboree odbędzie się 15 lutego w klubie muzycznym Ucho w Gdyni. Przegląd składa się z konkursu filmowego, konkursu fotograficznego, prelekcji i kajakowej integracji. Udział w wydarzeniu jest biletowany, w przedsprzedaży 25 złotych, w dniu wydarzenia 30. Wszystkie informacje na ten temat również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych wydarzenia.

Dla osób niezwiązanych z kajakarstwem będzie to doskonała okazja, by przekonać się jak ciekawy i różnorodny jest to sport. Ci, którym kojarzy się on z leniwym wiosłowaniem na stojących zbiornikach wodnych, przekonają się że rzeki dostarczające niezapomnianych wrażeń mogą znaleźć już w najbliższej okolicy. Miłośnicy opowieści o dalekich podróżach będą mogli wysłuchać historii z kajakarskich wypraw do odległych zakątków świata. A osoby, które marzą o tym, żeby wsiąść do kajaka, ale się boją - przekonają się, że bać się nie ma czego.
   
Inspiracji do organizowania własnych podróży dostarczą zaproszeni goście. W tym roku będzie można spotkać się m.in z podróżnikiem Markiem Mazurem z kajakarskiej fundacji KiM. Tratwą i kajakiem pokonał część peruwiańskiej Rio Maranion, która w niższym biegu, po połączeniu z inną rzeką, przemienia się w Amazonkę. Będzie to barwna prelekcja nie tylko o przygodach na wodzie, ale też spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami lasów tropikalnych.


Zapraszamy na Kajak Jamboree 2020 w Gdyni!