Ostrzyckie Lato 2021 - odwołane

logo
A A

UWAGA! Wydarzenie nie odbędzie się w 2021 roku. Zapraszamy w 2022 roku!


"Ostrzyckie Lato" jest sztandarową imprezą Gminy Somonino, jedną z największych na Kaszubach. To dwudniowe plenerowe wydarzenie z wieloletnią tradycją, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Odbywa się zawsze tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia.


Pierwszego dnia, w sobotę od godz. 14.00 do godz. 1.00 w nocy, na wielkiej scenie przy parkingu w Ostrzycach, występują zespoły i artyści prezentujące różne rodzaje muzyki. Drugi dzień, od godz. 14.00 do 24.00, to dalszy ciąg występów artystycznych.

W minionych latach występowali m.in.: Krzysztof Krawczyk, Eleni, Trubadurzy, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Don Vasyl i Roma, Czerwone Gitary, Vox, Irena Jarocka, Krywań, Andrzej Rybiński, Wojciech Gąsowski, Lombard, Bayer Full, 2 plus 1, Norbi, Łzy, Golden Life, Bubliczki, Baciary,

Od kilku lat, w drugim dniu "Ostrzyckiego Lata", na scenie odbywa się trzygodzinny program pn. "Diabelskie granie", w którym przy akompaniamencie kaszubskich kapel odbywa się wspólne granie wszystkich chętnych na kaszubskim instrumencie ludowym, zwanym diabelskimi skrzypcami. W zabawie tej uczestniczą mieszkańcy Kaszub a także turyści.

Dwudniowej imprezie w Ostrzycach towarzyszą:
- turniej mini golfa
- turniej piłki plażowej
- regaty żeglarskie o Puchar Jeziora Ostrzyckiego


Wszystkie zawody sportowe odbywają się w godzinach rannych, każdego dnia, do czasu rozpoczęcia imprezy na głównej scenie. Tradycyjnie imprezie towarzyszy kiermasz twórców ludowych, prezentujących swoje wyroby na przygotowanych specjalnie dla nich stoiskach wystawienniczych, a turyści mogą skorzystać z oferty wielu innych usług handlowych.