Majówka w Faktorii

  • termin : 01 Maja 2018 - 05 Maja 2018
  • miasto : Pruszcz Gdański
  • ulica : Zastawna
  • miejsce : Faktoria
logo
A A

Zapraszamy na Majówkę w Faktorii :-)
Program:


1.05.2018


Od 09:00 przez cały dzień: otwarta gra terenowa
Od 10:00 przez cały dzień: ognisko
O 12:00: warsztaty plastyczne "Wiosna"
O 13:00: strzelanie z łuku
O 15:00: gry plebejskie
Przez cały dzień zachęcamy do pieczenia na ognisku kiełbasek i innych przysmaków- można przynieść własne lub zakupić na miejscu :)


2.05.2018

Spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Biały Orzeł"

godz. 14.00 - 17.00

Zapraszamy na spotkanie z "Białym Orłem"- Grupą Rekonstrukcji Historycznej, której zadaniem jest kultywowanie tradycji polskiej piechoty z XVIII/XIX wieku. Entuzjaści polskiej historii i militariów będą mieli okazję poznać postacie żołnierzy piechoty z wybranych regimentów i pułków z XVIII oraz początku XIX wieku. Piechurzy zaprezentują elementy musztry, umundurowania i uzbrojenia, z obowiązkowym wystrzałem z broni :)
Spotkanie z rekonstruktorami to jedna z atrakcji naszej Majówki, podczas której będziemy biesiadować przy ognisku (jest możliwość zakupu kiełbasek, chleba i innych przekąsek na miejscu), strzelać z łuku i korzystać z majowej pogody podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu.

3.05.2018

- strzelanie z łuku
- gra terenowa
- biesiada przy ognisku

5.05.2018

godz. 14.00 - 16.00

Spotkanie z Furōkan Kendo

Zapraszamy na otwarty trening współczesnych Samurajów!!!
Kendo to sztuka walki wywodząca się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej o nazwie kenjutsu, której historia sięga XI wieku (czyli czasów, gdy do użytku wprowadzono jednosieczny miecz o wygiętym kształcie głowni). Jako odmiana szermierki sportowej odbywa się przy użyciu bambusowych mieczy shinai . Podczas otwartego treningu w Faktorii będziemy podziwiać kunszt mistrzów i adeptów tradycyjnej sztuki szermierczej z Kraju Kwitnącej Wiśni w wykonaniu szkoły Furōkan Kendo.
Tego dnia zapraszamy również do przyłączenia się do nas przy ognisku i na torze łuczniczym.


*obowiązują bilety wstępu wg cennika