Dwór Wybickich - herbaciarnia , labirynt, pokoje gościnne

  • miejscowość : Gołubie i okolice
  • ulica : Wybickich 62
  • telefon : 506 23 35 53
  • telefon 2 : 602 25 69 53
  • www : http://dwor-wybickich.com.pl/
  • cena za 2 os. od : 120 zł
  • całoroczny : tak
 
iconicon
iconicon
iconicon
A A

To wyjątkowe miejsce dla prawdziwych smakoszy nastroju, historii i dobrej herbaty. Ponad 250-letnia historia Dworu jest szczególnie związana z rodem Wybickich i słynną postacią generała Józefa Wybickiego - autora słów polskiego hymnu. Sikorzyno było dla rodziny generała prawdziwym gniazdem rodowym - tutaj urodziło się 7 jego sióstr. Więcej szczegółów historycznych - jest tutaj.

Dzisiaj, dzięki pieczołowitej odbudowie dokonanej przez obecnych właścicieli - można nie tylko  zwiedzać część muzealną, lecz także przenocować (po wcześniejszej rezerwacji miejsca). Zabytkowe wnętrza przyciągają wspaniałym klimatem zachowanych, oryginalnych pieców kaflowych, często mebli i sprzętów z końca XIX i z pocz. XX wieku. Dwór także natchnieniem dla artystów - tutułowe zdjęcie przedstawia grafikę profesora gdańskiej ASP, cezarego Paszkowskiego

Jeśli dodamy do tego urok słynnej już w okolicy herbaciarni to pobyt w spokojnym Sikorzynie z pewnością dostarczy wielu, bardzo miłych wspomnień. Romantyczny weekend we dwoje, urlop z dala od zgiełku z pewnością będzie udany.

Kameralne pokoje są wyposażone w łazienki. Goście mają do dyspozycji urządzoną kuchnię oraz świetlicę z TV. Dla dzieci jest przygotowana piaskownica oraz huśtawka. Pobyt zwierząt domowych jest akceptowany - po uprzednim, telefonicznym uzgodnieniu.

Sikorzyno -  Dwór WybickichDo Dworu przylega niewielki park z częściowo zachowanym zabytkowym drzewostanem m.in. aleją lipową zakończoną altaną. Przed głównym wejściem rośnie trzystuletni dąb uznany za pomnik przyrody. Na czterech arach terenu przylegającego do parku, obecny właściciel założył roślinny labirynt. Przy Dworze jest także wirydarz czyli prostokątny ogród z kwiatami i ziołami - nawiązujący do dawnych tradycji parkowych.

Liczne atrakcje turystyczne w okolicy - są tutaj

Od roku 2008 odrestaurowany Dwór wraz z parkiem i roślinnym labiryntem udostępniany jest zwiedzającym.
Rokrocznie, począwszy od 2005 roku, w ostatnią sobotę maja odbywa się tu finał  masowego rajdu dla dzieci i młodzieży p.n. „Majówka z generałem Wybickim”. Impreza ta łączy symbolicznie Dworek w Będominie (gdzie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego) z Dworem w Sikorzynie.


Czynne: maj - wrzesień (wtorek - niedziela) godz. 10-17
             październik - kwiecień (środa - sobota) godz. 10-17


Ceny biletów wstępu (w cenie zwiedzanie z przewodnikiem) - są tutaj


Zapraszamy do Sikorzyna
 - do romantycznego Dworu Wybickich!