Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim 2019

  • termin : 16 Czerwca 2019
  • godzina : 12.30 - 19.00
  • miasto : Starogard Gdański
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.2szwol.pl
logo
A A

Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zaprasza na obchody Święta Kawalerii w Starogardzie Gdańskim.


W niedzielę 16 czerwca 2019 roku zapraszamy całymi rodzinami do udziału w Święcie Kawalerii, w Starogardzie Gdańskim. W tym roku będzie to już 13 spotkanie.


 ŚWIĘTO KAWALERII - PROGRAM 2019 


Tradycyjne kawaleryjskie święto rozpocznie msza św. w intencji poległych szwoleżerów. Odprawiona zastane o godz. 12.30 w kościele pw. Św. Wojciecha.

Na godz. 15.00 organizatorzy zapraszają do Stada Ogierów na coroczny Festyn Kawaleryjski. Mieszkańcy obejrzą inscenizację pt.: „Opowieści kawaleryjskie”, której narratorem i reżyserem będzie oczywiście Jerzy Hanisz. W przedstawieniu udział wezmą grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów. Towarzyszyć im będzie sprzęt zmechanizowany z zastosowaniem środków pozoracji pola walki, pododdziały konne i pojazdy zmechanizowane. Emocje wzmocni podkład muzyczny specjalnie przygotowany na potrzeby inscenizacji oraz efekty pirotechniki filmowej.

Jak co roku goście Festynu spodziewać się mogą znakomitego widowiska. Tryskająca ziemia spod kopyt galopujących koni, świst szabli, hurkot karabinów i grzmot dział to tylko kilka z wielu atrakcji, których będą uczestnikami.

Nie zabraknie też okazji by zajrzeć do czołgu i wozów bojowych piechoty podczas pokazu ciężkiego sprzętu wojskowego. Z pewnością, jak co roku wrażenie na widzach zrobi pokaz musztry paradnej, władania białą bronią konno, a także umiejętności kaskaderskich grupy East Leader. Tych atrakcji również nie zabraknie.

Dodatkowo wszystkim czas umili wojskowa orkiestra, a treściwa grochówka doda odwiedzającym energii i smaku. Święto Kawalerii potrwa do godz. 19.00.

Organizatorami uroczystości są: Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich stacjonujący w Starogardzie Gdańskim, 16 Pomorska Dywizji Zmechanizowana oraz 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancerna.


Tradycje 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich - są tutaj
Jazda konna (stajnie i stadniny) w pomorskim - jest tutaj
Atrakcje w pomorskim - są tutaj


Zapraszamy na Święto Kawalerii 2019!