aaaa

  • miejscowość : Żarnowiec
  • fax : ,,
 
A ANie musisz mieć rodziny na wsi czy kupować domu aby odpocząć od zgiełku miasta. Wystarczy przyjechać do nas i czuć się jak u siebie. Zapraszamy o każdej porze roku, na dowolny okres i w dowolnym wieku - od maluszka do staruszka.

Nasze 3-hektarowe gospodarstwo posadowione jest na wspaniale ukształtowanym terenie. Mamy tu: góry, doliny, pola uprawne, łąki, pastwiska, stawy, lasek. Cały teren okalają pola uprawne i lasy.

Sierżno - agroturystyka Chata We WsiOgród przydomowy dostarcza nam świeżych warzyw, a stary sad owoców. Mamy dostęp do lokalnych naturalnych produktów (mleko, masło, ser, jaja, mięso). Proponujemy całodzienne posiłki ze zdrowej żywności (rozpasane lub dietetyczne) wg życzenia gości oraz dania okolicznościowe i świąteczne

Nasze atrakcje:  • We współpracy z oddaloną o niecałe 1,5km stadniną organizujemy przejażdżki konne i kuligi.

  • Wielbicieli przyrody oczaruje piękno które można dostrzec o każdej porze roku. Kwiaty, krzewy i drzewa zdobią naszą działkę przez cały rok.

  • Czynnie wypoczywających zapraszamy na łowisko, łódź, zajęcia polowe lub w drewutni, gry plenerowe czy też na rowerową wyprawę po okolicy.

  • Gościom, którzy po spacerach zechcą się zrelaksować proponujemy atrakcje w ocieplonej i przebudowanej oborze: saunę, bilard, salkę gimnastyczną lub rozgrzewkę przy kominku.

  • Dla osób z pasjami artystycznymi udostępniamy sztalugi i podstawowe materiały.


Do dyspozycji Gości oferujemy:

    * komfortowe, przytulne sypialnie o wdzięcznych nazwach "zielona", "brukwiowa", "zielony leśny" czy "wesoły fiołek",
   Sierżno - salon z kominkiem * łazienki wyłącznie do dyspozycji gości, prysznice,
    * pokój sportowy ze steperem i wiosłami,
    * saunę z łazienką,
    * pokój bilardowy,
  * na poddaszu domu przestronny salon z kominkiem (telewizor, biblioteczka, gry planszowe)
    * centralne ogrzewanie w chłodne dni,
    * gorącą wodę przez całą dobę.


A ponadto:


    * oryginalną, wiekową stodołę - idealną na zorganizowanie imprez grupowych
    * chato-wiatę na gromadne spotkania towarzyskie - "Tygrysówkę"


Historia

Sierżno - pierwotna nazwa wsi brzmiała Villa Sereno. Wieś została założona w 1303 roku (lenno biskupa kujawskiego).

Udokumentowana historia naszego domu zaczyna się u schyłku XVIII-tego wieku.

W swym już ponad 200-letnim istnieniu przechodził kilka modernizacji, na szczęście nigdy nie zmieniono jego zasadniczego szkieletu a tym samym tzw "duszy domu". Dzięki temu dotykając belki stropowej z trzystuletniego dębu ściętego do budowy 200 lat temu, wracamy myślami do opowieści naszych dziadków czy rodziców i czujemy sens słów "wspomnień czar".


Okolica


Sierżno - piękne okolice BytowaTeren okalający wieś jest bardzo zróżnicowany. Można spacerować łagodnymi ścieżkami spacerowymi (ścieżki przyrodnicze) zaś wielbicielom gór spodoba się wiele wysokich wzniesień z których można podziwiać panoramę całej okolicy.


Tuż za wsią przepływa rzeka Boruja nad którą można zobaczyć wydry. Około 1, 5km dalej znajduje się jezioro Niezabyszewskie z pomostem i wydzielonym kąpieliskiem. Dla wielbicieli runa leśnego atrakcyjne będą okalające wieś piękne lasy mieszane.


W różnych porach roku w lasach na polach lub bagnach spotkać można sarny, dziki, żurawie, bociany, czaple, lisy, kuny.


Wieś Sierżno znajduje się na szlakach migracji ptaków. Szczególnie interesujące są jesienne przeloty bocianów i dzikich gęsi oraz majowe kilkudniowe postoje dużych grup żurawi.


Zapraszamy w gościnne progi Chaty We Wsi !