Dary Ziemi 2020

  • termin : 25 Września 2020 - 27 Września 2020
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Aleja Zwycięstwa 291
  • miejsce : Park Kolibki w Orłowie
  • www : http://www.daryziemi.com
logo
A A

W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.

Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej.

"Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.

Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.
Dla pań - wybór dodatków do ubiorów, do domu, na stół tradycyjny i nowoczesny - autorstwa wielu utalentowanych rzemieślników i artystów.

Dla Panów - wybór nalewek, win z polskich winnic, miodów pitnych, mocniejszych staropolskich trunków oraz piwa i dobrego "piknikowego" jedzenia.

Dary Ziemi Gdynia 2020Dla dbających o zdrową dietę - wiele produktów ekologicznych z certyfikatami, bez konserwantów i polepszaczy. Przyjadą sadownicy ze świeżo zerwanymi owocami i świeżo wyciskanymi przez nich sokami. Z uwagi na rosnącą liczbę osób poszukujących zdrowej i świeżej żywności - w tym roku zaprosiliśmy więcej gospodarstw rolnych z północy Polski z ich warzywami, ziołami i własnymi przetworami.

Będzie w czym wybierać, a przy dobrej pogodzie, spędzić miło czas w pięknym Parku Kolibki z całą rodziną. Atrakcja kulinarną i towarzyską będzie ognisko, nad którym opiekać się będą różne mięsa z rusztu z przeznaczeniem do konsumpcji na bieżąco.


Zdjęcia z poprzednich edycji - w galerii poniżej.


 DARY ZIEMI 2020 


Na czterech przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz pozostałe elementy programu imprezy. Zaprezentujemy w bogatym wyborze tradycyjne polskie smaki i produkty, ze szczególnym podkreśleniem regionu Podlasia z jego tradycjami kulinarnymi, sztuką rzemieślniczą i kulturą muzyczną.

"Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez drobne gospodarstwa ekologiczne z całego kraju:


- miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski, Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski
- sękacze, andruty i inne wyroby waflowe z autorskich pracowni cukierniczych
- przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno, soki z winogron
- kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców
- przyprawy i suszone zioła
- biżuteria z bursztynu, szkła i naturalnych kamieni oraz stylowe propozycje dla pań na jesień

„Polana Biesiadna”, na której pojawią się stoiska z tradycyjnymi specjałami z całej Polski, miejsca do odpoczynku przy ogniskach gdzie pieczone będą mięsa na rusztach, stoiska gastronomiczne z różnorodną ofertą polskich smaków, miejsca do spokojnej konsumpcji oraz estrada, na której pojawiać się będą muzycy, by wprowadzić nas w nostalgiczne polskie klimaty.


Oferta zaproszonych wystawców:

- Gospodynie wiejskie - z własnymi przetworami, ciastami drożdżowymi, chlebami i regionalnymi Osada Słowiańska Sławutowoprzysmakami
- Właściciele małych masarni z Polski – tradycyjne wyroby produkowane wg. własnych receptur
- Serowarzy z małych serowni – sery z mleka krowiego, owczego i koziego o znakomitych walorach smakowych
- Producenci konfitur ręcznie wytwarzanych z wielu owoców w oryginalnych kompozycjach smakowych
- Producenci sękaczy, andrutów, ciast, pieczywa regionalnego z uznanych pracowni cukierniczych z całej Polski
- Ryby z Bałtyku oraz polskich jezior - świeże, wędzone na miejscu i przetworzone
- Runo leśne – grzyby, jagody, żurawina
- Polskie nalewki, wina, cydr, miody pitne oraz inne napitki zgodnie z regionalnymi recepturami
- Bardzo dobra kawa, oryginalne słodycze ręcznie wytwarzane i piwo Amber dla amatorów.

"Polana Ogrodowa" - Ekspozycja usytuowana przy wejściu na wystawę. Zaproszone w tym roku firmy i szkółki ogrodnicze z Polski zaprezentują jesienną ofertę na aranżacje w ogrodzie: krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, rośliny rabatowe, wrzosy, chryzantemy, cebule kwiatowe, kłącza, duży wybór ziół, traw ozdobnych, bylin na skalniaki, sadzonki truskawek, malin i poziomek oraz nawozy i narzędzia ogrodowe.


Ponadto:
- meble i sprzęty do ogrodu, na taras lub działkę
- wyroby ceramiczne i drewniane
- wyroby z wikliny: parawany, płoty, meble, kosze, itd.
- drobna galanteria dekoracyjna na piknik w ogrodzie, świeczniki, poidełka dla ptaków, latawce, itd.
- drewniane rzeźby i artystyczna ceramika ogrodowa

W programie artystycznym jak zwykle jesienne klimaty, muzyka ogrodowa w wykonaniu Orkiestry Promenadowej, biesiady przy ognisku oraz chwile odpoczynku w „strefie relaksu”.


 PROGRAM - DARY ZIEMI 2020  - wkrótce


Dla wszystkich miłe niespodzianki z okazji 26 edycji Darów Ziemi, ciągłe degustacje i sprzedaż znakomitych produktów regionów Polski, w tym szczególnej uwadze polecamy produkty z Podlasia: tradycyjne wędliny wędzone wg starych receptur, fenomenalny wybór serów - w tym ser Koryciński w wielu smakach i wariantach, ekologiczne ciasta, sękacze, mrowiska pieczone wg starych rodzinnych receptur gospodyń wiejskich, miody oraz wyjątkowy wybór potraw kuchni tatarskiej.


Zapraszamy na Dary Ziemi Gdynia Kolibki 2020!