35. Festiwal Dźwięki Północy 2020

  • termin : 01 Października 2020 - 03 Października 2020
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Świętojańska 50
  • miejsce : Centrum św. Jana
  • www : http://www.dzwiekipolnocy.pl
logo
A A

Festiwal „Dźwięki Północy” tradycyjnie odbywa się co dwa lata na początku lipca. W tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa zdecydowaliśmy się na znaczące zmiany: przeniesienie imprezy na jesień, rezygnację z warsztatów i potańcówek oraz przede wszystkim z występów zagranicznych wykonawców.

Ograniczenia mogą jednak stać się szansą… Tegoroczny Festiwal poświęcony jest więc w całości muzyce polskiej. Podczas koncertów w Centrum św. Jana w Gdańsku zobaczymy i usłyszymy - jak to zwykle bywa na „Dźwiękach Północy” - czołowych polskich wykonawców muzyki tradycyjnej i folk oraz ciekawe muzyczne nowości i zjawiska z ostatnich miesięcy. Ideą, która przyświeca Festiwalowi jest ukazywanie tradycji muzycznej w żywej i nowoczesnej formie. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy więc zarówno artystów, którym bliżej do nurtu in crudo, jak i tych, którzy odczytują tradycję na nowo poprzez filtr innych gatunków, takich jak jazz czy muzyka improwizowana.


PROGRAM
1 października 2020 (czwartek)
19.00 Maniucha i Ksawery (POL)
20.30 Bastarda Trio (POL)
 
2 października 2020 (piątek)
19.00 Adam Strug (POL)
20.30 VOŁOSI (POL)
 
3 października 2020 (sobota)
19.00 Lumpeks (POL /FRA)
20.30 Radical Polish Ansambl (POL)


Bilety i karnety na Festiwal dostępne od 12 września na platformie www.interticket.pl


***************************************************************************


Wydarzenie organizowane przez Nadbałtyckie Centrum Kultury jest jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Swą wyjątkowość zawdzięcza systematycznie eksplorowanemu wątkowi „Północy” - bliskości Morza Bałtyckiego i Skandynawii, której muzyczna tradycja stanowi nieustające źródło inspiracji.


Impreza popularyzuje przede wszystkim muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą muzyczną i taneczną Polski oraz krajów nadbałtyckich. Na festiwalowej scenie powstaje przestrzeń zarówno dla eksperymentu jak i wiernej kontynuacji tradycji, a wspólnym mianownikiem prezentowanych koncertów pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości.

W bogatym programie Festiwalu oprócz koncertów znajdują się także warsztaty tradycyjne, zabawy taneczne, projekcje filmów, spotkania i prezentacje.


Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Dalsze informacje na stronie www.dzwiekipolnocy.pl