35. Festiwal Dźwięki Północy 2020

  • termin : 01 Października 2020 - 03 Października 2020
  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Świętojańska 50
  • miejsce : Centrum św. Jana
  • www : http://www.dzwiekipolnocy.pl
logo
A A

35. edycja Festiwalu „Dźwięki Północy” organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, miał odbyć się w dniach 8-12 lipca 2020 r. Ze względu na aktualną sytuację w Polsce i w Europie, związaną z epidemią koronawirusa, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin oraz zmianie zaplanowanego już programu.
Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 października 2020 r. Pracujemy obecnie nad nowym programem, którego motyw przewodni stanowi prezentacja czołowych polskich artystów folkowych oraz inspirujących się muzyką tradycyjną.


Wydarzenie organizowane przez Nadbałtyckie Centrum Kultury jest jednym z najstarszych i najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Swą wyjątkowość zawdzięcza systematycznie eksplorowanemu wątkowi „Północy” - bliskości Morza Bałtyckiego i Skandynawii, której muzyczna tradycja stanowi nieustające źródło inspiracji.


Impreza popularyzuje przede wszystkim muzykę współczesną, inspirowaną tradycyjną kulturą muzyczną i taneczną Polski oraz krajów nadbałtyckich. Na festiwalowej scenie powstaje przestrzeń zarówno dla eksperymentu jak i wiernej kontynuacji tradycji, a wspólnym mianownikiem prezentowanych koncertów pozostaje znakomity warsztat wykonawców oraz indywidualny charakter ich twórczości.

W bogatym programie Festiwalu oprócz koncertów znajdują się także warsztaty tradycyjne, zabawy taneczne, projekcje filmów, spotkania i prezentacje.


Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Dalsze informacje na stronie www.dzwiekipolnocy.pl