Psie zaprzęgi na Kaszubach

  • miejscowość : Kaszuby, pomorskie
A A

Psie zaprzęgi przywodzą na myśl Grenlandię, Kanadę, Skandynawię czy Alaskę. Jazda takim zaprzęgiem zbliża nie tylko do przyrody, ale odkrywa również własne marzenia i możliwości. A świeże powietrze smakuje potrójnie - nie mówiąc o późniejszych kiełbaskach z ogniska na postoju...

Na Kaszubach także znajdziemy organizatorów przejażdzek psimi zaprzęgami, którzy chętnie podzielą się swoją pasją. A jaką niespodziankę można zrobić np. dzieciom zabierając je na tak oryginalną wersję kuligu...


Więcej szczegółów o psich zaprzęgach na Kaszubach podamy w sierpniu, kiedy temperatury zaczną powoli spadać i przez to bardziej sprzyjać takim wyiceczkom.


Tymczasem polecamy organizatora wycieczek z psami, który swoimi zaprzęgami zjeździł Kaszuby wzdłuż i wszerz (prowadził projekt pod nazwą Kaszubska Alaska), a obecnie organizuje wyprawy na terenie Finlandii.


Slominski Arctic SafarisKaszubska Alaska - Pomorze


 Maciej Słominski
Slominski Adventures Tmi FI27963448
Kakslauttanen - Finlandia
e-mail contact@slominski.fi
www.slominski.fi
tel. +358 40 3233262
tel. +48 790 222 868,
tel.+48  697 067 700
e-mail: slominski-adventures@wp.pl


 


Tak było na Kaszubach...


KASZUBSKIE HUSKY SAFARI w Kaszubskiej Alasce


Wejdź do świata podróżników i traperów. Spróbuj osobiście doświadczyć magii Dalekiej Północy. Nasi przewodnicy, oraz ich psy brali wielokrotnie udział w wyprawach do Laponii, na Spitsbergen i Syberię, a nawet w kilku wyprawach na biegun północny. Sprawia to, że Duch Arktycznych WyprawPsie zaprzęgi - KASZUBSKA ALASKA - pomorskie jest stale obecny w Kaszubskiej Alasce.


Spotkanie rozpoczniemy od zapoznania się z maszerami (maszer - osoba powożąca psim zaprzęgiem) i psami.
Odbędziecie krótki kurs maszerski. Poznacie zasady budowy psiego zaprzęgu. Nauczycie się jazdy na saniach lub wózku kołowym (w warunkach bezśnieżnych).
Następnym etapem będzie zaprzęganie psów, w którym można aktywnie uczestniczyć.
Gdy wszystko jest gotowe, padaWyprawy psimi zaprzęgami YUKON komenda: hike!, i…ruszamy.
W trakcie jazdy malowniczą trasą, można podróżować w roli pasażera, siedząc wygodnie na owczej lub reniferowej skórze w saniach czy na wózku, lub samodzielnie kierować psim zaprzęgiem.
Podczas wycieczki przewodnik zatrzymuje zaprzęgi na króciutkie przystanki w trakcie których uczestnicy mogą wykonać pamiątkowe zdjęcia, lub zmienić pozycję z pasażera na kierującego.
Po powrocie do obozu, uczestnicy mogą pomóc w wyprzęganiu psów. Następnie udacie się Państwo do naszej faktorii handlowej, gdzie przy filiżance kawy, herbaty lub gorącego napoju, będziecie mogli ochłonąć i posłuchać opowieści z wypraw psimi zaprzęgami. 


Serdecznie zapraszamy - nasze psie zaprzęgi są gotowe!


Psie zaprzęgi - to jest przygoda!Psie zaprzęgi - Kaszuby