Psie zaprzęgi na Kaszubach

  • miejscowość : Kaszuby, pomorskie
A A

Psie zaprzęgi przywodzą na myśl Grenlandię, Kanadę, Skandynawię czy Alaskę. Jazda takim zaprzęgiem zbliża nie tylko do przyrody, ale odkrywa również własne marzenia i możliwości. A świeże powietrze smakuje potrójnie - nie mówiąc o późniejszych kiełbaskach z ogniska na postoju...

Na Kaszubach także znajdziemy organizatorów przejażdzek psimi zaprzęgami, którzy chętnie podzielą się swoją pasją. A jaką niespodziankę można zrobić np. dzieciom zabierając je na tak oryginalną wersję kuligu...


Polecamy dwóch organizatorów: Kaszubską Alaskę w okolicach Gdańska oraz Stajnię Grażyny  w gminie Czarna Dąbrówka.


Kaszubska Alaska
ul. Jagodowe Wzgórze 98Kaszubska Alaska - Pomorze
80-298 Leźno

tel. 790 222 868,
tel. 697 067 700
e-mail: slominski-adventures@wp.pl
e-mail: biuro@kaszubskaalaska.pl

www.kaszubskaalaska.pl
Facebook 1 (aktualności) - jest tutaj
www.husky-wyprawy.com
Facebook 2 - (husky) - jest tutaj 
www.yukon.com.pl


KASZUBSKIE HUSKY SAFARI w Kaszubskiej Alasce


Wejdź do świata podróżników i traperów. Spróbuj osobiście doświadczyć magii Dalekiej Północy. Nasi przewodnicy, oraz ich psy brali wielokrotnie udział w wyprawach do Laponii, na Spitsbergen i Syberię, a nawet w kilku wyprawach na biegun północny. Sprawia to, że Duch Arktycznych WyprawPsie zaprzęgi - KASZUBSKA ALASKA - pomorskie jest stale obecny w Kaszubskiej Alasce.


Spotkanie rozpoczniemy od zapoznania się z maszerami (maszer - osoba powożąca psim zaprzęgiem) i psami.
Odbędziecie krótki kurs maszerski. Poznacie zasady budowy psiego zaprzęgu. Nauczycie się jazdy na saniach lub wózku kołowym (w warunkach bezśnieżnych).
Następnym etapem będzie zaprzęganie psów, w którym można aktywnie uczestniczyć.
Gdy wszystko jest gotowe, padaWyprawy psimi zaprzęgami YUKON komenda: hike!, i…ruszamy.
W trakcie jazdy malowniczą trasą, można podróżować w roli pasażera, siedząc wygodnie na owczej lub reniferowej skórze w saniach czy na wózku, lub samodzielnie kierować psim zaprzęgiem.
Podczas wycieczki przewodnik zatrzymuje zaprzęgi na króciutkie przystanki w trakcie których uczestnicy mogą wykonać pamiątkowe zdjęcia, lub zmienić pozycję z pasażera na kierującego.
Po powrocie do obozu, uczestnicy mogą pomóc w wyprzęganiu psów. Następnie udacie się Państwo do naszej faktorii handlowej, gdzie przy filiżance kawy, herbaty lub gorącego napoju, będziecie mogli ochłonąć i posłuchać opowieści z wypraw psimi zaprzęgami. 


Serdecznie zapraszamy - nasze psie zaprzęgi są gotowe!

Stajnia Grażyny
Mikorowo 46, gmina Czarna Dąbrówka
76-243 Mikorowo
tel. 59 821 21 21,
tel. 600 435 117, tel. 727 579 577.
www.stajniagrazyny.zabookuj.eu
e-mail: stajniagrazyny@o2.pl
Facebook - jest tutaj

Zapraszamy w pełen uroku okolice Mikorowa - maleńkiej miejscowości na Kaszubach - leżącej z dala od miast i głównych dróg. Przestrzeń dużych lasów i łąk, rozlewiska jezior i rzek, z rzadka zamieszkane tereny - idealnie nadają się na traperskie wyprawy konno lub psimi zaprzęgami. Szczególnie te ostatnie dają posmak niezwykłej przygody, którą pamięta się długie lata.

Psie zaprzęgi - Kaszuby - Stajnia GrażynyPrzygotowaliśmy dla Państwa 3 specjalne trasy, w tym jedną z noclegiem. Pokonywany dystans sięga ok. 20 kilometrów. Po drodze jest zaplanowany posiłek.
Psim zaprzęgiem można jechać we dwie osoby (pasażer + maszer). Możemy również przygotować przejazd dla grupy 6 osób. Możliwa jest również kombinacja wypraw mieszanych - psich zaprzęgów oraz koni.

Jeździmy praktycznie cały rok. W ciągu roku specjalnymi wózkami kołowymi, a w zimie sankami zaprzęgowymi.

Zapraszamy na spotkanie z przygodą, na Pomorze, na Kaszuby, do Mikorowa!
Psie zaprzęgi - to jest przygoda!