Finał Bitwy pod Grunwaldem

  • termin : 18 Lipca 2020
  • godzina : 17.00
  • miasto : Gniew
  • miejsce : Zamek Gniew
  • bilety : 15 - 30 zł
logo
A A

FINAŁ BITWY POD GRUNWALDEM  - TYM RAZEM W ZAMKU GNIEW!

Zamek Gniew, 18 lipca 2020 godzina 17.00

Zaraza świat cały ogarniająca uniemożliwiła kolejne, rekonstrukcyjne  starcie wojsk unii polsko-litewskiej z siłami zakonu krzyżackiego, czynione już od 1998 roku na Polach Grunwaldzkich. Jednakże Rycerze Gniewu, którzy od pierwszej nowożytnej  inscenizacji Bitwy Finał Bitwy Pod Grunwaldem - Gniew 2020 - fot. Arkadiusz Rutkowskipod Grunwaldem odgrywają w niej główne role, postanowili nie poddać się okrutnemu losowi i zapraszają Gości Zamku Gniew na wyjątkowe widowisko historyczne. Tym razem śmiertelne starcie wielkiego mistrza krzyżackiego Ulricha von Jungingen z Mszczujem ze Skrzynna herbu Łabędź  zagości na  Arenie Turniejowej Zamku Gniew. Mistrz Ulryk to sam Jarosław Struczyński, kasztelan gniewski, a rycerz polski Mszczuj to nie kto inny jak jego stary druh Adam Firyn, sympatyczny gniewski policjant. Od wielu lat ci dwaj Rycerze Gniewu ścierają się w inscenizacji grunwaldzkiej, w finałowym ataku odwodowych chorągwi wielkiego mistrza, w którym to mistrz Ulryk ostatecznie żegna się z tym światem. Jak tym razem zakończy się ten pojedynek tego nikt przewidzieć nie zdoła. Na przebiegiem pojedynku czuwać będzie Stanisław Szmit, najsławniejszy herold grunwaldzki (ten od dwóch nagich mieczy). Jeśli macie ochotność wziąć udział w tym nietypowym zakończeniu Bitwy pod Grunwaldem, przybywajcie do Zamku Gniew w sobotę 18 lipca. Ujrzycie sprawność  sławnych rycerzy we władaniu mieczem, włócznią, a w finale przeżyjecie ich śmiertelne starcie na kopie.

Wykonawcy:
Jarosław Struczyński vel Ulrich von Jungingen. Foto. Andrzej Wiktor
Adam Firyn vel Mszczuj ze Skrzynna. Foto. Andrzej Wiktor
Stanisław Szmit – herold wielkiego mistrza. Foto. Marek Kalisiński

Widowisko historyczne realizują: dwaj rycerze, ich giermkowie, herold, marszałek, damy i sędziowie będący członkami profesjonalnej grupy rekonstrukcji historyczne pod nazwą „Rycerze Gniewu”. To doświadczeni rekonstruktorzy historyczni, uczestniczący w najbardziej prestiżowych turniejach, spektaklach
i widowiskach historycznych w Polsce i zagranicą.  Biorą udział w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Wykonawcy reprezentowani są przez firmę „Poczet Husarski – Michał Ruda”.

Bilety wstępu:
30 zł normalny
15 zł ulgowy
Rodzinny 2 + 2  - 40 zł


⚔️ Więcej o miejscu Finału - Zamku Gniew, organizacji, noclegów - jest tutaj
⚔️ Więcej o historii Bitwy pod Grunwaldem - jest tutaj


Zapraszamy na Finał Bitwy pod Grunwaldem - w Gniewie!