Warsztaty rękodzielnictwa - pokazy, zajęcia, rekonstrukcje

A A

Warsztaty rękodzielnicze - to świetna okazja do rozwijania wyobraźni, kreatywności i nowych umiejętności. Takie zajęcia pobudzają wrażliwość, poczucie estetyki, uczą cierpliwości i szacunku do pracy. Mogą też być unikalną formą ekspresji i osobistej wypowiedzi w niestandardowej formie. Dają również moźliwość poznania interesujących ludzi -  być może na dłużej ...


Warsztaty rękodzielnicze w pomorskim


CZYSTA - Gliniana Zagroda - warsztaty ceramiczne nad morzem

Zapraszamy serdecznie do malutkiej Czystej, w okolicy SmołdzinWarsztaty ceramiczne nad morzem - Gliniana Zagrodaa (między Ustką a Łebą) - na kreatywne warsztaty ceramiczne. W przyjaznej atmosferze, z pomocą pasjonatów ceramiki, stworzycie małe, własne dzieła sztuki, które będą wspaniałym wspomnieniem z wakacji lub doskonałym prezentem dla bliskich. Zapraszamy mniejszych i większych Gości na twórcze zajęcia, wspierające m.in rozwój motoryki małej. Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia, a ta będzie tworzyć w radosnej atmosferze!


Więcej szczegółów o ceramicznych dziełach z duszą - jest tutaj


MALBORK - Pracownia Ceramiczna Stare Miasto - warsztaty na Żuławach


Zapraszamy na zróżnicowane tematycznie warsztaty ceramiczne, które dobieramy także skalą trudności do wieku uczestników. Do przeprowadzenia zajęć proponujmey kilka różnych miejsc do wyboru w Malborku. W zależności od pogody możemy zrobić zajęcia w plenerze - w zamkowej scenerii lub rustykalnym zaciszu żuławskiej wsi - 12 km od Malborka.


Warsztaty rękodzielnicze Żuławy pomorskieNa życzenie, istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów także poza Pracownią w różnych miejscach naszego Regionu. Dojeżdżamy do szkół i placówek edukacyjnych, a w wakacje również do placówek letniego wypoczynku (kolonie, obozy harcerskie).
Zajęcia ceramiczne mogą odbyć się zarówno w szkolnej sali jak i na świeżym powietrzu. Dla grup wakacyjnych oferujemy dodatkowo możliwość zbudowania wspólnie ceramicznego pieca plenerowego i wypał prac w plenerze.


Zajęcia rozpoczynają się zwykle krótkim wprowadzeniem do proponowanego tematu warsztatów. Przy przybliżeniu historycznym i kulturowym zapoznajemy uczstników z elementami technik ceramicznych, dzielimy się ciekawostkami itp.


Więcej informacji o Ceramice Stare Miasto - jest tutaj


OSKOWO - Faktoria rzymska - warsztaty, lekcje żywej historii starożytnej

Zapraszamy na bardzo ciekawe spotkania z historią, którą ożywia wyjątkowy pasjonat Rzymu - Pan Wiesław Formela.
Obóz rzymski Oskowo - pomorskieBędac pod wrażeniem osiągnięć rzemiosła żołnierzy rzymskich, postanowił poznać ich lepiej. Śledząc ich losy, poznając wyposażenie oraz życie codzienne przemierzył tysiące kilometrów w całej Europie. Dotarł do większości  miejsc słynących z rzymskich budowli lub pól bitewnych. Wspierając się wieloma źródłami w kraju i zagranicą stał się prawdziwym znawcą Rzymian z tamtego okresu.

Zapraszamy do Jego siedziby - Rzymskiej Faktorii z największym na świecie (rekord Guinessa) koniem trojańskim. Ta rekonstrukcja zimowego obozu legionistów jest jednocześnie bazą dla przyjaciół Pana Wiesława, współtworzących z nim oddział żołnierzy - Legion X. W Faktori organizowane są:

- lekcje historii z wykorzystaniem rekwizytów,Obóz rzymski OSKOWO pomorskie
- pokazy musztry rzymskiej, walk z barbarzyńcami,
- strzelanie z łuku, rzuty włócznią,
- degustacja rzymskich przysmaków,
- przejażdżki konne, przejazdy rydwanem
- imprezy integracyjne

Więcej informacji oraz zdjęć - jest tutaj


SŁAWUTOWO - koło Pucka - Osada Słowiańska

Zapraszamy do maleńkiego Sławutowa niedaleko Trójmiasta, gdzie znajduje się rekonstrukcja grodu słowiańskiego. Zbudowany na wzór IX-X wiecznychWarsztaty rękodzieła Kaszuby pomorskie osad jest miejscem kultywowania i odtwarzania ówczesnych tradycji, kultury oraz rzemiosła sprzed tysiąca lat.
W Sławutowie aktywowane są warsztaty rękodzielnicze z dziedzin jak:

• garncarstwo
• tkactwo
• filcowanie
• zdobnictwo w skórze
• ceramika

W ramach żywych lekcji historii można także nauczyć się wypiekania np. podpłomyków.
Dostępne wyposażenie oraz pracujący w Osadzie rekonstruktorzy umożliwiają przeprowadzenie ciekawych zajęć: spotkań z historią, biesiad, pikników, oryginalnych szkoleń itp. Dla grup 40-50 osobowych istnieje możliwość transportu.
Więcej informacji - jest tutaj


Zapraszamy na warsztaty rękodzieła w pomorskim!