Apartament na Kaszubach dla 2 - 4 osób - dom do wynajęcia

  • miejscowość : Olpuch
  • ulica : Olpuch 28H
  • telefon : 602 254 726
  • e-mail : pw@yellow.net.pl
  • cena za 2 os. od : 120 zł
  • ilość miejsc : 4
  • całoroczny : sezonowy: V - IX
iconiconiconicon
icon
iconicon
A A

Olpuch 28 'Wiktor' to samodzielny, dwupokojowy, dwupoziomowy dom do wynajęcia na Kaszubach. Budynek jest ocieplony, szkieletowy, drewniany, z kominkiem wolnostojącym, wyposażony w łazienkę i aneks kuchenny z kuchenką gazową. Powierzchnia mieszkalna okolo 45m2.  W domu znajdują się meble, sprzęt AGD i RTV, internet bezprzewodowy. Wygodny dla 2-5 osób, z parkingiem, miejscem do grillowania, stołem ogrodowym. Drewno opałowe dostępne w miarę potrzeb i pogody.

Za rogiem mieści się znany bar rybny 'Drewutnia', w którym amatorzy dobrej, regionalnej kuchni znajdą coś dla siebie. Specjalnością są sielawy i wdzydzka troć, sandacze, zupy grzybowe, potrawy z dziczyzny, wędzone smakołyki z tutejszej wędzarni (ryby, szynki, kindzuk autorstwa gospodarza). Miejsce przyciąga kuchnią i atmosferą - Olpuch jest wyjątkowym miejscem...

W okolicy liczne jeziora dające możliwość wędkowania i (prawie) gwarancję sukcesu. Krystalicznie czysta woda, spokojne okolice, niezadeptane, pełne jagód W sezonie letnim, w jesiennym (i późnowiosennym) - obfitujące w grzyby, borówki i jeżyny.

Wyposażenie domu Olpuch 28 Wiktor obejmuje:

Dom Olpuch 28 Wiktor Kaszuby2 łóżka dwuosobowe 140x200
1 łóżko jednoosobowe 80x190
pościel zmieniana co 7 dni
na życzenie ręczniki
możliwość dostawki jednoosobowej

TV SAT /Astra - 250 kanałów/
dostęp do internetu /WiFi/

kuchenka gazowa /2/
kuchenka mikrofalowa
ekspres do kawy
lodówka
naczynia, sztućce
garnki, patelnie, przybory kuchenne

kabina prysznicowa /80/
pralka automatyczna

grzejnik olejowy
piec stacjonarny opalany drewnem
opał do dyspozycji

leżaki /2/
stół w ogrodzie
miejsce parkingowe ogrodzone /przy domu/ 1-3 samochody
piaskownica

Na sąsiedniej działce znajduje się drugi obiekt, samodzielny apartament
w domu drewnianym, dwupoziomowy, z własną łazienką, kuchnią i osobnym
wejściem - więcej informacji - na telefon.


Domek znajduje się przy granicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, okolicy pełnej jezior, lasów, szlaków turystycznych i zabytków kultury.

Wdzydzki Park Krajobrazowy utworzony został w 1983 r. na powierzchni 17,8 tys. ha. Leśno-pojezierny obszar parku wyróżnia się nieprzeciętnym pięknem krajobrazu. Bezsprzecznym walorem parku są liczne jeziora oraz lasy.

Wśród jezior dominuje kompleks rynnowych Jezior Wdzydzkich o łącznej powierzchni 1455,6 ha i maksymalnej głębokości 68m potocznie zwany "Kaszubskim Morzem". Jest to największe jezioro na Pojezierzu Kaszubskim. Na wodach jeziora znajduje się dziewięć wysp, z czego
największa - Wielki Ostrów liczy 3 km długości. Wody Jezior Wdzydzkich układają się w niezwykły kształt krzyża - jego cztery ramiona tworzą jeziora: Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze. Ich długość ze wschodu na zachód wynosi 9 km, a z północy na południe - 11 km.


Warte odnotowania jest występowanie w Jeziorach Wdzydzkich wielkiej odmiany troci
jeziorowej, zwanej trocią wdzydzką. Występowanie tych ryb w jeziorze Wdzydze to prawdziwa zagadka przyrodnicza. Wody Jezior Wdzydzkich to raj dla kajakarzy i wędkarzy, a ich brzegi są niezwykle urozmaicone, posiadają : liczne półwyspy, zatoki i cyple.

We Wdzydzkim Parku Krajobrazowym stwierdzono ponad 40 gatunków roślin chronionych (storczyki, rosiczki, lobelię wodną) i ponad 130 zwierząt chronionych. Duża na terenie parku jest populacja bobra (co widać na zdjęciach poniżej). Dotychczas utworzono tu jeden rezerwat przyrody - "Krwawe Doły" /2 km spacerem/, obiektów godnych i wymagających objęcia
 jak najszybszą ochroną jest jednak znacznie więcej - postulowanych jest następnych 7 rezerwatów przyrody: "Trzebiocha", "Głęboczko", "Brzegi Jeziora Cheb", "Lipno i Lipionko", "Motowęże", "Torfowisko nad Jeziorem Polgoszcz", "Wyspa Ostrów Mały".

W pobliżu znajdują się przystanie żeglarskie /Gołuń 1km, Wdzydze Kiszewskie 6 km, Wdzydze Tucholskie 7 km, Borsk 9 km/ oraz coś dla miłośników sporów ekstremalnych, baza paralotniarska na dawnym lotnisku wojskowym w Borsku. Na jeziorze Wdzydzkim i rzece Wdzie można też skorzystać z oferty spływów malowniczą rzeką.Dom do wynajęcia na Kaszubach - zapraszamy do Olpucha!