Edu Park - centrum nauki poprzez zabawę

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Trzy Lipy 3
A A

Edu Park Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego to miejsce stworzone, by pokazać najmłodszym i tym trochę starszym,  że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić!


Edu Park Gdańsk Centrum ZabawyPrzestrzeń w Edu Parku została zaprojektowana dla dzieci i młodzieży tak, aby mogli dowiedzieć się jak najwięcej o sobie i otaczającym świecie. Edu Park Gdańsk pragnie udowodnić wszystkim, że poprzez zabawę także można się uczyć. Fizyka, chemia czy biologia nie muszą być nudnym, szkolnym przedmiotem. Edu Park zaprojektowany jest specjalnie dla grup szkolnych oraz dzieci z rodzicami. Pod nadzorem opiekunów młody badacz w atrakcyjny sposób poznaje prawa rządzące w przyrodzie. Tu liczy się przede wszystkim aktywne działanie i dobry humor.


Stała wystawa obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których, poprzez Atrakcje dla dziec Gdańsk w Edu Parkzabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody. Eksponaty służą do zabawy - nie tak jak w typowym muzeum. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można się zmierzyć, sprawdzić jego działanie. Wystarczy trochę ciekawości i zapału by stać się odkrywcą praw nauki. W razie niejasności obsługę urządzeń wyjaśniają instrukcje lub doświadczeni animatorzy. 


W Edu Parku można sprawdzić swój refleks, ułożyć tułów anatomiczny człowieka, poznać działanie kamery termowizyjnej, odkryć tajemnice optyki i akustyki, zbudować most bez żadnej zaprawy...


Zapraszamy do Edu Parku w Gdańsku :-)


www.edupark.gpnt.pl


Zobacz także inne atrakcje dla dzieci (i dorosłych) :-)


Centrum Hewelianum w Gdańsku


ZOO - Gdańsk Oliwa


Centrum Nauki Experyment w Gdyni - twócze eksperymentowanie


Akwarium w Gdyni