Agroturystyka Gacówka - noclegi z wyżywieniem na Kaszubach

 
iconicon
icon
iconiconicon
A A

Wypoczynek w Alpach, na Kaszubach ?

To możliwe, mimo iż nazwa Kaszubskie Alpy jest znana nielicznym. To miejsce na skraju Puszczy Słupskiej, leżące około 800 metrów od niewielkiej wsi Turowo (najbliższe miasta to Bytów - ok. 30 km i Miastko - ok. 20).


Proponujemy Państwu wypoczynek w enklawie spokoju,
nietkniętej przyrody, chłodnych ogromnych lasów pełnych
grzybów i jagód, kryształowo czystych jezior
i powietrza pachnącego żywicą i ziołami


Agroturystyka Gacówka


Gospodarstwo Agroturystyczne GACÓWKA to miejsce, w którym Państwo odpoczną naprawdę fantastycznie. Gwarantuje to wyjątkowe połączenie wspaniałej przyrody i absolutnego spokoju. Najgłośniejszym dźwiękiem bywa tu klangor żurawi i wieczorne chóry żab. Jeśli dodamy wygodę domu, urozmaiconą kuchnię (uwzględniającą indywidualne potrzeby gości), piękne tereny i przemiłą atmosferę - otrzymujemy unikalny komplet wypoczynkowy. W sam raz na wakacje, wczasy rodzinne i weekendy na łonie przyrody.

Agroturystyka z wyżywieniem KASZUBY - GacówkaGacówka leży w oddaleniu od wsi, w lekko pagórkowatym terenie. Las zaczyna się o wyciągnięcie ręki - nie dalej niż dwieście metrów i ciągnie na kilkadziesiąt przynajmniej kilometrów. Grzyby, owoce leśne potrafią tutaj zaskoczyc swoją obfitością. Okolica jest wprost wymarzona do wędrówek - zarówno pieszych jak i rowerowych.

Okoliczne jeziora są też wielką gratką dla płetwonurków - znajdują się tu bowiem rezerwaty roślinności lobeliowej, a niezwykła przejrzystość wody gwarantuje udane nurkowanie! W pobliżu są także jeziora idealne na kąpiele z łagodnie zejściem do wody - bezpieczne nawet dla małych dzieci/

Noclegi w Gacówce

Oferujemy Państwu noclegi z wyżywieniem w pięciu przestronnych pokojach, w każdym z nich wygodnie pomieści się czteroosobowa rodzina. Oczywiście każdy pokój ma łazienkę, przestronną, czystą, wyposażoną w prysznic z brodzikiem, umywalkę i toaletę. Szczególny nacisk kładziemy na czystość i Państwa wygodę. Wyżywienie - oczywiście na życzenie.

  Domowa kuchnia

Zapraszamy Państwa do skorzystania z całodziennego wyżywienia. To pełne, bardzo urozmaicone i obfite 2 posiłki. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie cos dla siebie, Noclegi z wyżywieniem na Kaszubach - Gacówkawśród wyboru potraw tradycyjnych, specjałów regionalnych (czy znają Państwo smak ruchaczy lub kiszki kaszubskiej? Szmurowanej kapusty? Nie? To najwyższa pora poznać...), mięsnych, wegetariańskich i najsmakowitszych dań z całego świata. Zadowolenia Gości z naszej kuchni dowodzą wpisy w prowadzonej od paru lat księdze gości. Dodatkowo proponujemy Państwu możliwość nabycia domowych przetworów owocowych i warzywnych (z własnego ogrodu i sadu) oraz marynowanych grzybów i miodu z zaprzyjaźnionej pasieki.
Jeśli wymagają Państwo specjalnej, indywidualnej diety uwzględniającej zalecenia lekarskie (np. alergie, etc.) – zapewnimy ją Państwu, jeśli zechcecie poinformować o takim oczekiwaniu.


Atrakcje w agroturystyce Gacówka


Na terenie gospodarstwa – w obrębie ogrodzenia (powierzchni ca hektara) mieści się duży staw - w zależności od chęci i upodobań można się w nim kąpać (mimo iż jest płytki- lecz to plus dla dzieci - i o nieco zamulonym dnie) lub łowić ryby.

Wypoczynek na Kaszubach w pomorskimWygodny drewniany pomost sięgający parę metrów w głąb stawu zaprasza do leniwego wyciągnięcia się na leżaku i przyjemnej lektury, lub kąpieli słonecznej. To także znakomite miejsce na lekturę lub ... wieczorny koncert nie tylko żab...

Tuż przy brzegu stawu wybudowana jest zadaszona kamienna wiata, z miejscem na grilla i ognisko (okap i komin chronią przed uciążliwym dymem) oraz drewnianymi ławami i stołami mogącymi wygodnie pomieścić biesiadujących. A biesiaduje się tam znakomicie. Dodatkową atrakcją jest specjalna sala biesiadna, która pozwala zorganizować przyjęcie lub zabawę niezaleznie od warunkow pogodowych.

Nasza hodowla danieli zyskała już wielu wielbicieli, szczególnie spośród młodszych gości. Stado tych pięknych zwierząt jest hodowane w warunkach naturalnych lecz na ogrodzonym terenie, dzięki czemu można je obserwować z odległości kilkunastu zalewie metrów! Obecnie stado liczy ok. 50 dorosłych sztuk + tegoroczne maluchy. Oprócz danieli hodujemy także oryginalne bażanty.

Hodowla Danieli Kaszuby pomorskie - GacówkaCały teren agroturystyki jest starannie uprzątany, z trawy usuwane są wszelkie przedmioty, które mogły by spowodować jakikolwiek uraz - łącznie nawet z kawałkami patyków, co docenią osoby lubiące chodzić boso po trawie oraz... rodzice mniejszych dzieci.

Oczywiście jest tu też jeszcze młody, lecz wydajny, sad owocowy i ogród, które dostarczają warzyw i owoców do potraw przygotowywanych dla gości.

W obrębie ogrodzenia zadbaliśmy także o gości lubiących ruch - na nich czeka duże, porośnięte krótko strzyżoną trawą, boisko, gdzie można grać w piłkę, kometkę, ringo, freesby - i co tylko dusza wymarzy.
Dla siatkarzy i koszykarzy przygotowane jest oddzielne boiskAgroturystyka Gacówka zaprasza na wypoczynek na Kaszubacho wyposażone w kosz oraz siatkę - znajdujące się tuż za bramą. Na mniejsze dzieci czeka piaskownica z czystym piaskiem.

Oferujemy Państwu także miejsce na rozbicie namiot, jeśli wybraliby Państwo tę formę wypoczynku. Ogrodzone, wyrównane, pozbawione gałęzi i kamieni, obsiane starannie strzyżoną trawą pole namiotowe czeka na Państwa przyjazd.

Proponujemy także:


Gacówka zaprasza na wypoczynek na Kaszubach- zimowe kuligi z ogniskiem
- wesołe imprezy okolicznościowe
- szalone dyskoteki, sylwestry

Cennik Gacówki - jest tutaj  (prosimy powołać się na Odkryj Pomorze)


Aktualności na naszym profilu Facebook - są tutaj


Wiosną, latem, jesienią i zimą
zapraszamy do agroturystyki na Kaszubach
do Gacówki!