Gościniec Zamek Zaborski - noclegi na Kaszubach - z tradycją i wygodą - dla 4 - 6 osób

A A

Serdecznie witamy w unikalnym miejscu na Kaszubach, które szczególnie docenią "artystyczne dusze" oraz ludzie otwarci na kulturę, przyrodę i tradycję.

Gościniec Zamek Zaborski jest nowym budynkiem przy gospodarstwie rolniczo-leśnym, Kameralne noclegi Kaszuby - Zamek Zaborskimalowniczo położonym wśród lasów, pól i łąk przy rzece Zbrzyca. Obiekt nie spełnia typowej funkcji „zamku” (nazwa pochodzi z miejscowej legendy) i w swojej „obronnej” funkcji ma za zadanie ochronę Kaszubskiej kultury i tradycji. Stąd patrząc i historycznie, i rozwojowo, często gości w swoich wnętrzach artystów oraz ich dzieła. Jest też miejscem gdzie się poprostu mieszka będąc tu swojakiem czy też gościem gościńca na wypoczynku lub „detektywem”
szukającym śladów swoich Kaszubskich przodków.


Zamek Zaborski - Kaszuba - okolice Leśna i Brus


Zamek Zaborski jest urządzony w stylu zamożnej rodziny wiejskiej. Wyposażony jest w meble z 1927 roku w kolorach ciemnego brązu, ozdabiane.
Pierwszy pokój posiada podwójne, "małżeńskie" łóżko o wymiarach 200x200 cm z osobnymi materacami dla każdej części, zapewniające komfortowe warunki snu. Ściany są pomalowane w w ciepłe kolory ceglano - pomarańczowe. Sztukateria, ozdoby z epoki i specjalnie zaprojektowne dla tego pokoju motywy Kaszubskie stwarzają miłą i ciepłą atmosferę. Z okien z południową i zachodnią wystawą, rozciąga się widok na rzekę Zbrzycę, okalające ją drzewa, pola i las. Goście mają do dyspozcyji łazienkę z ubikacją i natryskiem oraz wanną.
Noclegi Kaszuby Zamek Zaborski
Drugi pokój, "Kaszubski", jest wyposażony w duże (200cm x 200cm) dębowe łóżko z 1926 roku, lekko ozdabiane z osobnymi dla każdej części materacami (również zapewnią komfortowe warunki snu). Ściany w stonowanym żółtym i brązowym kolorze z typowo kaszubskimi ozdobami. Okna z zachodnią i północną wystawą i widokiem na rzekę Zbrzycę oraz drzewa, pola i las. Łazienka posiada ubikację i natrysk.

Kuchnia, przytulna, urządzona ze smakiem, zaprasza na przyrządzone przez nas potrawy - zapewniamy całodzienne wyżywienie. Sielską atmosferę tego miejsca tworzy nie tylko stara kuchenka na drewno, ale również utrzymany w rustykalnym stylu wystrój – kaszubskie sprzęty i dekoracje.

Zaborski Zamek zapewnia to idealne warunki do aktywnego wypoczynku: przestrzeń, czyste powietrze oraz możliwość obserwacji pracy rolników, jak i przyrody. Obszar jest ostoją dla takich ptaków jak na przykład: dudki, jastrzębie, kanie, żurawie i inne często lub rzadko spotykane gatunki ptaków, i zwierząt. Relaks, wypoczynek, spokój i odprężenie jest naturalną częścią tego miejsca.


Niecodzienną atrakcją Zamku Zaborskiego jest całoroczny ogród zimowy, w ktrórym rosną egzotyczne gatunki roślin - m.in sekwoja wiecznie zielona.


Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym akceptujemy pobyt zwierząt domowych.

Warto jeszcze wspomnieć, że:

    Wakacje na Kaszubach - Leśno    * W pobliżu znajdują się stadniny koni (możliwość jazdy konnej)
    * Dla amatorów wędkowania stawy i jeziora w najbliższym sąsiedztwie.
    * Przepiękna okolica zaprasza malarzy i fotografów
    * Jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy tworzy rzeka Brda.
    * Produkty własne gospodarstwa takie jak: konfitury, ser, świeże mleko, czy też wypiekany w tradycyjny sposób chleb, zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienia.
    * W czasie sezonu możecie Państwo sami uzupełnić własne zapasy zimowe idąc do lasu zbierać jagody, grzyby bądź inne owoce.
    * Zapewniamy kontrolę jadalności grzybów dla początkujących zbieraczy.
    * Znajdujące się w najbiższym sąsiedztwie wykopaliska oferują zainteresowanym osobom wzięcie udziału w wykopaliskach. Termin należy uzgodnić wcześniej.
    * Wiele pięknych i czystych jezior zaprasza do kąpieli, również w pobliżu.
    * Zaciszne miejsca zapraszają do słonecznych kąpieli.
    * Polecamy miłe wieczory przy ognisku.


Cennik - jest tutaj


Warunki rezerwacji - są tutaj


Serdecznie zapraszamy na wypoczynek
 w gościnne progi Zamku Zaborskiego na Kaszubach


Zamek Zaborski noclegi na Kaszubach