Pałac Monbijou

  • miejscowość : Poganice koło Słupska
  • ulica : Poganice 16
  • telefon : nowy nr tel wkrótce...
A A

Pałac Monbijou - XIX-wieczny pałac w Poganicach, noszący ujmującą, francuską nazwę, która w tłumaczeniu na język polski brzmi: MÓJ KLEJNOT. Unikalna nazwa oddaje charakter nie tylko kameralnych wnętrz, ale także piękno okolicznej przyrody. Pałac, zbudowany na wysokim wzniesieniu przy dolinie rzeki Łupawy, jest otoczony 4-hektarowym parkiem porośnietym starodrzewiem.


UWAGA - w Pałacu trwa obecnie generalny remont (pod nadzorem konserwatora zabytków). Prawdopodobny termin zakończenia prac to koniec 2023 roku.


Pałac Monbijou


Obiekt pochodzący najprawdopodobniej z 1896 roku (wg znPałac Monbijou dawniej - fot. www.dwory.cal.plalezionych na miejscu informacji) szczęśliwie uniknął w trakcie i po zakończeniu II wojny światowej "przypadkowego" spalenia czy zupełnej dewastacji. Kolejni instytucjonalni użytkownicy starali się utrzymać Pałac w dość dobrym stanie. Pozytywna aura tego miejsca skłoniła prywatnego inwestora do otwarcia pensjonatu, który zdobył wkrótce szereg wyróżnień.
Obecnie, po zmianie właściciela, w MonBijou trwa gruntowna przebudowa, która przy zachowaniu zabytkowego charakteru obiektu podnosi jego standard na zupełnie nowy poziom.


Pałac Monbijou Poganice - prawdziwy klejnot Pomorza!