Pałac Monbijou

  • miejscowość : Poganice koło Słupska
  • ulica : Poganice 16
  • telefon : nowy nr tel wkrótce...
A A

Pałac Monbijou - piękno w czystej postaci! 


XIX-wieczny pałac w Poganicach  nosi romantyczną francuską nazwę, która brzmi po polsku: MÓJ KLEJNOT. Wyjątkowa nazwa wiąże się z nie mniej romantyczną historią powstania tego wyjątkowego miejsca. Położony na wysokim wzniesieniu przy dolinie rzeki Łupawy, otoczony jest wiekowym, czterohektarowym wiejskim parkiem.


UWAGA - obiekt aktualnie w trakcie remontu...


Pałac Monbijou


Pałac Monbijou cieszy się dobrą aurą. Jest tu cPałac Monbijou dawniejoś takiego nieuchwytnego, o czym się mówi: magia miejsca. Może to te dobre historie promieniujące ze starych murów, a może to królująca tu dookoła natura, podchodząca pod sam Pałac.
Pozostające w pewnym oddaleniu i izolacji, zamknięte w swoim świecie wspomnień, zanurzone w otoczeniu parkowo-leśnym – miejsce to, spokojne i ciche, może dać  prawdziwe wytchnienie i odprężenie. Usytuowane na drugiej kondygnacji, z pięknym widokiem na park, obszerne i stylowo urządzone pokoje dla gości – zapewniają dobre warunki do wygodnego pobytu i pełnego odpoczynku. Ogromną zaletą tego miejsca jest kameralny charakter Pałacu oraz jeziora - tylko do dyspozycji gości hotelowych.

Istnieje możliwość wynajęcia całego pałacu - pokoje (noclegi do 20 osób), pomieszczenia klubowe i restauracyjne), park z urządzeniami rekreacyjnymi, jezioro Księżycowe - zamknietego do wyłącznej dyspozycji gości.
Piękny pałac na Pomorzu - Pałac Monbijou
Usługi w Pałacu Monbijou:

• noclegi: 7 pokoi, 20 miejsc noclegowych
• wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
• wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego
• organizacja spływów kajakowych
• zajęcia relaksacyjne z marma yogi
• organizowanie wycieczek (na ruchome wydmy, oraz do innych okolicznych atrakcji)
• rezerwacja e-mailowa, telefoniczna

Cyklicznie odbywają się w Pałacu wystawy rzeżby i malarstwa, wieczory poetyckie i muzyczne, zawody Nordick Walking, coroczne akcje ratujmy kasztanowce, dokarmianie dzikich zwierząt oraz ptaków, spotkania tematyczne, plenery malarskie. Zapraszamy także na spływy kajakowe jednym z najpiękniejszych szlaków Pomorza - na rzece Łupawie.

Gościnne Zabytki w PolsceWYRÓŻNIENIA dla Pałacu Monbijou:

- Pascal
- Meteor
- Głos Pomorza  I-sza nagroda w konkursie "As Regionu"
- Złoty Standard w Obsłudze Klienta
- Przewodnik Kulinarny
- Lieratura Podróżnicza:" Z dala od drogi", "Bedeker Hoteli Historycznych", "Wypoczynek w dworach i Pałacach", "Dwory i Pałace Pomorza","Vague"


Zapraszamy na romantyczny wypoczynek w jednym z najpiękniejszych zakątków ziemi słupskiej!


Pałac Monbijou to prawdziwy klejnot!


Złoty Standard w obsłudze klienta