ZOO pomorskie - ogrody zoologiczne i mini zoo

  • miejscowość : Człuchów, Gdańsk, Reda, Rumia, Słupsk, Strzelinko, Tuchlino
A A

Ogrody zoologiczne to niezawodny sposób na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Ale także dorośli mogą się zaciekawić, a nawet zachwycić światem zwierząt. Gospodarze ZOO dbają o także nagromadzenie dodatkowych atrakcji by w ogrodzie można było przyjemnie spędzić wiele godzin. W pomorskim mamy największy ogród zoologiczny w Polsce - w Gdańsku oraz największe wodne ZOO - w Strzelinku koło Słupska. Przy okazji przedstawiamy także kilka innych miejsc, w których główną atrakcją są zwierzęta.


Zapraszamy do ZOO!  • CZŁUCHÓW - Ogród Zoologiczny Canpol


ZOO o powierzchni 7 hektarów, posiada status ogrodu zooloZOO Człuchów Canpol Odejewskigicznego nadany przez Ministra Ochrony Środowiska. Wstęp jest bezpłatny, a obiekt czynny praktycznie całą dobę. Człuchowski ogród zoologiczny znajduje sie na terenie kompleksu Canpol Odejewski w skład którego wchodzi m.in sklep odzieżowy, stacja paliw BP i serwis Opla. Ogród przyjął m.in 2 tygrysy uratowane z transportu zatrzymanego na granicy polsko-białoruskiej.


Canpol Odejewski Człuchów
tel. 59 83 45 327, tel. 608 377 777  • GDAŃSK OLIWA - Gdański Ogród Zoologiczny


Cóż, to jest, powiedzmy szczerze, miejsce na kilkugodzinny przynajmniej spacer. Ale ogród zoologoczny w Gdańsku zdecydowanie wart poświęconego czasu w tym pięknym zakątku oliwskich wzgórz, stawów i lasów.
ZOO Gdańsk Oliwa - kanguryNa 130 hektarach gdańskiego ZOO spotkamy ponad 200 gatunków ssaków, ptaków, gadów i płazów. Bogate zaplecze gastronomiczne, kolejka z wagonikami - pomagają licznym zwiedzających. Bardzo popularne jest tzw. Małe ZOO, w którym można osobiście wejść do zagrody i pokarmić (nawet pogłaskać czy podrapać za uchem) kręcące się wszędzie młode owce , kózki, świnki wietnamskie, a także goście specjalni.
Tutaj możemy zobaczyć np. wspaniałe kondory wielkie, niespotykane już na wolności, a z których gdańska hodowla znana jest na całym świecie. Chętnie są oglądane również żyrafy. Jednym z ostatnich nabytków Oliwskiego ZOO są 3 lwy (obecnie 1 lew i 2 lwice), które mają do dyspozycji największy w Europie 1,5 hektarowy wybieg i specjalny pawilon. Zwiedzający mogą podziwiać królewskie zwierzęta przez grube tafle szkła, które zastąpiło tradycyjne kraty.  Zapraszamy!


Samochody zostawiamy na obszernym parkingu, a następnie idziemy ok. 500 m do bramy wejściowej ZOO (wskazana na mapie satelitarnej) - tutaj    • GDAŃSK - Papugarnia Gdańsk -  ptaki  egzotyczne, lemury, surykatki itd.


Papuagarnia Gdańsk to miejsce stworzone z miłości do zwierząt. Czeka na was świat pełen wielobarwnych ptaków oraz innych zwierzaków. Możecie zobaczyć u nas parkę lemurów, surykatek, wiewiórek trójbarwnych a także alpaki. To nie wszystko! Podwodny świat 🐠 pełen magicznych stworzeń na wyciągnięcie ręki. A dla odważniejszych - terrarystyka - pająki, skorpion i drzewołazy!


Zapraszamy na spotkanie z sympatycznymi zwierzętami aby:Papugarnia Gdańsk egzotyczne zwierzęta

- miło i przyjemnie spędzić czas z rodziną,
- zorganizować urodziny dla dziecka,
- zrobić oryginalne zdjęcia z papugami, lemurami, itp.
- nauczyć nowych słów naszych pupili,
- zorganizować zajęcia edukacyjne.

Wizyta w Papugarni jest doskonałą okazją do edukacji oraz spędzenia czasu obcując z dziką naturą. Możecie obserwować u nas codzienne życie papug, jak i ich psoty. Nasze zwariowane zwierzaki przyjdą do Was, kiedy będą miały na to ochotę. Taka ich natura. Są równie ciekawskie co kapryśne oraz figlarne.
Pamiętajcie, że przed wejściem na naszą salę lotów obowiązuje regulamin. Który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo Wam oraz naszym podopiecznym. Zapraszamy !


Godziny otwarcia, codziennie: godz. 10.30 - 19.00.


PAPUGARNIA GDAŃSK
Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 59, tel. 58 355 05 04
e-mail: papugarniagdansk@gmail.com                
www.papugarniagdansk.pl
Aktualności: www.facebook.com/papugarniagdansk  • REDA - Papugarnia + Gadoland + rekiny w CRR Aquapark Reda


Centrum Rodzinnej Rozrywki Aquapark Reda jest wyjątkowym miejscem posiadającym liczne atrakcje wodne i lądowe, a także możliwość noclegu - tutaj
Miejsce jest wygodnie zorganizowane tak by można było tu spędzić nie tylko cały dzień, ale wręcz cały weekend - niezależnie od pogody. Świetnie wyposażone, posiada bogatą ofertą dla grup zorganizowanych (półkolonie, kreatywne urodziny itp.)


 👉 Jedną z atrakcji kompleksu jest - Papugarnia. Obiekt w RPapugi Reda ptaki egzotyczne pomorskieedzie może pochwalić się rozbrykaną, ciekawską, fruwającą i kolorową gromadą ponad 50 ptaków. Odwiedzający są standardowo proszeni o odpowiednie zachowanie szanujące niezależność papug i uwzględniające ich obyczaje. Dzięki temu zwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu z ptakami, które można nawet nakarmić lub pogłaskać.
Opiekunowie zwierząt chętnie wprowadzają i opowiadają o swoich pierzastych podopiecznych.


Godziny otwarcia: 10-14.30 oraz 15.30-18.
Przerwa 14:30-15:30 (siesta dla papug; zamknięte dla zwiedzających)w
Cennik biletów - jest tutaj
Aktualności: www.facebook.com/papugarniareda


 👉 Kolejnym niesamowitym miejscem jest Gadoland.
Tutaj można stanąć oko w oko z największymi wężami świata, zobaczyć różnokolorowe jaszczurki i żaby, a także podziwiać olbrzymie ptaszniki. Istnieje możliwość wykupienia "pogadanki" o ciekawostkach ze świata zwierząt z dotknięciem i sfotografowaniem wybranego gada. Niebawem, po wybudowaniu nowych basenów będzie można zobaczyć karmienie krokodyla krótkopyskiego oraz kajmana okularowego!
Godziny otwarcia Gadolandu oraz ceny biletów - są tutaj


 👉 Wspomniane rekiny (15 sztuk) pochodzą ze Sri Lanki. Można je oglądać:Rekiny Aquapark Reda pomorskie - fot. Oliwier Stasiewski
   - w trakcie zjazdu tunelem Shark Slide przebiegającym przez akwarium
   - podczas nurkowania w basenie Deep Blue wyposażonym w grubą szybę
   - przechodząc obok akwarium... 


CRR Aquapark Reda oferuje dalsze rozliczne ciekawostki i udogodnienia:

🔲 AquaSpinner - pierwsza w Europie obrotowa zjeżdżalnia! Przy prędkości zjazdu do 40 km/h w wirujących korytarzach zanika uczucie grawitacji! Więcej...
🔲 Castle Pool - stylizowany na zotopiony zamek ogromny basen z wodospadem - gigantycznym wiadrem wylewającym 400 litrów wody! Więcej...
🔲 Shark Slide - 60 metrów zjazdu podświetlonym tunelem. Wokół prawdziwe, żywe rekiny! Więcej...
🔲 River Expedition - ponad 300 metrów ciekawej podróży między palmami, aż do głębi wulkanu... Więcej...
🔲 Crazy Carts - Akademia Driftingu zaprasza na nowoczesny tor dzieci i dorosłych!. Więcej...
🔲 Kino 7D - kino pełne efektów specjalnych, emocje przekraczaczają zenit! Więcej...
🔲 Planeta VR - czyste szaleństwo w strefie Wirtualnej Rzeczywistości. 360 stopni wyobraźni i fantazji bez granic. Więcej...
🔲 Edu Fun - naprawdę duży plac zabaw ze strefą malucha i kącikiem artystycznym. Więcej...

To nie wszystko! Zobacz co jeszcze ciekawego i przyjemnego możesz przeżyć TUTAJ

Centrum Rodzinnej Rozrywki Aquapark Reda
Reda, ul. Morska 5
www.aquaparkreda.pl
E-mail: info@aquaparkreda.pl
Telefon: 58 382 35 00
Godziny otwarcia - są tutaj
Aktualności na FB - są tuta  • RUMIA - Lemur Park - interaktywne mini ZOO i inne atrakcje


Rodzinny park rekreacyjno-edukacyjny w Rumi zaprasza na spotkanie z ciekawie przedstawioną historią oraz - bardzo sympatycznymi zwierzętami. Można tutaj podziwiać np. sympatyczne surykatki, nakarmić kangura i pogłaskać lemury. Najodważniejsi mogą wziąć długiego węża na ramiona! Rodzimym akcentem są zwierzęta "gospodarskie".
Lemur Park dysponuje jeszcze innymi atrakcjami, takimi jak:

Eksponaty z Przeszłości Mini ZOO Rumia pomorskie - Lemur Park
Pokój ucieczek
strefa Lego
mini golf
Farma Rolnika 
plac zabaw dla dzieci
elektryczne samochody
drewniane gry
udogodnienia dla grup zorganizowanych (m.in możliwość zorganizowania spotkania, urodzin itp.)


Proponujemy również interaktywny spacer po ZOO z przewodnikiem  - przeżyj egzotyczną przygodę, razem z opiekunami zoo nakarmisz egzotyczne zwierzęta, poznasz lepiej ich zwyczaje, a najodważniejsi będą mieli okazję dotknąć 4-metrowego pytona!

Lemur Park
Rumia, ul. Kosynierów 74b
(wejście od ul. A. Formeli - 100 m od przystanku "Zapolskiej")
Kontakt: tel. 500 061 285, tel. 500 061 315
e-mail: kontakt@lemur-park.pl
www.lemur-park.pl
Aktualności na FB - są tutaj  • SARBSK - koło Łeby - SEA PARK SARBSK- fokarium nr 1 w Polsce!


Sea Park Sarbsk to unikalny na skalę Polski park rekreacyjno-edukacyjny o moSea Park Sarbsk - okolice Łebyrskim charakterze. Widowiskowe pokazy, efektownie prezentowane eksponaty i liczne atrakcje - niesamowicie pobudzają ciekawość oraz wywołują silne, radosne emocje u zwiedzających.
Rozbudowany kompleks jest świetnie wyposażony i przystosowany do zajęć przybliżających - poprzez zabawę - wiedzę na temat morza. Wśród atrakcji znajdą Państwo tutaj:


Fokarium z fokami szarymi, Fokarium Sarbsk Sea Park - Łebauchatkami kalifonijskimi oraz kotikami z Ameryki Południowej. Spektakularne pokazy treningów, karmienia, a nawet sztuka teatralna (z uchatkami w roli głównej) zapadają w pamięci na lata!


Oceanarium Prehistoryczne 3D pokazujące pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. Naturalne wymiary realistycznych modeli (nawet do 20 metrów długości) pozwalają ocenić niesamowite dysproporcje między między zwierzętami sprzed 150 mln lat, a np. ludźmi.


Oceanarium lądowe z makietami zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Jest to nie ladaOceanarium Sarbsk Sea Park Łeba gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości. Wśród makiet na terenie Sea Parku znajdują się m.in rekin wielorybi, żarłacz biały, rekin młot, ryba piła, manta, olbrzymi żółw skórzasty oraz największy na świecie mięczak - blisko 18 metrowa kałamarnica olbrzymia.


  Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata  - świetna atrakcja pobudzająca dzieci do aktywności fizycznej.
  Park miniatur latarni morskich - precycyjnie wykonane miniatury polskich latarni morskich
  Małpi Gaj - ujście niespożytej, dziecięcej energii. Zjeżdżalnie, basen z piłeczkami itp.
  Trampoliny - w sali także ścianka wspinaczkowa, basen gąbkowy i kosze do rzutóww
Kino 5D - z kolejną porcją solidnych wrażeń
Muzeum Marynistyczne (m.in rekonstrukcja tawerny i salonu kapitana żaglowca)


UWAGA - nowość sezonu 2022 - dostępna od sierpnia br. super kolejka - Family Coaster!


Na terenie Parku działają punkty gastronomiczne.Park rozrywki nad morzem Sea Park Sarbsk


Czynne, godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów - są tutaj


 Sea Park Sarbsk  
Sarbsk, ul. Foki 1

tel. 502 206 270

tel. 502 083 170
www.seapark.pl


   • SŁUPSK (Strzelinko) - Ogród Zoologiczny ZOO Charlotta


Wyjątkowe miejsce w Polsce, a także na skalę Europy - za sprawą Wodnego Safari. Na 100 hektarach Doliny Charlotty znalazło się bowiem m.in 10 wysp zamieszkanych przez wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Są to m.in magoty, makaki japońskie, kapucynki, lemury, zebry, strusie, kangury oraz bociany i żurawie koroniaste. Czworonożnym mieszkańcom stwarzono warunki zbliżone do naturalnych. Tę część ZOO zwiedza się płynąc specjalnymi łodziami wycieczkowymi.
Wyjątkową atrakcją są odwiedziny na wyspie przyjaznych lemurów. Oswojone z ludźmi zwierzęta potrafią zaskoczyć swobodnym zachowaniem i pozowaniem do zdjęć.
ZOO Dolina Charlotty SŁUPSK Strzelinko
W drugiej części ZOO, każdego z gości ogrodu zoologicznego przyjaźnie powita długoletni mieszkaniec Doliny Charlotty – wielbłąd Staś. Z wysokiej wieży widokowej można podziwiać piękne widoki, a także poznać z bliska życie żubrów.
Warto przy okazji wspomnieć, że na terenie Ogrodu znajduje się Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

Do ZOO przylega także Kraina Bajek. Jej rzeźbione postacie i ich fantastyczne domki. To małe królestwo zabawy i nauki otoczone jest dziką przyrodą i pięknym krajobrazem.


Ogród zoologiczny jest jedną z wielu atrakcji Doliny Charlotty.
Więcej informacji po kliknięciu w nazwę atrakcji:

    ZOO Charlotta - 49 gatunków zwierząt
    Wodne Safari - rejs między wyspami, wizyta u lemurów
    Kraina Bajek - postacie z bajek, domki, itp.
    Fokarium - pokazy karmienia fok, zabiegów pielęgnacyjnych  
    Motylarnia - motyle z najdalszych zakątków Ziemi
    Dmuchany park rozrywki - ponad 20 dmuchańców, basen z łódkami i inne atrakcje
    Jazda konna - na każdym poziomie umiejętności
    Restauracja na wyspie - Gościniec - m.in specjalne dania z rybDolina Charlotty atrakcje Słupsk Strzelinko
    Resort & SPA - baseny, sauny, łaźnie, jacuzzi, fitness
    SPA BALI HAI - 9 luksusowych gabinetów
    Kręgielnia - 2 skomputeryzowane tory do gry w kręgle
    Bilard - w Rock Pubie
    Sezonowy plac zabaw dla dzieci - duże dmuchańce
    Sala gier - m.in symulatory, piłkarzyki itp.
    2 sale zabaw dla dzieci - małpi gaj, zjeżdżalnia itp.
    Trasy biegowe i crossowe - na terenie Doliny i w okolicy
    Wypożyczalnia łódek, kajaków, rowerów wodnych
    Wędkowanie - łowisko Jezioro Zamełowskie
    Amfiteatr - koncerty Festiwalu Legend Rocka, występy kabaretów


Uwaga - do nawigacji GPS proszę wpisać "Gałęzinowo 4". Do zobaczenia w ZOO Charlotta!


Dolina Charlotty Resort & SPA
Strzelinko 14, 76-200 Słupsk
Recepcja Hotelu: tel. 59 847 43 00
Rezerwacje (min fokarium) tel. 59 847 43 41
ZOO: tel. 667 709 221
 Restauracja Gościniec: tel. 59 847 43 59
Jazda konna: tel. 667 7095 329
Wędkowanie: tel. 691 566 068  • TUCHLINO koło Sierakowic - Park Edukacyjny Egzotyczne ZOO Kaszuby


Czy chcielibyście poznać największe węże świata? A może przełamać stereotyp i wziąć na ręce kilkumetrowego Pytona Tygrysiego? Lub porozmawiać z rozgadaną papugą albo pogłaskać królika?


ZOO Kaszuby Tuchlino - egzotyczne atrakcje w pomorskimZwierzęta z Tuchlina, i te egzotyczne, i te bardziej swojskie niezmiennie cieszą, ciekawią i zaskakują zarówno maluchy czy większe dzieci jak i dorosłych. Czy wiecie, że są żółwie pływające z prędkością 35 km/godzinę? W ZOO Kaszuby jest możliwość skorzystania z opieki przewodnika, który zdradzi więcej ciekawostek z życia mieszkających tutaj rzadkich zwierząt: gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków. W jego obecności można także dotknąć niektórych zwierzaków, a nawet nakarmić specjalnym pokarmem. Selfie z papugą na ramieniu? Jeśli ona zechce - proszę bardzo!


Oprócz rozbudowanej wystawy i papugarium w Parku Edukacyjnym znajduje się także bardzo duże akwarium o pojemności 20 tysięcy litrów. Pływają w nim m.in słynne płaszczki.
W czynnym przez cały rok obiekcie (budynek jest klimatyzowany) znajdują się jeszcze inne atrakcje oraz udogodnienia, tak dla Gości indywidualnych, jak i wycieczek szkolnych, grup zorganizowanych itp:


   kino 2D/3D z ciekawymi projekcjamiEgzotyczne ZOO Tuchlino Kaszuby
   małpi gaj z basenem z piłeczkami
   strefa dla malucha do lat 5
   duży plac zabaw na powietrzu
   restauracja "Ara"
   sklepik z pamiątkami
   sklepik zoologiczny
   sala dydaktyczna oraz miejsce na ognisko dla grup
   parking

Cennik (m.in specjalne pakiety i bilety premium) - jest tutajceny biletów dla grup - są tutaj
Godziny otwarcia (Park czynny cały rok) - są tutaj

Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B, Sierakowice
www.zookaszuby.pl
Tel. +48 600 342 128
e-mail:
Aktualności na profilu Facebook - są tutaj


Motylarnia Władysławowo - żywe motyle


Ptaszarnia Władysławowo zaprasza - małe ptaki egzotyczne!


Ptaszarnia Władysławowo atrakcje
Historia i zestawienie ogrodów zoologicznych w Polsce - jest tutaj


Zapraszamy do ZOO nad morzem, w pomorskie, na Kaszuby!


Człuchów - Gdańsk - Reda - Tuchlino