Sea Park Sarbsk - fokarium, oceanarium, park miniatur, park linowy, kino 5D, muzeum - Park Rekreacyjno-Edukacyjny

  • miasto : Sarbsk
A A

Sea Park Sarbsk to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami z Ameryki Południowej. ZwiedzajFokarium Sea Park Sarbskący nasz rodzinny park tematyczny mogą oglądać karmienie oraz treningi fok. Ćwiczenia pozwalają na wykonywanie niezbędnych badań (i bezstresową opiekę lekarską przy okazji) oraz zapewniają naturalną, zdrową aktywność tych ruchliwych zwierząt. Wszystkim, którzy wstąpią w nasze gościnne progi rekomendujemy zarezerwowanie większej ilośći czasu na spokojne poznanie wszystkich ciekawostek parku...


Sea Park Sarbsk atrakcje


Fokarium w Sarbsku dysponuje trzema basenami o łacznej powierzchni ponad 1,5 tysiąca m2 i objętości ok. 2,2 miliona litrów wody.

W tym rozbudowanym ocean parku położonym blisko Łeby (8 km) znajduje się również Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. Naturalne wymiary realistycznych modeli (nawet do 20 metrów długości) pozwalają ocenić niesamowite dysproporcje między zwierzętami sprzed 150 mln lat, a np. ludźmi. Połączone z kinem 5D zapewnia solidną dawkę fantazyjnych wrażeń.


Muzeum marynistyczne Sea Park SarbskOryginalną częścią parku jest muzeum rękodzieła marynistycznego. Ekspozycje obejmują m.in modele łodzi i kutrów, precjoza wykonane przez uzdolnionych marynarzy i rybaków, historyczne pamiątki związane z Polskimi Linami Ocanicznymi, warsztat cieśli okrętowego oraz kolekcje pamiątek z zamorskich podróży. Zwiedzający mogą tutaj też zobaczyć jak wyglądała portowa tawerna czy salon kapitański na dawnym żaglowcu.

Poza fokarium, muzeum i oceanarium w sarbskim parku można zSea Park Sarbsk Łebaobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Jest to nie lada gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości. Wśród makiet na terenie Sea Parku znajdują się m.in rekin wielorybi, żarłacz biały, rekin młot, ryba piła, manta, olbrzymi żółw skórzasty oraz największy na świecie mięczak - blisko 18 metrowa kałamarnica olbrzymia.

Park Miniatur Sarbsk - Sea ParkPark miniatur latarni morskich - to kolejna okazja do wygodnego zapoznania się z atrakcjami nad morzem - typowymi dla nadmorskiego krajobrazu. W jednym miejscu zebrano latarnie morskie, które można spotkać w Polsce. Miniatury są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wierne odwzorowanie robi wrażenie na dorosłych, zaś dzieciom przysparza dużo radości z oglądania detali.


Park Pirata Sea Park SarbskPark Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata  - to świetna atrakcja dla dzieci pobudzająca do aktywności fizycznej. Pomiędzy 11 kolorowymi domkami rozpięto specjalne pirackie przeszkody oparte na systemie linowym.

Z Parku Małego Pirata w Sea Parku mogą korzystać dzieci od lat 4 do osób ze wzrostem maksymalnie 150 cm.


Atrakcje dla dzieci nad morzem - Sea Park SarbskGaj Małego Pirata Na Galeonie Wodnik to drugi plac zabaw - w wersji krytej i zadaszonej - znajdujący się w środku pełnowymiarowej repliki polskiego galeonu Wodnik. Atrakcja zawarta w cenie biletu wstępu, jest przeznaczona dla dzieci do lat 8 i wzrostem maksymalnym 150 cm.

Piracka sala zabaw na Galeonie Wodnik oferuje labirynt i baseny kulkowe gwarantujące super emocjonującą zabawę w marynarskim otoczeniu.


Wrak Na Wspak Sea Park SarbskWrak na Wspak - to statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiego okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Odtworzone z detalami wnętrze ( schody, działa, koje, itp) powoduje u zwiedzających pewne zamieszanie w systemie błędnika. Wrażenia są spotęgowane obecnością resztek marynarzy... Krzywy Wrak czeka!


Woliery z ptakami - to kolejna żywa atrakcja Sea Parku Sarbsk. Prezentowane sa tutaj rózne gatunki ptaków zamieszkujących polskie wybrzeże.


 Na terenie Parku działają oczywiście punkty gastronomiczne serwujące smaczne posiłki dla dzieci i dorosłych.


Misją Parku jest szerzenie wiedzy - także poprzez zabawę - o faunie i florze mórz oraz oceanów. Drugim ważnym obszarem jest ciekawa prezentacja kultury i historii regionu Pomorza.  Już od samego wjazdu na teren parku goście przywitani są charakterystycznym morskim otoczeniem. Dzięki temu wygląd i tematyka parku przybliża i opisuje historie regionu Pomorskiego i Pomorza.
Sea Park Sarbsk sukcesywnie uruchamia kolejne atrakcje dla turystów, mieszkańców Pomorskiego oraz wypoczywających nad morzem.


Warto wspomnieć, że wysiłek i starania właścicieli oraz pracowników budujących i obsługujących Sea Park Sarbsk, zostały docenione w  XlV edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" - pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Sea Park Sarbsk został laureatem w kategorii rodzinnej.
Kolejne wyróżnienie zostało przyznane przez jury konkursowe za rok 2014 Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Czynne - godziny otwarcia, karmienia fok oraz ceny biletów - telefon:
tel. 502 206 270
tel. 502 083 170


Aktualne informacje, konkursy, komunikaty


Sea Park Sarbsk - fokarium pomorskie


Ciekawe atrakcje w Łebie (8 km od Sarbska) - są tutaj