Sea Park Sarbsk - fokarium, oceanarium, park miniatur, park linowy, kino 5D, muzeum - Park Rekreacyjno-Edukacyjny

  • miasto : Sarbsk
A A

Sea Park Sarbsk to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami z Ameryki Południowej. ZwiedzajFokarium Sea Park Sarbskący nasz rodzinny park tematyczny mogą oglądać karmienie oraz treningi fok. Ćwiczenia pozwalają na wykonywanie niezbędnych badań (i bezstresową opiekę lekarską przy okazji) oraz zapewniają naturalną, zdrową aktywność tych ruchliwych zwierząt. Wszystkim, którzy wstąpią w nasze gościnne progi rekomendujemy zarezerwowanie większej ilośći czasu na spokojne poznanie wszystkich ciekawostek parku...


Sea Park Sarbsk atrakcje


Fokarium w Sarbsku dysponuje trzema basenami o łącznej powierzchni ponad 1,5 tysiąca m2 i objętości ok. 2,2 miliona litrów wody. Mieszkają tu foki szare, foki pospolite, uchatki kalifonijskie oraz kotiki południowo-amerykańskie.
Popisy niezwykłych talentów oraz wyjątkowej inteligencji tych zwierząt można zobaczyć na cyklicznych pokazach.


W sezonie 2023 (orientacyjnie)


godz. 10.00 występ z udziałem fok szarych
godz. 12.00 teatralny występ z udziałem Uchatek Kalifornijskich
godz. 14.00 Uchatki Kalifornijskie w ćwiczeniach sportowych.
godz. 16.00 występ z udziałem fok szarych
godz. 18.00 występ z udziałem uchatek Kalifornijskich (tylko w lipcu i sierpniu)


Dokładne godziny karmień i pokazów, informacje organizacyjne - są tutaj


SEA PARK SARBSK atrakcje dla dzieci


Niezapomniane emocje towarzyszą szczególnie spektakularnemu przedstawieniu teatralnemu (25 minut), w którym główne role grają uchatki kalifornijskie. Ten pokaz, realizowany w hali widowiskowej, zapada w pamięci na zawsze!


W tym rozbudowanym ocean parku położonym blisko Łeby (8 km) znajduje się również Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. Naturalne wymiary realistycznych modeli (nawet do 20 metrów długości) pozwalają ocenić niesamowite dysproporcje między zwierzętami sprzed 150 mln lat, a np. ludźmi. Połączone z kinem 5D zapewnia solidną dawkę fantazyjnych wrażeń.


Muzeum marynistyczne Sea Park SarbskOryginalną częścią parku jest muzeum rękodzieła marynistycznego. Ekspozycje obejmują m.in modele łodzi i kutrów, precjoza wykonane przez uzdolnionych marynarzy i rybaków, historyczne pamiątki związane z Polskimi Linami Ocanicznymi, warsztat cieśli okrętowego oraz kolekcje pamiątek z zamorskich podróży. Zwiedzający mogą tutaj też zobaczyć jak wyglądała portowa tawerna czy salon kapitański na dawnym żaglowcu.


Familycoaster - super kolejka w Sea Parku, zapewniającqa niezapomniane emocjie: zarówno chwile grozy, jaki i łzy szczęścia oraz okrzyki radości. Ten rodzinny roller coaster pozwola dobrze się bawić dzieciom i dorosłym. Składa się z 3 pętlowego toru i 4 obrotowych wagoników, które mogą pomieścić 16 pasażerów. Każde z 16 miejsc wyposażone jest w indywidualny lapbar bezpieczeństwa. Małe dzieci (od 100 cm wzrostu) mogą wybrać się na przejażdżkę kolejką górską tylko w towarzystwie opiekuna. Większe dzieci (od 130 cm wzrostu) mogą skorzystać z przejażdżki bez opiekuna.

Poza fokarium, muzeum i oceanarium w sarbskim parku można zSea Park Sarbsk Łebaobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Jest to nie lada gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości. Wśród makiet na terenie Sea Parku znajdują się m.in rekin wielorybi, żarłacz biały, rekin młot, ryba piła, manta, olbrzymi żółw skórzasty oraz największy na świecie mięczak - blisko 18 metrowa kałamarnica olbrzymia.

Park Miniatur Sarbsk - Sea ParkPark miniatur latarni morskich - to kolejna okazja do wygodnego zapoznania się z atrakcjami nad morzem - typowymi dla nadmorskiego krajobrazu. W jednym miejscu zebrano latarnie morskie, które można spotkać w Polsce. Miniatury są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wierne odwzorowanie robi wrażenie na dorosłych, zaś dzieciom przysparza dużo radości z oglądania detali.


Park Pirata Sea Park SarbskPark Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata  - to świetna atrakcja dla dzieci pobudzająca do aktywności fizycznej. Pomiędzy 11 kolorowymi domkami rozpięto specjalne pirackie przeszkody oparte na systemie linowym.

Z Parku Małego Pirata w Sea Parku mogą korzystać dzieci od lat 4 do osób ze wzrostem maksymalnie 150 cm.


Galeon Wodnik - to to gratka dla wielbicieli bitew morskich. Jest repliką polskiego galeonu wojennego "Wodnik" z 1623 r., który zasłynął w Bitwie pod Oliwą (w 1627 r.) zatopieniem znacznie większego, szwedzkiego okrętu flagowego Solen.


Wrak Na Wspak Sea Park SarbskWrak na Wspak - to statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiego okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Odtworzone z detalami wnętrze ( schody, działa, koje, itp) powoduje u zwiedzających pewne zamieszanie w systemie błędnika. Wrażenia są spotęgowane obecnością resztek marynarzy... Krzywy Wrak czeka!


Małpi Gaj - to gwarancja uśmiechu i zadowolenia wszystkich dzieci i rodziców. Dziecięca energia znajdzie tutaj ujście m.in na zjeżdżalniach oraz w basenie z piłeczkami.


Trampoliny - uwielbiane przez fanów spontanicznej radości. Rozpiera Cię energia? Zapraszamy do sali trampolin! Znajdziesz tu także ściankę wspinaczkową, basen z gąbkami oraz kosze do ćwiczenia rzutów. Wejście na trampoliny tylko w skarpetach antypoślizgowych (do kupienia na miejscu).


 Na terenie Parku działają oczywiście punkty gastronomiczne serwujące smaczne posiłki dla dzieci i dorosłych.


Misją Parku jest szerzenie wiedzy - także poprzez zabawę - o faunie i florze mórz oraz oceanów. Drugim ważnym obszarem jest ciekawa prezentacja kultury i historii regionu Pomorza.  Już od samego wjazdu na teren parku goście przywitani są charakterystycznym morskim otoczeniem. Dzięki temu wygląd i tematyka parku przybliża i opisuje historie regionu Pomorskiego i Pomorza.
Sea Park Sarbsk sukcesywnie uruchamia kolejne atrakcje dla turystów, mieszkańców Pomorskiego oraz wypoczywających nad morzem.


Warto wspomnieć, że wysiłek i starania właścicieli oraz pracowników budujących i obsługujących Sea Park Sarbsk, zostały docenione w  XlV edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" - pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Sea Park Sarbsk został laureatem w kategorii rodzinnej.
Kolejne wyróżnienie zostało przyznane przez jury konkursowe za rok 2014 Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Czynne, godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów - są tutaj  Oferta dla grup zorganizowanych (szkół, przedszkoli itp.) - jest tutaj


 Sea Park Sarbsk  
Sarbsk, ul. Foki 1
tel. 502 206 270

tel. 502 083 170
www.seapark.pl


Aktualne informacje, konkursy, komunikaty - FB - jest tutaj


Sea Park Sarbsk - fokarium pomorskieSea Park Sarbsk atrakcje