SkiMondo - kryty sztuczny stok narciarski

  • miasto : Gdańsk
  • ulica : Grunwadzka 355
A A

UWAGA - obiekt jest nieczynny - zamknięty na stałe - atrakcja zlikwidowana.
Ferie zimowe (oferty, atrakcje, wydarzenia) - są tutaj
Pierwszy w Trójmieście i w pomorskim stok narciarski 🏂 SkiMondo zbudowany jest w oparciu o trenażery SkiMondo Gdańsk Trójmiasto pomorskienarciarskie (rodzaj symulatora) firmy Proleski - będące komfortowymi urządzeniami treningowymi. Sztuczny stok narciarski w Gdańsku bazuje na automatycznie przesuwanej, specjalnej taśmie o nawilżanej dodatkowo powierzchni.  Narciarz (lub snowboardzista) zjeżdżający z pochyłości może zachować swoje położenie względem nieruchomego otoczenia. W ten sposób uzyskujemy tzw. niekończący się stok narciarski o długości 9,5 metra. Ewentualny upadek lub unieruchomienie narciarza skutkuje bezpiecznym zatrzymaniem urządzenia. Kolejnym atutem tego trenażera - w stosunku do tradycyjnego stoku - jest zatem bezpieczeństwo.


SkiMondo Gdańsk 🏂


Gdański kryty sztuczny stok naciarski to swojego rodzaju całoroczny klub narciarciarski, gdzie fani nart i snowboardu w różnym wieku mogą niezależnie Sztuczny stok narciarski Gdańsk Trójmiastood pogody doskonalić swoją technikę jazdy bez względu na posiadane umiejętności. Trenażery pozwalają na zjazd z prędkością do 25 km/godz, wykonywanie różnorodnych ewolucji i weryfikowanie ich poprawności w ogromnym lustrze.
Obsługa trenażera reguluje szybkość przesuwu taśmy dostosowując ją do umiejętności narciarza oraz udziela niezbędnych wskazówek technicznych. Goście klubu znajdują się pod opieką licencjonowanych instruktorów szkoły narciarskiej Paulski.

SkiMondo Gdańsk umożliwia zatem  bezpieczną i wartościową rozgrzewkę przed wyjazdem na naturalne stoki narciarskie w górach. Pozwala na zachowanie dobrej kondycji także latem co skraca niezbędny trening u progu sezonu zimowego.
Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oferująca zestawy nart, desek snowboardowych i odpowiednich butów - wszystko w różnych rozmiarach - wkalkulowane w cenę zjazdu.


Trening trwa godzinę i składa się z 3 dziesięciominutowych sesji jazdy na sztucznym stoku. Po każdej sesji następuje przerwa na odpoczynek trwająca 10 minut. Przy maksymalnej prędkości urządzenia można w czasie jednej sesji  pokonać ok. 4 kilometry trasy.
Czas nauki jazdy od podstaw jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Przeciętnie można przyjąć, że aby osiągnąć poziom tras niebieskich potrzebne jest 7 treningów na sztucznym stoku. Trasy czerwone wymagają min. 10 treningów w Skimondo czyli 30 sesji.

UWAGA – wskazane jest, aby na zajęcia przynieść własne buty narciarskie i kask (najlepiej rowerowy), ale możliwe jest również wypożyczenie Narty w Trójmieście - SKIMONDOtych sprzętów na miejscu.  
Zajęcia w SkiMondo rozliczane są za pomocą specjalnego karnetu w formie karty zbliżeniowej, na którym zapisana jest wykupiona ilość treningów. Karnet ma charakter otwarty i może z niego korzystać cała rodzina lub kilku znajomych. Na jednym stoku może jednocześnie trenować do 3 osób.
W SkiMondo zorganizujesz również narciarskie urodziny dla swego dziecka.

Na terenie klubu działa serwis narciarski, wypożyczalnia oraz sklep/komis. A w barze wypijecie pyszną kawę oraz kakao z pianką.


W okresie listopad i grudzień w każdą środę  w SkiMondo prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe SkiFit  przygotowujące  kondycyjnie do kolejnych sezonów narciarskich. Pod fachowym okiem trenera narciarstwa możecie zadbać o siebie przed wyjazdem na stoki w Polsce i za granicą.
Zapraszamy do kontaktu w sprawie uzyskania bliższych szczegółów.


Dodatkowe informacje 


na miejscu schowki na rzeczy osobiste
toalety,  przebieralnia
darmowy internet WiFi w lokalu
parking przed lokalem  
płatność gotówką
płatność kartą


Oculus Rift


Oculus Rift Gdańsk TrójmiastoDodatkową atrakcją klubu narciarskiego SkiMondo jest stanowisko z zestawem Oculus Rift - gry w świecie wirtualnej rzeczywistości, która wzbudza ostatnio lawinowe zainteresowanie. Grający nakłada specjalne gogle mieszczące soczewki, wyświetlacz, żyroskopy i inne elementy zapewniające trójwymiarowy obraz w jakości HD. Obracając głowę przesuwamy obraz w dowolną stronę mając cały czas wypełnione w 100% pole widzenia. W efekcie tego "zanurzenia" w wirtualnym świecie Oculus Rift doznajemy unikalnych wrażeń wizualnych, które mocno oddziaływują na nasze zmysły.


SkiMondo Gdańsk
Gdańsk Przymorze, Aleja Grunwaldzka 355
(posesja obok biurowca Alcemii - wg mapy SAT poniżej)


SkiMondo Gdańsk 🏂
Całoroczny, sztuczny stok narciarski w Trójmieście


SkiMondo Trójmiasto