44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2019

logo
A A

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy.


Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Współczesność spotyka się tu w dialogu z historią: nowe pokolenia filmowców konfrontują się z mistrzami, a nowe pokolenia krytyków reinterpretują klasykę polskiego kina.


Festiwal Filmowy Gdynia - Agnieszka Holland - fot. K. Mystkowski KFPAle dziś, kiedy zmienia się krajobraz kina europejskiego, a wraz z nim widownia, festiwal w Gdyni powinien też pełnić funkcję edukacyjną: uczyć nas kina, przypominać klasykę, prezentować nasze filmy w kontekście dokonań innych twórców w tej części Europy. Spotkanie w Gdyni powinno być okazją nie tylko do wspólnego seansu, ale i wspólnej rozmowy.


Każdy, kto interesuje się kinem - nie tylko polskim, ale w ogóle kinem Europy Wschodniej - powinien tu być.


Festiwal Polskich Filmów fabularnych w Gdyni tradycyjnie będzie miejscem filmowych pokazów, koncertów, wystaw, konferencji, emocjonujących dyskusji i debat.


Na zakończenie – długi czerwony dywan i wielka gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów.


Szczegółowy program, zdjęcia - są tutaj