Noc Muzeów 2019 Trójmiasto i pomorskie

logo
A A

Noc Muzeów 2019 przypada w sobotni wieczór 18 maja. Warto zarezerwować ten termin, który co roku jest datą soboty najbliższej dniu 18 maja (w 2019 idealnie!), kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzealnika. W pojedyńczych przypadkach placówki decydują się na nocne otwarcie tydzień wcześniej lub później.

UWAGA - Europejska Noc Muzeów 2019  bez darmowych biletów - będzie prawdopodobnie nieco skromniejsza - za sprawą wyższych kosztów jakie poniosą organizatEuropejska Noc Muzeów 2019orzy. Dotychczas mogli oni odliczać 100% VAT od poniesionych kosztów związanych z przygotowaniem i obsługą tego wydarzenia. Niestety nastąpiła zmiana, która ogranicza możliwości odliczania VAT do maksymalnie kilkudziesięciu procent. W efekcie należy się spodziewać zastąpienia bezpłatnych wejściówek biletami płatnymi.
Miejmy jednak nadzieję, że ewentualne opłaty pozostaną symboliczne.
Noc muzeów to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć. Tej nocy tłumy ludzi stoją w długich kolejkach, nieraz w strugach deszczu, aby ... po prostu wejść do muzeum. Może to klimat nocy, może radość ze wspólnego przeżywania, może zwykła ciekawość? Pewnie wszystko na raz, bo jeżeli chodzi o muzea, to nie można im nic zarzucić. Organizatorzy prześcigają się w pomysłach, które przyciągną uwagę zwiedzających. Poza stałymi wystawami przygotowywane są specjalne koncerty, pokazy multimedialne, performance.


Szczegóły programu, zdjęcia - są tutaj