Oblężenie Malborka 2019

logo
A A

Już po raz dwudziesty w murach krzyżackiej twierdzy w Malborku odbędzie się wielkie, plenerowe Oblężenie Malborka. W dniach Oblężenie Malbork 2019 - Zamek Malbork19 - 21 lipca 2019 roku Zamek Malborski ponownie cofnie się w czasie o kilkaset lat. Impreza nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się w Malborku w 1410 roku. Wtedy właśnie Król Polski Władysław Jagiełło wraz ze swoimi wojskami, tuż po wygranej bitwie pod Grunwaldem, podjął próbę zdo­bycia krzyżackiej twierdzy. Jednakże potężne mury średniowiecznej, malborskiej fortecy oparły się naporowi wojsk Jagiełły. Król do dzisiaj nie ustaje w próbach zdobycia malborskiego zamku...


Odwiedziny warowni są także okazją do zobaczenia efektów znaczącej rekonstrukcji obwarowań zamkowych - tzw. Bramy Nowej. Stała się ona nowym wejściem na Zamek Malbork, mieszczącym m.in kasy, sklep i recepcję.


W tym roku przewidziano 2 inscenizacje (w piątek i sobotę), na które wstęp będzie biletowany.  Obie mają ten sam scenariusz zakończony efektownymi fajerwerkami. W pokazach weźmie udział około 200 rekonstruktorów w historycznych strojach i rynsztunku.


Szczegółowy program, zdjęcia - są tutaj