Klockownia Gdańsk - imprezy, warsztaty dla dzieci pełne zabawy

A A

Klockownia jest wyjątkowym miejscem kreatywnej zabawy, oferującym świetne warunki do organizacji ciekawej imprezy okolicznosciowej. Urodziny, imieniny, Andrzejki, Mikołajki - każda
okazja jest dobra do integracji i współnego rozwijania się. Dzieci znajdą tutaj słynne klocki Lego, duże konstrukcyjne Imagination Playground czy miękkie magnetyczne JollyHeap. Łącznie - ponad milion klocków - dla mniejszych i większych dzieci.

Unikalność Klockowni podkreślają specjalne warszaty tematyczne - wykorzystujące najnowszą wiedzę o potrzebach rozwojowych dzieci w określonym wieku. Wśród kilkunastu propozycji znajdują się m.in:

Detektywi Architektury
Klockowe Przedszkole
Intuicja Geometryczna
Speak over brick
Robotyka z Arduino
Klockowy Teatrzyk i wiele innych...   


Klockownia Gdańsk - imprezy dla dzieci


Trójmiasto jest jedną z 3 lokalizacji Klockowni w Polsce. Pozostałe znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu. Wszystkie mają przygotowane specjalne strefy tematyczne wykorzystywane do zabaw indywidualnych oraz spotkań w grupach zorganizowanych.  •        Strefa Małe Paluszki   (od 9 miesiąca do 5 lat)


Strefa dla najmłodszych, w ktróej znajdują się duże klocki, miękkie, plastyczne i magnetyczne -  w sam raz dla malucha, który zaczyna przygodę z klockową zabawą.
Zabawa w tej strefie wspomaga rozwijanie poznawania pierwszych kształtów, kolorów, relacji przestrzennych, rozumienia pojęć typu "wewnątrz", "na zewnątrz", "blisko", "daleko" itd. U tak małych dzieci klocki aktywują pamięć, zachęcają do mówienia, do przeżywania tego co robią.
Wspólna zabawa z mamą lub tatą służy przy okazji wzmiacnianiu głębokich więzi  emocjonalnych i budowaniu własnej wartości maluszka.  •      Strefa Na Cztery Ręce   (duże klocki - każdy kto da radę)


Duże klocki w tej strefie są mają spejalną rolę - zachęcają do wspólnego (w parach, we trójkę) ich noszenia i układania.  Zestawy klocków w Klockowni są celowo dobrane w taki sposób
aby dzieci były bardziej skłonne do wzajemnego pomagania sobie i współpracy.
Dzieci łatwiej angażują się, nawiązują kontakt, samodzielnie przyjmują role liderów, biorą odpowiedzialność np. za kierunek budowy lub swoją część i na własną rękę starają się rozwiązywać konflikty. To świetna okazja do odkrywania i rozwijania osobowości.  •       Strefa Hocki Klocki   (od 3 lat; młodsze z opieką)


Nieskończona ilość możliwości konfiguracji sprzyja ciągłej aktywności dziecka, które może od razu realizować swoje pomysły i fantazje. Zabawa klockami bez używania jakichkolwiek  instrukcji krok po kroku rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie, planowanie i wdrażanie własnych pomysłów. W Klockowni dzieci mogą łatwo i głęboko skupić się na swoim celu. Taka forma zabawy - nazywana przez ekspertów - zabawą głęboką jest bardzo ważna w rozwoju dzieci. Szczególnie, że dzieje się to samoistnie - bez instruowania czy ingerowania dorosłych.  •       Strefa Majster W Akcji   (duże klocki - każdy kto da radę)


Zabawa klockami zachęca dzieci do ćwiczenia umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Budowanie wymaga wielu umiejętności, m.in analizy matematycznej (np.
liczenia, szacowania wysokości itp) oraz fizycznej (środek ciężkości, przeciwwaga itp.).

W strefie dużych cegieł, zanim powstanie stabilna konstrukcja, w wyobraźni dziecka musi powstać obraz, projekt, architektura i pewien plan wykonania. Podczas jego realizacji, dziecko rozwija się emocjonalnie, intelektualnie, społecznie i fizycznie.  •     Strefa Demolka  (dla wszystkich)


Duże klocki ze stref “Majster w akcji” czy “Na 4 ręce” ułatwiają dzieciom budować duże budowle, na których można nawet stanąć czy wejść do środka. Przenoszenie klocków oraz ich układanie, zachęca do częstych, głębokich ruchów ciała co pomaga rozwijać umiejętności motoryczne i siłę mięśni. Demolka pozwala wyrazić własne ja i dać swobodny upust emocjom. Często by za chwilę budować coś nowego...


Aktualności i godziny otwarcia - są tutaj
Animacje dla dzieci On Line - są tutaj
Cennik - jest tutaj


www.klockownia.com

Smile Klockownia Gdańsk
al. Grunwaldzka 82
80-240 Gdańsk
manhattan@klockownia.com
tel. +48 609 119 133

Smile Klockownia Warszawa
ul. Rembielińska 20
03-352 Warszawa
renova@klockownia.com
tel. +48 533 334 090
 
Smile Klockownia Wrocław
ul. Powstańców Śl. 2-4
53-333 Wrocław
arkady@klockownia.com
tel. +48 536 213 620


Klockownia - imprezy dla dzieci!Zabawa klockami Gdańsk Trójmiasto