Wieża widokowa Przytarnia

  • miasto : Przytarnia
A A

Wieża widokowa Przytarnia została zbudowana nieopodal jeziora Wdzydze na wzgórzu sięgającym 195 metrów npm. Sama konstrukcja ma 40 metrów wysokości co daje łącznie 235 metrów npm - czwarty wynik na Kaszubach i w pomorskim - po Wieżycy, (328+35=363 m npm),  Górze Siemierzyckiej (256+21=277 m npm) i Górze Lemana (220+22=242 m npm).


Wieża widokowa Przytarnia


Świetna lokalizacja zapewnia wspaniałe widoki na okolicę, w tym także na wspomniane jezioro Wdzydze - "Małe Morze Kaszubskie".  Stąd na wieży  zamontowano kamery monitoringu m.in przeciwpożarowego oraz  urządzeń Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego we Wdzydzach.

W ramach całego projektu służącego promocji turystyczno-rekrWieża widokowa Przytarnia - fot. UG Karsineacyjnej oraz ochornie środwiska na miejscu zbudowano także:
 ● budynek edukacji ekologicznej z izbą wystawową
 ● punkt sprzedaży pamiątek oraz toalety
 ● wiaty rekreacyjne ze stołami i siedziskami
 ● parking dla samochodów osobowych i autobusóww
Całość powstała dzięki 85% dodacji z Uni Europejskiej o wartości ponad 2 mln złotych.


Obiekt jest dostępny przez cały rok.
Aktualne godziny otwarcia - są tutaj (uwaga na ogłoszenia w zakładce aktualności)


Dojazd do wieży - np. z drogi Borsk - Wiele skręcamy w miejscowości Kliczkowy w bok, w stronę Przytarni. Ok. 200 metrów przed wsią skręcamy w lewo. Nowo wybudowana droga po 800 metrach doprowadzi nas na miejsce. Wieża znajduje się trochę ponad kilometr od brzegu Jeziora Wdzydze oraz nieco ponad 2 kilometry od jeziora Wielewskiego - w linii prostej. Szczegóły w przybliżeniu na mapie poniżej.


Inne wieże i punkty widokowe na Kaszubach - są tutaj


Zapraszamy na wieżę w Przytarni!