Nowe Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie!

logo
A A

Otwarcie nowego Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, dla szerokiej publiczności, już wkrótce – w sobotę, 24 lipca, o godz. 10:00. Poza możliwością zwiedzenia nowej wystawy, na zewnątrz obiektu przygotowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim będzie bursztyn.

–  Za tydzień, w sobotę ponownie otwieramy Muzeum Bursztynu, które 15 lat temu zostało zainaugurowane w Zespole Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra DulkiewiczPrzedbramia. Dziś Wielki Młyn, największy taki młyn w średniowiecznej Europie, dostaje nowe życie. Nowe życie zatopione w bursztynie – mówiła podczas konferencji Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Staramy się miejsca historyczne, które być może straciły swoją dawną świetność, przywracać ludziom. Bardzo się cieszę, że to właśnie tutaj zostanie otwarte Muzeum Bursztynu. Eksponaty, które w nim zobaczymy to w dużej mierze przedmioty otrzymane od darczyńców i sama nie mogę się doczekać, gdy będą one pokazane w ostatecznej formie. Bursztyn, to jeden z naszych symboli. Tak, jak jesteśmy dumni z naszej bursztynowej areny, tak samo będziemy dumni z tego miejsca, w którym od przyszłego tygodnia będzie funkcjonowało Muzeum Bursztynu.


Wśród eksponatów m.in:
 - największy bursztyn na świecie (68 kilogramów)
 - inkluzje (zatopione w bursztynie) m.in: gekon, jaszczurka, pająk ptasznik
 - arcydzieła sztuki bursztynniczej m.in słynna waza dla Stalina (prezent pochodzący z pocz. XX wieku), piękne szachy z ok. 1700 roku


Więcej o nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie - jest tutaj


Muzeum Bursztynu - Wielki Młyn - Gdańsk