Wybieramy telewizor do konsoli PS 5 - top 3 polecane modele

A A

Jesteś szczęśliwym posiadaczem konsoli PlayStation 5 i myślisz, jaki telewizor wybrać, by w pełni cieszyć się rozgrywką? Przyjrzyj się zaawansowanym technologicznie modelom - producenci wychodzą naprzeciw fanom gamingu, dbając o kompatybilność telewizorów z konsolami nowej generacji. Sprawdź, czego szukać w specyfikacji, by mieć pewność, że PlayStation 5 i telewizor stworzą duet doskonały!


Telewizor dla gracza - jakie aspekty są istotne?


Telewizor kompatybilny z konsolami nowej generacji powinien mieć wiele rozwiązań, których nie mają inne sprzęty. Jednak zanim się z nimi zapoznasz, warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry, które dobrze przeanalizować przed wyborem telewizora w ogóle: • rodzaj matrycy - podstawowe to LED, ulepszone LED-y do QLED (Samsung) lub OLED (wielu producentów) - ten ostatni rodzaj zapewnia najwyższą jakość obrazu, naturalne odwzorowanie kolorów, doskonały kontrast i prawdziwie głęboką czerń;

 • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku - dużo zależy od konkretnego producenta a nawet modelu telewizora;

 • system smart tv - możesz mieć osobiste preferencje i woleć Android TV, Google TV, webOS (LG) lub Tizena (Samsung): każdy z nich ma swoje zalety - dobrze się dowiedzieć o nich więcej przed wyborem konkretnego rozwiązania;

 • przekątna ekranu;

 • liczba i rodzaje złączy - wszystko po to, by łatwo podłączyć konsolę lub inne akcesoria;

 • design urządzenia - dobrze, by atrakcyjnie prezentował się w na ścianie salonu.


Pora przejść do parametrów kluczowych dla graczy. Co powinien mieć telewizor odpowiedni do PS5: • wysoką częstotliwość odświeżania - 100 lub 120 Hz;

 • HDMI 2.1;

 • rozdzielczość 4K.


To spore wymagania jak na sprzęt - przekładają się oczywiście na jego cenę. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać potencjał swojej konsoli, warto zainwestować! Oczywiście, telewizor o słabszych parametrach też pozwoli ci zagrać w gry na konsoli PS5 - nie zapewni po prostu takich wrażeń z rozgrywki.


Polecane telewizory do PS5


Jaki telewizor wybrać? Możesz zdecydować się na rozwiązania od producenta PlayStation - Sony, możesz też kupić telewizor producenta, którego bardziej cenisz - na przykład marki Samsung lub LG. Oto najciekawsze sprzęty polecane do PS5! • OLED SONY XR-65A80K - telewizor OLED od producenta konsoli - czy może być lepszy wybór? Oprócz doskonałej jakości obrazu, warto zwrócić uwagę na doskonały dźwięk. W tym odbiorniku cały ekran jest głośnikiem, a basy są wzmocnione przez dwa subwoofery. Sprzęt sam wykrywa konsolę i przełącza w tryb Auto Low Latency Mode z najniższym input tagiem. Częstotliwość odświeżania to 1000 Hz.

 • SAMSUNG Excellence Line QE65QN800BT - telewizor QLED z rozdzielczością 4K - taka specyfikacja robi wrażenie! Spodoba ci się funkcja Wzmocnienie Głębi Obrazu, która zwiększa kontrast tego, co znajduj się na pierwszym planie. Gracze docenią FreeSync Premium, czyli sposób na płynny ruch i niwelowanie szarpania lub zrywania obrazu. Niesamowite wrażenia audio to zasługa funkcji dźwięku podążającego za obiektem.

 • LG OLED55C21LA - kolejny warty uwagi OLED. Sprzęt obsługuje Dolby Vision Gaming 4K przy 120 Hz - obraz jest płynny i realistyczny. Obsługa technologii AMD FreeSync Premium i VRR to gwarancja doskonałej jakości, wyraźnego obrazu, nawet gdy dynamicznie się zmienia. Co jeszcze ciekawego znajdziesz w tym modelu? Przede wszystkim doskonały procesor α9 piątej generacji AI, który uwydatnia detale, kolory i kształty wszystkiego, co widzisz na ekranie, a także - dba o doskonałej jakości przestrzenny dźwięk.


Sprawdź telewizory smart TV w sklepie MediaMarkt, by wybrać najlepszy model do konsoli PlayStation 5. Odpowiedni sprzęt to zapowiedź rozrywki na najwyższym poziomie dla ciebie i przyjaciół!