Interaktywna wystawa robotów i nowoczesnych technologii RoboExpo w Sopocie!

logo
A A

Interaktywna wystawa robotów i nowoczesnych technologii RoboExpo po raz pierwszy w twoim mieście!


W dniu 10 lipca w Krzywy Domek w Sopocie otworzyła swoje drzwi niesamowita wystawa robotów🤖 i nowoczesnych technologii, która będzie trwała do 30 września. Na terenie 700 m2 zobaczycie najnowocześniejsze roboty z całego świata (ponad 50 konstrukcji!), które wcześniej można było podziwiać jedynie w filmach na YouTube.


RoboExpo Sopot 2023


Wśród prezentowanych robotów znajduje się robot wyglądający jak prawdziwy Elvis Presley czy słynny japoński pies Aibo najnowszej generacji, który zademonstruje wszystkie nawyki prawdziwych psów. Z kolei android Promobot V4 jest prawdziwym gościem z przyszłości. Jego bracia już pracują w ośrodkach medycznych i nawet czytają wiadomości na amerykańskim kanale telewizyjnym.


Jednak to nie wszystko, robot Unitree A1 - gwiazda internetowych filmów, pokaże swoje Aibo2 - RoboExpo Sopot wystawa robotówmożliwości na żywo. Pepper super technologiczny robot z Japonii zaskoczy Cię płynnością swoich ruchów. Uwagę przyciąga również Eilik - robot do towarzystwa, z własną indywidualną osobowością, reagujący na dotyk i pokazujący wiele emocji na swoim wyświetlaczu. Eilik potrafi także rozmawiać z innym robotem ze swojej rodziny, kłócić, bawić się itp.


Dla miłośników wirtualnej rzeczywistości przygotowano aż siedem stref, w tym strefę rozszerzonej rzeczywistości z innowacyjnymi okularami HoloLens. Selfie lustro, które zrobi Ci pełnometrażowe zdjęcie i wyśle je do konkursu piękności lub na e-maila.


Nie zabraknie również hologramów 3D, które zaskoczy Cię swoim realizmem, a robot AxiDraw narysuje dla Ciebie obraz technologiczny. 


Przyjdź i przekonaj się, jak fascynujący może być świat technologii! Czekamy na Ciebie w Krzywym Domku w Sopocie, jednej z najczęściej fotografowanych atrakcji sopockich.

Roboty można obecnie podzielić na kilka kategorii, m.in:
autonomiczne roboty mobilne - AMR,
zautomatyzowane pojazdy kierowane - AGV,
roboty przegubowe - naśladujące ludzką dłoń, rękę, ramię
humanoidy - o wyglądzie i możliwościach naśladujących człowieka (np. w zakresie komunikacji)
coboty - specjalne roboty wspierające bezpośrednio człowieka przy pracy
hybrydy - urządzenia wielofunkcyjne

Wystawa robotów RoboExpo
Krzywy Domek, Sopot, ul. Monte Cassino 53
Czynne: poniedziałek - niedziela, godz. 10-20


Otwarte tylko do 30 września 2023!


www.RoboExpo.pl
Profil Facebook
Profil Instagram


Zapraszamy na RoboExpo 2023 w Sopocie!