Agroturystyka Chata We Wsi - wygodny, 200-letni dom z klimatem

icon
iconiconicon
iconiconicon
A A

Serdecznie witamy w pięknych i zacisznych okolicach Bytowa!

Nie musisz mieć rodziny na wsi czy kupować domu aby odpocząć od zgiełku miasta. Wystarczy przyjechać do nas i czuć się jak u siebie. Zapraszamy o każdej porze roku, na dowolny okres i w dowolnym wieku - od maluszka do staruszka.

Udokumentowana historia naszego domu zaczyna się u schyłku XVIII-tego wieku. W swym już ponad 200-letnim istnieniu przechodził kilka modernizacji, na szczęście nigdy nie zmieniono jego zasadniczego szkieletu a tym samym tzw "duszy domu". Dzięki temu dotykając belki stropowej z trzystuletniego dębu ściętego do budowy 200 lat temu, wracamy myślami do opowieści naszych dziadków czy rodziców i czujemy sens słów "wspomnień czar". Nasze 3-hektarowe gospodarstwo posadowione jest na wspaniale ukształtowanym terenie.

Zapraszamy w piękne okolice Sierżna!Mamy tu: góry, doliny, pola uprawne, łąki, pastwiska, stawy, lasek. Cały teren okalają pola uprawne i lasy. Wielbicieli przyrody oczaruje piękno które można dostrzec o każdej porze roku. Tuż za wsią przepływa rzeka Boruja nad którą można zobaczyć wydry. Około 1, 5km dalej znajduje się jezioro Niezabyszewskie z pomostem i wydzielonym kąpieliskiem. Dla wielbicieli runa leśnego atrakcyjne będą okalające wieś piękne lasy mieszane. W różnych porach roku w lasach na polach lub bagnach spotkać można sarny, dziki, żurawie, bociany, czaple, lisy, kuny.

Czynnie wypoczywających zapraszamy na łowisko, łódź, zajęcia polowe lub w drewutni, gry plenerowe czy też na rowerową wyprawę po okolicy. Gościom którzy po spacerach zechcą się zrelaksować proponujemy atrakcje w ocieplonej i przebudowanej oborze: saunę, bilard, salkę gimnastyczną lub rozgrzewkę przy kominku. Do dyspozycji gości na poddaszu domu jest przestronny salon z kominkiem (telewizor, biblioteczka, gry planszowe). We współpracy z oddaloną o niecałe 1,5km stadniną organizujemy przejażdżki konne. Istnieje również mozliwość prowadzenia zajęć hippoterapii z doświadczonym instruktorem Dla osób z pasjami artystycznymi udostępniamy sztalugi i podstawowe materiały.


Do dyspozycji gości oferujemy:
 - dwie sypialnie 2-osobowe ("zielona" i "brukwiowa")
 - jedną sypialnię 4-osobową ("morelowa")
 - łazienki wyłącznie do dyspozycji gości (prysznice)
 - centralne ogrzewanie w chłodne dni
 - gorącą wodę przez całą dobę

Dbamy o to by pomieszczenia sypialne były przytulne i funkcjonalne, a nasi goście czuli się komfortowo. Nasz przydomowy ogród dostarcza nam świeżych warzyw, a stary sad owoców. Mamy dostęp do lokalnych naturalnych produktów (mleko, masło, ser, jaja, mięso). Proponujemy całodzienne posiłki ze zdrowej żywności (rozpasane lub dietetyczne) wg życzenia gości oraz dania okolicznościowe i świąteczne.


Aktualności - patrz tutaj


Przewodnik po atrakcjach Bytowa i okolic - patrz tutaj
Zapraszamy!