Zamek Gniew - Hotel Rycerski **** - noclegi w zamku i w pałacu, SPA, atrakcje

 • miejscowość : Gniew
 • ulica : Plac Zamkowy 3
 • telefon : 58 535 25 37 Zamek Gniew
 • telefon 2 : 58 535 38 80 Pałac Marysieńki
 • fax : /tel. 58 535 21 62
 • www : http://www.zamek-gniew.pl
 • e-mail : sprzedaz@zamek-gniew.pl
 • cena za 2 os. od : 260 zł
 • ilość miejsc : 250
 • całoroczny : tak
iconiconicon
iconiconicon
iconiconiconicon
A A

Zamek Gniew Hotel RycerskiSerdecznie witamy w Zamku Gniew, Hotelu Rycerskim i Pałacu Marysieńki. Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego zbudowana na lewym brzegu Wisły. Powstała ponad 700 lat temu, była domem komturów krzyżackich, a w czasach polskich siedzibą starostów. W wieku XIX, zamek, wielokrotnie przebudowywany, ostatecznie spłonął Hotel Restauracja Zamek Gniewczęściowo w Wielkim Pożarze w 1921 roku. 40 lat temu ropoczął się okres odbudowy, rekonstrukcji i adaptacji wnętrz dla celów kulturalnych i turystycznych. Dzisiaj, aktywnością gospodarzy i fanów historii dorównuje Malborkowi. Dzięki nim, wielkie imprezy organizowane na miejscu - jak Vivat Vasa - Bitwa Dwóch Wazów czy Międzynarodowy Turniej Konny Króla Jana III Sobieskiego zagościły na stałe w kalendarzach całej Polski.

Pałac Marysieńki GNIEW noclegiDrugim historycznym miejscem, dzisiaj działającym jako hotel w pobliżu zamku, jest Pałac Marysieńki. Zbudował go ponad 300 lat temu Jan III Sobieski dla swojej żony Marii Kazimiery. Przyszły król Polski zarządzał wówczas zamkiem w Gniewie jako starosta. Po współczesnych inwestycjach Nasi Goście mogą  w komfortowych warunkach delektować się fascynującą mieszanką wygody i ciekawie rekonstruowanej historii.


Hotel Zamek Gniew


Przybywający do kompleksu Zamku w Gniewie Goście mają do dyspozycji noclegi:


w nowo otwartym Hotelu Rycerskim (130 miejsc) w pokojach 1, 2, 3-osobowych oraz apartamentach
w Hotelu Pałacu Marysieńki (120 miejsc) w pokojach 1, 2, 3, 4-osobowych oraz apartamentach
w zamkowym Dormitorium (140 miejsc) w wieloosobowych komnatach zamkowych


Cennik noclegów - jest tutaj • Konferencje, szkolenia, narady


Sala konferencyjna Zamek GniewCały kompleks zamkowy (Zamek, Pałac oraz infrastruktura) idealnie nadaje się na spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje w unikalnej atmosferze historycznych wnętrz. Nowoczesne wyposażenie techniczne i wielofunkcyjne pomieszczenia pozwalają na wygodne przeprowadzenie kameralnych narad lub spotkań wymagających godnej, oficjalnej oprawy. Gniew jest często miejscem goszczącym także sympozja naukowe oraz imprezy integracyjne. Posiadane zaplecze i doświadczenie pozwala na dużą elastyczność w budowie programu takich wydarzeń.

Do dyspozcji organizatorów i uczestników są sale konferencyjne:

"Dziedziniec”- 180 miejsc szkoleniowych (400 miejsc w układzie teatralnym)
"Husarska"- 150 miejsc szkoleniowych (250 miejsc w układzie teatralnym)
"Św. Elżbiety" – 30 miejsc szkoleniowych (40 miejsc w układzie teatralnym)
"Św. Gustaw” – 30 miejsc szkoleniowych (50 miejsc w układzie teatralnym)
Komturska – 12 miejsc szkoleniowych


Więcej na temat oferty szkoleń i konferencji na Zamku - jest tutaj • Śluby, wesela, przyjęcia okolicznościowe, biesiady, bankiety


Sala weselna Zamek GniewWszystkim zainteresowanym podpowiadamy, że w Gniewie można zamówić wspaniałą uroczystość ślubną w krzyżackiej kaplicy z mszą świętą i z udziałem chóru gregoriańskiego "Schola Cantorum Gymevensis". Po ceremonii zapraszamy do Wielkiego Refektarza na przyjęcie weselne. Zmęczeni całonocnymi tańcami Goście będą mogli wypocząć w komnatach zamkowych lub w pokojach Pałacu Królowej Marysieńki Sobieskiej oraz Hotelu Rycerskiego.


Przyjęcie weselne może sie odbyć także na zamkowym dziedzińcu przykrytym szklanym dachem, zapewniającym komfort zabawy niezależnie od pogody.

Wesele w Zamku Gniew - przyjęcie na dziedzińcu pod szklanym dachemJednak zanim to nastąpi Młodą Parę oraz weselników powita na dziedzińcu zamkowym Kasztelan Zamku, a  salwa armatnia da znać okolicznej szlachcie i gawiedzi o dniu tak podniosłym i przybyciu tak zacnych gości. Nie koniec to jednak atrakcji, zwabiony salwą armatnią rycerz lubo szlachcic, może zapałać chęcią porwania Panny Młodej czy też jej druhny, a to już jeno krok do zwady i pojedynków. Asysty honorowe husarzy, salwy z armat i muszkietów, pojedynki rycerskie i szlacheckie, koncerty chóru gregoriańskiego - atrakcji i emocji mile wspominanych zatem nie zabraknie.

Więcej o weselach i przyjęciach okolicznościowych - jest tutaj • Oferta imprez, turnusów i wakacji dla dzieci i młodzieży - jest tutaj


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Zamku Gniew.


Hotel Zamek Gniew zaprasza:
- nasze gościnne mury czarują!