Dworek w Salinie - stylowa, luksusowa agroturystyka nad jeziorem

  • miejscowość : Gniewino
  • ulica : Salino 11
  • telefon : 608 430 769
  • telefon 2 : 504 252 331
  • www : http://www.salino.pl
  • e-mail : t.musielak@list.pl
  • dane GPS: E: 17*55'38.17", N: 54*40'39.28"
  • cena za 2 os. od : 80 zł
  • ilość miejsc : 15
  • całoroczny : tak
iconiconicon
iconicon
A A

XVIII wieczny zabytkowy Dworek Salino jest położony nad jeziorem Salińskim w malowniczej
okolicy północnych kaszub objętej programem NATURA 2000. Ta luksusowa agroturystyka jest świetną bazą wypadową do Dębek, Białogóry, Władysławowa, Hel oraz Trójmiasta. Dworek w Salinie jest zabytkowym dworem polskim wyposażonym jednak w npwoczesne udogodnienia. Do dyspozycji gości jest: w pełni wyposażona kuchnia, sala kominkowa, jadalnia, teren rekreacyjny, parking, wiata grillowa, miejsce na ognisko, sprzęt wodny, rowery. Obiekt jest całoroczny.


Dworek Salino


SalinoDwór ma 5 pomieszczeń na parterze i 5 sypialni na piętrze. Wnętrze dworu zdobi kominek i cztery XIX-wieczne piece, a ponadto skrzynia posażna z 1769 roku. Zachował się również unikatowy nocnik przenośny, metalowy, bogato zdobiony. Dwór zdewastowany po II wojnie światowej, został odbudowany w 1972 - 75 staraniem firmy „Technirol" (według proj. arch. Kazimierza Jarosza). Podniesiono wtedy nieco dach, gdyż pierwotnie poddasze nie miało pokoi mieszkalnych, dobudowano również kuchnię. Po pożarze w sierpniu 1987 roku, który zniszczył dach i część poddasza, dwór został odbudowany i od 1994 do roku 2000 był własnością firmy „Hydromex". Od 2004 roku dwór jest własnością prywatną.

Podwórko dworu miało pierwotnie charakter folwarku. Do dnia dzisiejszego zachowały się fundamenty zabudowań gospodarczych (stodoły, obory, chlewów). Przy lewym alkierzu rośnie wspaniały około trzystu letni dąb, pomnik przyrody.

W tej unikatowej scenerii pięknej przyrody i szacownych, historycznych wnętrzach powstała luksusowa Agroturystyka Salino.
Dwór Salino - wnętrze - piec kaflowyOprócz niesamowitej atmosfery i urokliwej okolicy proponujemy państwu 15 miejsc noclegowych w pięciu pokojach:

- dwa 4 osobowe
- jeden 3 osobowy
- jeden 2 osobowy
- jeden 2 sobowy z podwójnym łożkiem

Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia, pokój kominkowy, jadalnia, teren rekreacyjny, altanka oraz parking. Akceptujemy pobyt małych zwierząt domowych - po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Cennik noclegów w Salinie (do wynajęcia cały Dworek)

Dwór Salino - grill1 dzień..................................................1000 zł/dzień
weekend (piątek, sobota, niedziela)....1500zł
powyżej 3 dni........................................500zł/dzień.

Istnieje możliwość wynajęcia terenu pod imprezy plenerowe - m.in z wykorzystaniem altanki wyposażonej w grill. Jest także specjalne miejsce na ognisko, sprzęt wodny oraz rowery. Teren znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.

Imprezy okolicznościowe w pięknym zabytkowym dworku z XVIII wieku pozwolą państwu poczuć niezapomniany klimat staropolskiej gościny. Zapewnimy Państwu catering oraz zakwaterowanie. Zadbamy o dyskrecję dla kameralnego spotkania biznesowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.


Serdecznie zapraszamy
 do Dworku Salino -
luksusowej agroturystyki na Kaszubach!