Zamek Nowęcin - romantyczne noclegi nad jeziorem koło Łeby - restauracja, winiarnia

  • miejscowość : Łeba
  • ulica : Jeziorna 2
  • telefon : 500 231 962
  • cena za 2 os. od : 120 zł
  • ilość miejsc : 50
  • całoroczny : tak
iconiconiconicon
iconiconicon
iconiconiconicon
A A

Romantyczne położenie Zamku nad jeziorem, blisko morza - sprzyja przyjemnemu, urozmaiconemu wypoczynkowi. Komfort Hotelu - połączony z historycznymi wnętrzami o bogatej przeszłości - stwarzają unikalny klimat dla przyjemnego wypoczynku.

Hotel Zamek Nowęcin pomorskieZamek Nowęcin został zbudowany ponad 500 lat temu przez starostę książęcego Klausa Wejhera - założyciela linii Wejherów m.in w Łebie. Liczne przebudowy zmieniły pierwotne założenie uzupełnione fosą i wałami obronnymi. Bardziej pałacowego wyglądu obiekt nabrał w ciągu ostatnich 150 lat. Zachował jednak dyskretną surowość prawdziwego zamku w swoich wnętrzach.


W tym czasie wzbogacił się także o swoją własną Białą Damę - ducha Marii Strauts, która po śmierci męża (bardzo kochanego z wzajemnością) postradała zmysły. Kilka razy w roku, na zamkowych korytarzach dają się słyszeć szlochania i ciche odgłosy kroków...

Obiekt, o standardzie zbliżonym do hotelu, posiada 50 miejsc noclegowych w elegancko umeblowanych i urządzonych pokojach (z łazienkami) dla 1,2,3 i 4 osób. Są także apartamenty 2 -osobowe. Jeden pokój jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pokoje są wyposażone m.in w TV oraz lodówki. Akceptujemy pobyt małych zwierząt domowych - prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzieci znajdą zabawki w pokoju do zabaw.


Zamek Nowęcin Hotel RestauracjaNasi Goście cenią sobie swobodę i przestrzeń zamkowych posiadłości, do których przylega stadnina koni. W czas upału chronią się w altankach lub pod parasolami letniej kawiarni. To wszystko w atmosferze ciszy i spokoju - zaledwie 2 kilometry od gwarnej w sezonie Łeby. Takie położenie sprzyja również spacerom i wycieczkom - stąd wszędzie jest blisko czy pieszo czy na rowerze.


Zamkowa restauracja serwuje nie tylko tradycyjne potrawy, ale również np. wykwitnego sandacza zapiekanego w śmietanie, przepyszne maliny z lodami oraz niebiańską szarlotkę, która zaspokoi nawet najbardziej wybrednych smakoszy.


Spośród innych atrakcji Hotelu Nowęcin trzeba wymienić:

- kameralną salę bilardową
- stylową winiarnię w podziemiach
- stary, zadbany park o powierzchni 4 hektarów


Cennik -na telefon


Zapraszamy serdecznie do Zamku Nowęcin nad morzem Bałtyckim!