Teatr Snów

OdkryjPomorze.pl
2024-01-25 19:57:20

Teatr Snów - gdański zespół aktorski występujący na ulicach i w zamkniętych przestrzeniach. W swoim języku scenicznym łączy ruch, obraz, rytm i muzykę. Szczególną Teatr Snów Gdańsk - Sominyuwagę przykłada do szczegółowo ustalonej kompozycji obrazów, następnie do ruchu wewnątrz niej, a na końcu do odpowiedniego montażu łączącego. W ten sposób  tworzy poezję charakterystyczną wyłącznie dla teatru.

Zespół lubi opowiadać historie. Zwykle o tym, co widzi w życiu i przeżywa w nim. W opowieściach widoczne są wpływy twórczości Brunona Schultza. Jednym z ostatnich spektakli jest "Remus". Jego scenariusz powstał na podstawie najważniejszej książki napisanej po kaszubsku przez A.Majkowskiego - "Życie i przygody Remusa".

Inicjatorami powstania Teatru Snów, w 1986 roku, są Zdzisław Górski oraz Alicja Mojko.

Zapraszamy na spotkanie z Teatrem Snów - poczujecie Czas Inaczej...

Fundacja Teatru Snów

tel. 601 821 257Teatr Snów - Gdańsk - Sominy

Pracownia Teatru Snów
Sominy, ul. Urocza 4
info@teatrsnow.pl

Fundacja Teatru Snów
Gdańsk ul. Arctowskiego 4B lok. 18
www.teatrsnow.pl

Udostępnij
Nota prawna
Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w serwisie OdkryjPomorze.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner