O serwisie

Odkryj Pomorze jest serwisem przedstawiającym wybrane atrakcje turystyczne, położone przede wszystkim w rejonie Pomorza Gdańskiego. Planującym wczasy, wakacje, weekendy, ferie zimowe lub po prostu - wypoczywającym w pomorskim -staramy się pokazać najładnejsze miejsca, zaproponować najciekawsze imprezy, a przy okazji polecić dobre noclegi. Byc może Odkryj Pomorze pomoże :-) znaleźć pomysł na aktywny relaks - wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, loty balonem - atrakcje tanie, droższe i zupełnie bezpłatne.
Mamy nadzieję, że niezalenie od pory roku i pogody, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Łatwo, szybko i przyjemnie.

Portal Odkryj Pomorze traktujemy jako miejsce spróbowania i nabrania apetytu, który da się zaspokoić dopiero podczas osobistych odwiedzin na Pomorzu. Nie da się bowiem utrwalić powiewu morskiej bryzy, oddać zapachu sosnowych borów, smaku świeżo przygotowanych potraw, czy przekazać w pełni klimatu romantycznych zakątków.
Stąd nacisk na liczne zdjęcia. Zamieszczamy je w serwisie generalnie unikając specjalnej obróbki graficznej, która mogłaby np. odrealnić pokazywany obraz, bądź uczynić go nieosiągalnym dla przeciętnego turysty.
Pragniemy, by odwiedzający te okolice byli miło ujęci, że rzeczywistość jest jeszcze korzystniejsza niż na zdjęciach czy w opisach.

Bo Pomorze, Trójmiasto, Kaszuby, Kociewie, Żuławy i Bory Tucholskie potrafią oczarować, natchnąć i przyciagnąć jeszcze raz, i jeszcze raz...

A geograficznie i historycznie... Pomorze jest obszarem leżącym nad Morzem Bałtyckim w rejonie ujścia Odry i Wisły, a także niemieckiej rzeki Reknicy.
W skład polskiej części Pomorza wchodzą ziemie z okolic Świnoujścia, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Kołobrzegu i Koszalina (Pomorze Zachodnie) oraz Słupska, Chojnic, Gdańska i Tczewa - z Pomorza Gdańskiego.

Krążąc po Pomorzu Gdańskim trafimy m.in na regiony: Bory Tucholskie, Kaszuby, Kociewie czy Żuławy.
Bardziej szcegółowy opis geograficzny oraz rys historyczny znajdziemy na stronie Wikipedii - tutaj

Odkryj Pomorze - razem z nami - przez cały rok!

etus. Sed sagittis vulputate rhoncus.

Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner