Pałac Grąbkowo - hotel i restauracja

  • miejscowość : Grąbkowo
  • ulica : Grąbkowo 41
  • telefon : 602 340 004
  • telefon 2 : 505 721 722
  • e-mail : palac.grabkowo@gmail.com
A A

Serdecznie zapraszamy do Pałacu Grąbkowo, gdzie dosłownie każda cegła czy kamień mają swoją historię. Jeśli wspomnimy, że stojący do dziś mur otaczający park zbudowano z megalitów zbieranych już 5 tysięcy lat temu - to uchylimy zaledwie rąbka barwnej opowieści o tym miejscu. Z Pałacem związane są stare rody: Puttkamer, von Boen, von Livonius, von Zitzewitz, von Massow, von Blücher oraz de Grumbkow od którego wywodzi się nazwa Grąbkowo.


Pałac Grąbkowo


Okazały budynek pałacu zbudowano zgodnie z francuską, późnobPałac Grąbkowo Potęgowo pomorskiearokową modą, która rezydencje sytuowała między okazałym dziedzińcem, a pięknym ogrodem. W Grąbokowie, podobnie jak w Wersalu (choć na mniejszą skalę oczywiście) zakładano fontanny, baseny i ogrody, dbając  o architektoniczną symetrię. Oryginalny drzewostan w zabytkowym parku do dzisiaj służy cieniem w upalne dni, a staw i baseny  urozmaicają przestrzeń między spacerowymi alejkami. Park otaczający Pałac Grąbkowo zajmuje dzisiaj 6 hektarów powierzchni.

Po II wojnie światowej i wielu latach niedbałego użytkowania pałac Grąbkowo wymagał dużych nakładów by powócić do obecnego, reprezentacyjnego stanu. Dzięki ogromnej pracy znowu w jego salach balowych pojawiły się eleganckie pary, działa niewielka restauracja. Pałac jest dzisiaj wykorzystywany jako stylowy obiekt na konferencje, szkolenia, bale, wesela, przyjęcia i bankiety.

Ale to klimatyczne miejsce świetnie nadaje się również na prawdziwy, ekologiczny wypoczynek. I w tym kierunku idą kolejne prace restauracyjne oraz wyposażeniowe.

Wesele w Pałacu na Kaszubach - GrąbkowoNaszym gościom oferujemy stylowe noclegi m.in w 19 wygodnych pokojach 2 i 3 osobowych - łącznie dla ok. 100 osób. Pałac Grąbkowo dysponuje 7 salami balowymi o historycznym wystroju, mogącymi pomieścić do 300 osób. Serdecznie zapraszamy na:

- ekologiczne wczasy i wakacje, kameralne weekendy
- piękne, stylowe wesela i chrzciny
- uroczyste bankiety i przyjęcia okolicznościowe
- konferencje i szkolenia
- plenery i warsztaty artystyczne
- polowania dla myśliwych


Profil Facebook Pałacu - jest tutaj


Pałac Grąbkowo - Potęgowo
- piękne miejsce z historyczną duszą!