Gdańsk Brzeźno

  • miejscowość : Gdańsk
A A

Wakacje 2022 inne niż zawsze?


 Czasami zdarza się, że tuż po wakacjach czujemy niedosyt, wręcz potrzebę odpoczynku.I że wcale nie było aż tak przyjemnie jak wyobrażaliśmy to sobie wcześniej. Co zrobić by następny urlop i kolejne wczasy nie kończyły się tak samo?


Przyjmując ten sam budżet i czas przeznaczony na wakacje, możemy spróbować zastanowić się nad kwestiąrutyny.


…………………………………………………………………………………………….


…………………………………………………………………………………………….


To tylko kilka z wielu typowych sytuacji, w których zachowując się jak zawsze, możemy wręcz psuć jakość swojego wypoczynku. A przez chęć zaspokojenia zbyt wielu swoich potrzeb na raz - wygenerować dodatkowe zmęczenie i stres.


Co zrobić? Proponujemy na początek - praworęcznym - spróbować wykonywać prostsze czynności lewą ręką. A leworęcznym - prawą. Przez cały dzień. Ucząc się nowego wytworzymy we własnym mózgu nowe połączenia neuronowe. Zwracając uwagę na szczegóły łapiemy świadomość i wagę drobiazgów. Zmniejszamy obawy i ułatwiamy w ten sposób otwarcie się na nowe.


A kiedy przed wakacjami zaczniemy szukać czegoś nowego w internecie , to nie dajmy się ograniczać i szufladkować także w sieci. Żadnych "ciasteczek", żadnej historii i podpowiadania wyników. Możemy np. skorzystać z usługi VPN, która zapewni anonimowość i swobodę. Więcej o usłudze przeczytać można tutaj. Dzięki niej możemy przekonać się, że np. niektóre serwisy różnicują ceny w zależności od kraju internauty. A z VPN-em to nas nie dotyczy. Wystarczy tylko dbać, co oczywiste, o bezpieczeństwo swojego hasła.


Wracając do wakacji – może coś z zestawu pomorskich atrakcji – tutaj?


I na koniec dla zachęty, popularne i  niezmiennie prawdziwe, chińskie powiedzenie Lao-tzu: "najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku". 


Wszystkiego dobrego na nowej drodze do przyjemnych, wypoczynkowych wakacji, tych w roku 2022 i następnych!