Muzea w Trójmieście - zabytki, wystawy, modele, pokazy

Muzea w Trójmieście - zabytki, wystawy, modele, pokazy

Zapraszamy na podziwanie zbiorów oferowanych przez muzea w Trójmieście. Ich atrakcje są często unikalne w skali Polski i Europy.

Muzea w Trójmieście zapraszają na Europejską Noc Muzeów 2024! Europejska Noc Muzeów - pomorskie - Kwidzyn

UWAGA - nowe Muzeum Bursztynu - jest tutaj

 Gdańsk 

Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, pl. Solidarności 1, tel. 58 772 4000

To wyjątkowe, tętniące wydarzeniami miejsce nie jest typowym muzeum, ale posiada unikalną, stałą wystawę, której niejedna placówka może jedynie pozazdrościć. Wystawa będąca "sercem" ECS jest poświęcona historii Solidarności i jej wpływowi na przemiany w Europie Środkowej i Wschodniej. To prawie 3 tys m2 powierzchni, na której znajduje się blisko 1800 eksponatów. Zobaczymy tam m.in słynne tablice 21 postulatow sierpniowych, suwnicę Anny Walentynowicz, biurko Jacka Kuronia czy wyposażenie zomowców. Całość jest urządzona w formie opowieści korzystającej tak z artystycznych jak i nowoczesnych form przedstawienia .(m.in audioprzewodniki)
Wspomniana wystawa otrzymała w 2016 roku nagrodę muzealną Międzynarodowego Forum Muzealnego.
Więcej o ECS - jest tutaj.    Godziny otwarcia - są tutaj.     Bilety - są tutaj

 

Muzeum II Wojny Światowej
Gdańsk, pl. Władysława Bartoszewskiego 1, tel. 58 323-75-20

Wyjątkowe muzeum pokazuje okoliczności w jakich doszło do wybuchu II Wojny Światowej oraz jej Muzeum II Wojny Światowej Gdańsktragiczne skutki. W sugestywnych, pełnych emocji opisach, zdjęciach, nagraniach i kompozycjach położono nacisk na przypomnienie losów  cywilnych ofiar wojny. Dokumenty poświęcone Polsce, Europie i Azji przedstawiają historie pojedyńczych osób oraz całych nacji. Treść i koncepcja muzeum, konsultowana z wybitnymi historykami, zrobiła ogromne wrażenie na zwiedzających z kraju i zagranicy. Dobitnie bowiem pozwala zrozumieć uniwersalny problem różnych części świata - jak łatwo jest uruchomić spiralę przemocy i jak straszliwe mogą być tego skutki dla wszystkich.

Więcej o Muzeum II Wojny Światowej - jest tutaj

 

Narodowe Muzeum Morskie (dawniej Centralne Muzeum Morskie) - www.nmm.pl

Centrala - Spichrze na Wyspie Ołowianka
Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13, tel. 58 301 86 11
Spichrze na Wyspie OłowiankaNMM to cały zespół muzealny obejmujący m.in. Żuraw, statek Sołdek, okręt Dar Pomorza (cumuje w Gdyni), zbiory w Helu, Tczewie i Kątach Rybackich (ten oddział jest czynny w sezonie) oraz 4 latarnie: Stilo, Rozewie, Hel, Krynicę Morską (patrz latarnie) Zbiory ukazują m.in. ciekawe znaleziska wydobyte podczas podwodnej archeologii. Wyobraźnię dużych i małych turystów rozbudzają liczne modele, np. ruchoma rekonstrukcja operacji podnoszenia z dna zatopionego statku (Ołowianka - Spichrze).

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk, ul. Tokarska 21-25, tel. 58 329 87 00

To najmłodszy oddział Narodowego Muzeum Morskiego, otwarty w 2012 roku. Piękny, nowoczesny budynek, położony nad Motławą, dzięki swemu wyposażeniu jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.

Ośrodek Kultury Morskiej GdańskGłówną atrakcją OKM jest interaktywna wystawa stała "Ludzie-statki-porty". W oczy rzuca się tu przede wszystkim ogromny basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów. Można urządzać w nim regaty i próbować manewrów na wodzie z użyciem holowników. Za pomocą wózka widłowego można załadować do kontenera towary czekające na rejs do odległych krajów. Miłośnicy podróży w głąb oceanu mogą zasiąść za sterami batyskafu, by odbyć wirtualną wycieczkę do leżącego na dnie wraku.

Na drugim piętrze Ośrodka znajduje się wystawa "Łodzie ludów świata" z bogatą kolekcją łodzi - od eskimoskiego kajaka po wenecką gondolę. Trzecie piętro to przestrzeń przygotowana na ekspozycje czasowe.                                                                   

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Żuraw, Gdańsk, ul. Szeroka 67/68 tel. 58 301 69 38
Średniowieczny dźwig portowy o nośności 4 ton, które można byŻuraw gdańskiło podnieść na wysokość 11 metrów. Było to możliwe dzięki ciężarowi ludzi (najczęściej skazańców) chodzących po szczeblach wewnątrz dwóch, sześciometrowych bębnów. Żuraw służył do przeładunku towarów i stawiania masztów, ale będąc jednocześnie bramą miejską - pełnił też funkcje obronne. W roli dźwigu pracował prawie 500 lat - do połowy XIX wieku. Obecnie mieści oddział Narodowego Muzeum Morskiego, które zaprasza do obejrzenia mechanizmów dźwigu.

Godziny otwarcia i ceny biletów są tutaj - są tutaj


S.S. "Sołdek"
, Gdańsk, ul. Ołowianka, 58 301 86 11 w. 327
Pierwszy polski (od A do Z) statek pełnomorski To pierwszy w historii polskich stoczni statek pełnomorski, zaprojektowany i zbudowany przez polskich inżynierów. Do budowy tego rudowęglowca zużyto ok. 300 tys. nitów, których ciężar wyniósł ok. 6% ciężaru statku. Zwiedzając dzisiaj to pływające muzeum możemy poznać nie tylko budowę statku sprzed pół wieku, ale również warunki, w jakich żyli i pracowali ówcześni marynarze.
W pobliżu statku, na nabrzeżu stają na wolnym powietrzu niecodzienne eksponaty: batyskaf, mini łódź podwodna i ogromny, dwupiętrowy silnik okrętowy. Ten ostatni robi wrażenie z dołu i z góry, bo można go zwiedzać chodząc po metalowych pomostach.

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj

 

Muzeum Archeologiczne, ul. Mariacka 25/26, tel. 58 301 50 31
Dom Przyrodników

To czego potrafią dowiedzieć się archeolodzy w trakcie swojej żmudnej pracy często przyprawia o zdumienie.Jedną z bardzo ciekawych wystaw są np. zbiór kości pokazujących na co chorowali gdańszczanie 400 czy 500 lat temu. Inną, bardzo pobudzającąwyobraźnię jest ekspozycja zabytków z Egiptu. Ale to zaledwie ułamek ciekawostek tego muzeum posiadającego ok. 30 tys. pozycji katalogowych!

UWAGA - Dom Przyrodników będzie nieczynny w okresie 1.06.2021 - 31.12.2022 ze względu na przebudowę.

Godziny otwarcia - są tutaj        Ceny biletów - są tutaj

Centrum Edukacji Archeologicznej "Błękitny Lew", ul. Chmielna 53, tel. 58 320 31 88 Spichlerz "Błękitny Baranek" - Oddział Muzeum Spichlerz Błękitny Baranek GdańskArcheologicznego mieszczący się w jedynym gdańskim spichrzu, który zachował w swoim wnętrzu drewniane konstrukcje. Zwiedzający mogą tutaj podziwiać m.in realistycznie odtworzone średniowieczne warsztaty: szewca, cyrulika (lekarza), rzeźnika i innych. Odpowiednio dobrane światło, zapachy i rekwizyty pozwalają przenieść się w czasie.

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj


Dom UphagenaMuzeum Gdańska
www.muzeumgdansk.pl

Dom Uphagena , ul. Długa 12, tel. +48 514 222 205 - był siedzibą rajcy gdańskiego, który zabronił swoim spadkobiercom zmieniać cokolwiek w wystroju domu. Dzięki temu już 100 lat temu otwarto tutaj muzeum. Mimo zniszczeń w 1945 roku, udało się odtworzyć dawne wnętrza i przywrócić im dużo oryginalnego wyposażenia. Warto więc poświęcić 45 minut i zobaczyć jak żyli rajcy miejscy 300 lat temu.

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Dwór Artusa, ul. Długa 46/47, tel. Dwór Artusa w Gdańsku+48 514 222 205 - nazwę tej reprezentacyjnej budowli wzięto z legendy o królu Arturze. Obdarzano nią miejsca spotkań rycerstwa , ale w Polsce dotyczyło to mieszczan. Dwór był siedzibą najznamienitszych bractw, gdzie spotykała się elita ówczesnego Gdańska. Stąd wstęp dla rzemieślników, kramarzy, tragarzy i innych najemnych był bezwzględnie zakazany. Jedynie zagraniczni goście i bogaci kupcy mogli wstąpić tu wieczorem "na kielicha". Musieli jednak przedtem z góry zapłacić.
Wnętrze zachwyca wieloma perłami sztuki. M.in. można tu podziwiać uznawany za największy na świecie, ponad 10 metrowy piec kaflowy, kunsztownie malowany i zdobiony. Zwiedzanie całego zabytku może potrwać ok. pół godziny.

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Kuźnia Wodna, Kużnia wodna - fot. Dariusz WilkGdańsk Oliwa, ul.Bytowska 1. tel. 58 573 31 28
Bardzo ciekawa technicznie konstrukcja -JEDYNA W POLSCE! Ogromny młot i nożyce są poruszane kołami wodnymi! Pierwsze informacje o kuźni pochodzą z końca XVI wieku, a obecny stan zawdzięcza mozolnej i starannej konserwacji oraz rekonstrukcji niektórych elementów. Np. na potrzeby odtworzenia wałów kół wodnych sprowadzono kloce dębowe o średnicy ponad 1 m.

Godziny otwarcia, ceny biletów - są tutaj

Muzeum Bursztynu, od 24 lipca 2021 pod adresem ul. Wielkie Młyny 16, w nowej siedzibie - w Wielkim Młynie. tel. +48 514 222 205

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Muzeum Nauki Gdańskiej (dwne Muzeum Zegarów Wieżowych) Kościół Św. Katarzyny, ul. Rajska, tel. 58 305 64 92.
Muzeum znajduje się w wieży kościoła Św. Katarzyny, najstarszego kościoła parafialnego w Gdańsku, który powstał ok. 800 lat temu. To tutaj spoczywają szczątki słynnego Jan Heweliusza - najbardziej znanego po Koperniku - polskiego astronoma.
Muzeum Zegarów Wieżowych GdańskAle miejsce to jest najbardziej znane z unikatowego zespołu zestrojonych ze sobą dzwonów, zwanego carillionem (w Gdańsku są trzech z czterech w Polsce). Dzięki specjalnemu mechanizmowi można wygrywać na nich różne melodie. Trzeba mieć do tego jednak dobry słuch i... mocne pięści, bowiem gra na instrumencie wymaga solidnych uderzeń. Wbrew pozorom, wirtuozów takiej gry jest zaledwie kilku w Polsce.
Samo Muzeum Zegarów Wieżowych - jedyne w Polsce - posiada bogaty zbiór mechanizmów nawet z z wieku XIV czy XV. Niektóre z konstrukcji są rzadkościami na skalę europejską.

Inną ciekawostką jest pierwszy na świecie super dokładny zegar pulsarowy, który pobudzi wyobraźnię współczesnych pasjonatów fizyki oraz astronautyki.

Atrakcyjności miejsca dopełnia wspaniała panorama miasta i fragmentów Zatoki Gdańdskiej rozciągająca się z tarasu widokowego w górnej części wieży.

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj


Sala Czerwona w gdańskim ratuszu - fot. MHMGRatusz Głównego Miasta , ul. Długa 46/47, tel. 58 767 91 00       Z ponad 80-metrową wieżą, wielokrotnie przebudowywany, bywał rezydencją przebywających w Gdańsku władców Polski.
Są w nim liczne atrakcje: pełna przepychu Sala Czerwona (Sala Rady), Sala Biała (audiencyjna) , Skarbiec i inne. Na zwiedzanie całego muzeum oraz podziwianie Starówki z wieży (latem i przy dobrej pogodzie) warto poświęcić około godziny.

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku,
Pl. Obrońców Poczty Polskiej 1-2, tel. 58 301 76 11

Mieści się w historycznym gmachu Urzędu nr1 Poczty Polskiej w ówczesnym Wolnym Mieście Gdańsk. Pracowało w nim ok.100 osób (1939 r.) W związku z zaostrzającą się sytuacją w mieście i coraz powszechniejszymi prowokacjami, na poczcie powstała komórka samoobrony. Gmach poczty - główne wejście.1 września 1939 rano, dowodzona przez specjalnego wysłannika Sztabu Głównego Wojska Polskiego grupa ok. 50 pocztowców odparła pierwszy atak oddziałów SS, S.A. oraz policji gdańskiej. Mając 3 rkm-y, pistolety i granaty odparli wkrótce kolejny atak niemiecki, wsparty tym razem dwoma działami 75mmm i wozem pancernym. Dopiero po odpaleniu podłożonej miny, ostrzale haubicy 105 mm ogniem na wprost, i zalaniu piwnic podpaloną miotaczami ognia benzyną - pocztowcy poddali się. Pierwszego, niosącego białą flagę hitlerowcy zastrzeli na miejscu... Pozostali z poddających się zostali niesłusznie osądzeni i rozstrzelani. Na wystawach można obejrzeć dokumenty z tamtych lat oraz ekspozycję dawnego sprzętu telekomunikacyjnego - m.in. telefony, telegrafy i inne urządzenia (najstarsze z 1904 roku)

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj
Pociski pancernika Schleswig-Holstein pod Wartownią nr 1

Wartownia nr 1 na Westerplatte, ul. Sucharskiego , tel. 58 343 69 72.
Ekspozycja obejmuje pamiątki po majorze Sucharskim, dowódcy placówki, elementy uzbrojenia oraz liczne fotografie przypominające obronę. Korzystając z obecności na Westerplatte warto zobaczyć nowe, odrestaurowane umocnienia.

Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

Twierdza Wisłoujście
Gdańsk, ul. Stara Twierdza 1, tel. 58 351 22 44

Oddział czynny sezonow. Godziny otwarcia ceny biletów wstępu- są tutaj

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Oddział Sztuki Nowoczesnej - Pałac Opatów, Gdańsk Oliwa, ul. Cystersów 18, tel. 58 552 12 71
Pałac OpatówPałac jest fragmentem zespołu pocysterskiego. Obecny budynek ,otoczony pięknym ogrodem w typie francuskim, powstał ponad 250 lat temu. Eksponowana jest tutaj polska sztuka współczesna – malarstwo, rzeźba, ceramika, grafika i tkanina artystyczna.  Galeria została pomyślana tak, aby pokazać najważniejsze i najciekawsze tendencje w sztuce polskiej II połowy XX wieku, od koloryzmu poprzez konstruktywizm do sztuki konceptualnej i op-artu. Na galerii są prezentowane dzieła takich artystów polskich jak: Zbigniew Pronaszko, Jan Cybis, Henryk Stażewski, Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski, Alfred Lenica, Jacek Lebenstein, Teresa Pągowska, Zdzisław Beksiński, Edward Dwurnik czy Władysław Hasior. W Oddziale ma swoją siedzibę także Dział Teatralny, który gromadzi obiekty związane z historią teatru w Polsce.

Godziny otwarcia, cennik biletów - są tutaj

 

Zielona BramaZielona Brama, ul. Długi Targ 24, tel. 58 307 59 12
Oddział Muzeum Narodowego, który nie posiada i nie gromadzi własnych zbiorów - zaprasza natomiast na wspaniałe wystawy czasowe. Dwa główne pomieszczenia (klimatyzowane, o powierzchni 300 m2  każde)  pełnią funkcję sal ekspozycyjnych, w których prezentowane są  także zbiory i kolekcje innych muzeów i instytucji. Stylowe wnętrza Zielonej Bramy bywają również miejscem spotkań, konferencji i pokazów.

Godziny otwarcia, cennik biletów - są tutaj


Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, tel. 58 301 70 61
Oddział Sztuki dawnej - fot. Muzeum NarodoweSiedziba mieści się w późnogotyckim klasztorze franciszkańskim, adaptowanym do celów muzealnych ponad 140 lat temu - staraniem władz miasta, środowisk kulturalnych i wielkiego miłośnika starożytności, rzeźbiarza Rudolfa Freitaga.
Wspaniała architektura franciszkańskiego klasztoru nadaje prezentowanym tutaj wystawom niezwykły klimat. W krużgankach nakrytych gwiaździstymi sklepieniami eksponowana jest średniowieczna plastyka pomorska oraz meble północno-europejskie i gdańskie. Polska szlachta i arystokracja z upodobaniem nabywała okazałe meble gdańskie do swych siedzib rodowych tworząc dla nich specjalne sale zwane “gdańskimi” np. w pałacu Działyńskich w Kórniku i w dworze Sierakowskich w Waplewie.

Daniel Schultz - portret Konstancji Schumann (ok. 1674 r.)W Małym Refektarzu (dawna jadalnia zakonna) pokazane zostały dzieła złotników gdańskich z XV- XIX wieku, o które ubiegały się europejskie dwory królewskie i magnackie. Szczególną uwagę zwracają naczynia liturgiczne służące do sprawowania mszy świętej oraz imponujące wielkością i wymyślną dekoracją barokowe naczynia do picia wina i wznoszenia toastów.

W klasztornym skarbczyku wyeksponowano wyroby gdańskich konwisarzy z XV do XIX wieku. Wielką liczbę naczyń cynowych, talerzy, dzbanów, kubków i Albrecht Durer - Rycerz i diabełłyżek, służących jako zastawa stołowa, wymieniają spisy testamentowe mieszczan gdańskich aż do początków XIX wieku.

Wielki Refektarz objęła w posiadanie wystawa ceramiki artystycznej. Zainteresowanie zwiedzających budzą fajanse z Delft i wzorowane na nich fajanse gdańskie, a także duże zespoły fajansów niemieckich, szwedzkich i francuskich, porcelana pochodząca z królewskich wytwórni w Miśni i Berlinie, a także z Dalekiego Wschodu.

Chlubą gdańskiego muzeum jest tryptyk ze sceną Sądu Ostatecznego, dzieło Hansa Memlinga (1433-1494), ucznia Rogera van der Weydena, jednego z najwybitniejszych twórców niderlandzkich. Tryptyk ufundowany przez Angelo di Jacopo Tanie'go do rodowej Jan Brueghel Modszy - misa z kwiatamikaplicy pod Florencją, trafił do grodu nad Motławą jako łup kaperski w 1473 roku. Memling stworzył dzieło wybitne, o bogatej i oryginalnej ikonografii, która z wielką siłą działa na widza.

Wystawy, galerie i zbiory Oddziału Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku tworzą wyjątkową szansę poznania artystycznego dorobku tysiącletniego Gdańska, oraz sztuki i rzemiosła wielu ośrodków europejskich.

Cennik biletów i godziny otwarcia - są tutaj

 Gdynia 

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, tel. 58 662 09 10
To pierwsze w Polsce, zbudowane po wojnie od podstaw, muzeum. Zgodnie ze Za kierownicą przedwojennego trolejbusu - w Muzeum Miasta Gdyniwspółczesnymi trendami angażuje u zwiedzających większość zmysłów: wzrok, słuch, dotyk... Ekspozycje pokazują realne sceny z kolejnych etapów życia tego dynamicznego miasta. Plaża z prawdziwym piaskiem i chata rybacka z prawdziwej łodzi. Sklep z lat trzydziestych, do którego można zajrzeć i siedzenie trolejbusu - nader często zajmowane przez najmłodszych, zawzięcie kręcących kierownicą. A wszystkiemu towarzyszą dźwięki miasta, szum morskich fal i odległe krzyki mew... Całość jest tak pomyślana, by zwiedzanie było odkrywaniem coraz to nowych, zaskakujących ekspozycji, prawdziwych eksponatów pobudzających wyobraźnię u młodszych i starszych.  Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę!
www.muzeumgdynia.pl

Godziny otwarcia oraz ceny biletów - są tutaj

 

Muzeum Marynarki Wojennej, ul. SędzickiegEksponatów można dotknąć - w ekspozycji na wolnym powietrzu.o 3,                     tel. 58 620 13 81
Bogate zbiory różnego rodzaju broni, często unikalne eksponaty: działa (m.in. ze słynnej, helskiej baterii Laskowskiego) armaty, torpedy, samoloty, helikoptery i inne. Muzeum dysponuje także największym w Polsce zbiorem ponad 200 modeli i replik okrętów. Uwaga - z naturalnych powodów mężczyźni potrzebują więcej czasu na obejrzenie tej ekspozycji, po prostu dłużej podziwiają szczegóły techniczne sprzętu...

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj

Okręt wojenny ORP BłyskawicaNiszczyciel ORP "Błyskawica". Skwer Kościuszki. zbudowany 1935/36 roku w Anglii, od 1937 w służbie Polskiej Marynarki Wojennej i jest najstarszym okrętem tej klasy na świecie. Walczył pod Narvikiem, Dunkierką, pływał w konwojach przez Atlantyki brał udział w inwazji w Normandii. Od 1976 jako muzeum zacumowany przy Skwerze.

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj

 

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Gdyńskie Muzeum Motoryzacjiul. Żwirowa 2c, tel. 58 663 87 40
Powstało dzięki pasji i poświęceniu jego właściciela - Witolda Ciążkowskiego. Obecnie jego zbiór liczy ok. 120 zabytkowych motocykli i samochodów. Najstarszy eksponat ma 90 lat, a mimo to jest "na chodzie". Nazwy pojazdów powodują przyśpieszone bicie serca: Mercedes 170S, Ford V8 Super de Lux, Adler Favorit, Wanderer W24, policyjny Indian 341, polskie Sokoły - po prostu trzeba je zobaczyć ! Dla grup zorganizowanych wskazany jest kontakt telefoniczny.

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj


Fregata Dar Pomorza przy nabrzeżuSzkolna fregata "Dar Pomorza"
. Skwer KOściuszki. Zbudowana w 1909 roku w Hamburgu ( zatem już stuletnia)została zakupiona w 1929 r. przez społeczeństwo Pomorza dla Morskiej Szkoły w Gdyni. Ponad pół wieku służyła celom szkoleniowym rozsławiając jednocześnie imię Polski na całym świecie. Uważana jest za jeden z najpiękniejszych żaglowców. Obecnie, jako muzeum udostępniona do zwiedzania.
 www.cmm.pl

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj

 Sopot 

Muzeum Sopotu - ul. Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66
Willa Claaszena - siedziba Muzeum SopotuSiedzibą muzeum jest odrestaurowana, słynna willa Claaszena o bogatej historii przedwojennej. Warto się jej przyjrzeć z zewnątrz, posiada bowiem wszystkie cechy typowe dla architektury kurortu z początku XX wieku. Weranda, balkon, wieżyczka, spadzisty dach i wykusz - to pewien standard z tamtych czasów. Po wojnie willa była częścią kompleksu rządowych budynków i była chętnie odwiedzana latem przez najwyższych dostojników socjalistycznej władzy. Z jej balkonu podziwiali morze m.in. premier Józef Cyrankiewicz z żoną, aktorką Niną Andrycz. Muzeum godne polecenia, ponieważ w zachowanych szczęśliwie wnętrzach dużo się dzieje, a wystawy przystępnie przybliżają nam życie kurortu na przestrzeni wieku.
www.muzeumsopotu.pl

Godziny otwarcia i cennik biletów - są tutaj

Muzea w Trójmieście - budzą wyobraźnię! Odkryj Trójmiasto i jego zbiory muzealne!

Muzea w pomorskim (poza Trójmiastem) - są tutaj
Więcej ciekawych miejsc w pomorskim - jest tutaj

Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner