Muzeum Bursztynu Gdańsk Wielki Młyn

Muzeum Bursztynu Gdańsk Wielki Młyn

Gdańsk, ul. Wielkie Młyny 16, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
Kontakt
58 573 31 28
+48 789 449 635 kasa biletowa

Przeniesienie Muzeum z dawnej Katowni do Wielkiego Młyna pozwoliło na znaczące zwiększenie powierzchni użytkowej do blisko 2,5 tys. metrów kwadratowych. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie wyeksponowanie wspaniałych zbiorów obejmujących m.in największy na świecie okaz bursztynu, który waży 68 kilogramów i pochodzi z Sumatry.

Muzeum Bursztynu Gdańsk

Zwiedzającym udostępniono 3 poziomy:

👉  Parter - kasa, sklep z wyrobami bursztynników (ok. kilkanaście tysięcy przedniotów na 200 metrach kw.) kawiarnia, wystawa czasowa - do 31.01.2022 - opisana - tutaj. Warto podkreślić, że kupujący mają pewność co do najwyższej  jakości bursztynu. Na parterze znajdu

👉 I piętro - wystawa historii Wielkiego Młyna i dalej - bursztyn w przyrodzieMuzeum Bursztynu Gdańsk - Wielki Młyn- "bursztynowy las", multimedialnej podróży w czasie przez minione miliony lat będzie tutaj towarzyszyszyć przyrodnicza część zbiorów Muzeum. Czym jest bursztyn, jak powstaje, inkluzje, właściwości, metody wydobycia, bursztynowa apteka. Na tym poziomie dostępna będzie również restauracja oraz sala konferencyjna dla 50 osób.

👉 II piętro - bursztyn w kulturze - części artystyczna zbiorów - dzieła sztuki dawnej i współczesnej. Jednym z najpiękniejszych eksponatów jest największa na świecie rzeźba wykonana z jednej bryły bursztynu (2,5 kg!) o nazwie "Akt kobiecy wg A.Rodina". Ciekawym eksponatem jest tzw. Waza dla Stalina - dzieło wykonane w 1900 roku (eksponowane na Wystawie Światowej w Paryżu), a w późniejszym czasie - prezent dla dyktatora.

Muzeum Bursztynu Gdańsk - bilety

SPRZEDAŻ BILETÓW 🎫 ONLINE
▪ sprzedaż dostępna na stronie muzeumgdansk.pl - tutaj
▪ pierwsze wejście na wystawę: godz. 10:00, kolejne o każdej pełnej godzinie, ostatnie o godz. 18.00

SPRZEDAŻ BILETÓW 🎫 W KASIE MUZEUM BURSZTYNU
▪ oferta dla seniorek i seniorów oraz osób wykluczonych cyfrowo
▪ 230 biletów dziennie, po 30 na każdą pełną godzinę

Muzeum jest dostępne dla osób niepełnosprawnych (ruch i słuch).

Wielki Młyn - krzyżacka budowla z XIV wieku należała do największych obiektów przemysłowych średniowiecznej Europy. Stojący tu młyn z 18 wielkimi kołami (po 9 z każdego boku) napędzała woda ze sztucznie rozdzielonej rzeki Raduni. Prócz tego w budynku znajdowała się jeszcze piekarnia (działała jeszcze w 1945 roku!) oraz magazyn. 

Po przeciwnej stronie ulicy zobaczymy jeszcze mniejszy zabytek - Mały Młyn.

Aktualności Muzeum na stronie www - są tutaj

Mniejsze Muzeum Bursztynu nad morzem, w Łebie - jest tutaj

Muzeum Bursztynu Gdańsk zaprasza!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner