Trójmiasto

Trójmiasto

pomorskie

Trójmiasto to Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzące dynamiczną metropolię nad morzem o łącznej populacji ponad 760 tysięcy mieszkańców. Bogata historia oraz obfitość ciekawych wydarzeń i pięknych krajobrazów, sprawiają, że jest chętnie wybierane jako miejsce do zamieszkania. Możliwość spaceru po plaży - tuż po pracy - to dodatkowy bonus będący w zasięgu wielu jego mieszkańców.

Trójmiasto - jego atrakcje i walory

Z czego słynie Trójmiasto, dlaczego tak konkretnie warto tu zamieszkać? Jego zalety można ująć m.in następująco:

  1. ● wspomniana bogata historia najstarszego Gdańska, dużo młodszego Sopotu i najmłodszej Gdyni jest silną inspiracją dla ciekawego życia kulturalnego nad Zatoką Gdańską.
  2. ● urozmaicony krajobraz, zróżnicowany charakter każdego z miast pozwala niemal każdemu wybrać coś dla siebie jako miejsce do zamieszkania. To może być słynny "falowiec", odnowiona kamienica, nowoczesny apartamentowiec lub zabytkowa willa.
  3. ● zielone zaplecze w postaci Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, parki i plaża ciągnąca się od portu w Gdańsku, poprzez Sopot, aż do mariny w Gdyni, liczne ścieżki rowerowe itd. zachęcają do aktywnego lub leniwego - wg uznania - wypoczynku.
  4. ● nadmorskie położenie oraz działania proekologiczne sprawiają, że Trójmiasto wyróżnia się na tle dużych miast czystością powietrza wpływajacą na ogólny stan zdrowia i samopocucia jego mieszkańców.

To jedynie kilka z licznych zalet aglomeracji  nad Zatoką Gdańską. Warto przy okazji wspomnieć, że Gdynia i Gdańsk zajmują czołowe miejsca w różnych plebiscytach oceniających jakość życia w miejscowościach od 100 do 500 tysięcy mieszkańców.

Zapraszamy do Trójmiasta nie tylko na weekend czy wakacje!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner